СП Хрватска 2009 - Македонија : Германија (17:30h)

Кој ќе победи на натпреварот?

  • Македонија

    Гласови: 63 79,7%
  • нерешено

    Гласови: 1 1,3%
  • Германија

    Гласови: 15 19,0%

  • Вкупно гласачи
    79
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
А најмизерно беше на крај што се радуваа Швабиве. А Марковски ѕвер со потегот. Среќа што се пензионира одамна Манасков зашто е тогаш ке имаше тепачка.
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Потегот што го направи Велко не го оправдувам ни малку и беше за црвен картон, ама пак ќе кажам за така нервозното понашање од нашите играчи придонесоа судиите...
 
В

Вори

Гостин
Му ја спука убаво,уф колку мило ми падна.Убаво рече некој погоре.Требаше демонстративно да го напуштиме теренот,па да видиш како ќе не молат да се вратиме после.Мамето судиско нивно.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.732
Поени од реакции
5.418
Според мене не само Миркуловски и Филип Лазаров туку и Мојсоски одигра катастрофално лошо,изгубивме поради судиите,утакмицата ке беше изедначена да не беа грешките на судиите изразени толку многу,ни поништија два регуларни гола,исклучуваа без врска, епа колку и да се нашите психички подготвени ке пукнат бе....
да да и Мојсо беше дупка, ама Мојсо за разлика од овие уште од старт виде дека не му оди и не форсираше ни шут ниту направи милион пробивања или промаши два милиони зицери како Миркуловски ниту пак им ја даваше во раце топката како Филип Лазаров
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Зошто ги навредувате играчите:tapp:
Јас искрено не очекував волку да се покажат на светсково, пријатно сум изненадена
Кире ни е ѕвер во тимот
За утре ке сме помотивирани и идеме на победа:eek:lee:
 

ssseee

sangreBLANCAenMISvenas
Член од
25 јули 2008
Мислења
228
Поени од реакции
5
епа изгубивме
само ме интересира колку натпревари нема да игра Лазаров, бидејки доби црвен картон
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
да да и Мојсо беше дупка, ама Мојсо за разлика од овие уште од старт виде дека не му оди и не форсираше ни шут ниту направи милион пробивања или промаши два милиони зицери како Миркуловски ниту пак им ја даваше во раце топката како Филип Лазаров
Лош ден.Тоа е, спорт е не може секој ден да се биде феноменален.Да се надеваме утре ќе им тргне.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Му ја спука убаво,уф колку мило ми падна.Убаво рече некој погоре.Требаше демонстративно да го напуштиме теренот,па да видиш како ќе не молат да се вратиме после.Мамето судиско нивно.
Да ни беше последен натпревар - требаше. Вака... Дај не се глупирајте, имаме уште еден битен натпревар. Ова уште повеќе ќе ги мотивира за утрешниот натпревар против Русија. Осеќам дека со заби ќе ги кинат Русите. Ај, ќе видите :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ќе игра утре Лазаров, црвениот картон важи мислам само за натпреварот на кој е исклучен. Докажаа нашите дека имаат сила да ја победат и Германија. Да игравме без судии и да не го исклучеа Лазаров, ќе имавме шанса за победа. Ама тоа е, демек светски шампиони..
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
aj koj prv ke doznae dali utre kire ke smee da igra ili ke go kaznat neka kaze
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
епа изгубивме
само ме интересира колку натпревари нема да игра Лазаров, бидејки доби црвен картон
Нема да го игра тој за кој што добил картон. Другите ќе ги игра, нормално.
Значи утре настапува против Русија.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Зошто ги навредувате играчите:tapp:
Јас искрено не очекував волку да се покажат на светсково, пријатно сум изненадена
Кире ни е ѕвер во тимот
За утре ке сме помитивирани и идеме на победа:eek:lee:
да еве после поразот од Тунис само како се вративме со Алжир и Полска
мислам дека сега после овој пораз, ќе бидеме уште посилни
Напрен Македонија:oeoeoe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom