СЛОБОДА за Брат Љубе, 12 години затвор за Јохан Тарчуловски

Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Два големи настани утре, не ми се верува, утре е ГОЛЕМ ДЕН за МАКЕДОНИЈА!!!
Da, golem den za Makedonija. Ama zalno za brat Johan. Ama kako i da e Johan e golem covek i ke go izdrzi seto toa i ke se vrati vo Makedonija kako covek i kako golem voin.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Што ке биде со тие 4 години што ги помина Љубе Б.? Ке му дадат некоја оштета или?
900 ева за секој поминат ден. Тоа му следува на секој кој што е прогласен за невин.

АДМИНИСТРАТОРИ, ДАЛИ И ВИЕ ЧИТАТЕ КАКО И НИЕ КОРИСНИЦИТЕ ОБИЧНИ
Дај банирајте го овој, како може ваков човек да оставите да пишува?
Ќе се врати и Јохан, а вие шип**ришта не ќе се радувате долго. Mark my words.
Која перверзија, обвинуваш некого за провокација, а самиот никако да останеш покус така?



Во врска со темава, се надевам (а знам дека е така) дека работава не е намештаљка од луѓе внатре во државава. Се надевам дека Љубе ќе дојде и јавно пред сите ќе отвори некои болни прашања, па да си видите самите вие на кој треба и што треба да му се направи. А вие патриоти, ако не го направите тоа, тогаш подобро не ни отворете муцка. За ништо нема да ве сметам.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
900 ева за секој поминат ден. Тоа му следува на секој кој што е прогласен за невин.
Камо среќа со евра да се бришеше неправда и да се враќаа одземени години од нечиј живот. Но, парите тоа не го можат.
Во врска со темава, се надевам (а знам дека е така) дека работава не е намештаљка од луѓе внатре во државава. Се надевам дека Љубе ќе дојде и јавно пред сите ќе отвори некои болни прашања, па да си видите самите вие на кој треба и што треба да му се направи. А вие патриоти, ако не го направите тоа, тогаш подобро не ни отворете муцка. За ништо нема да ве сметам.
Да, ако Љубе проговори ќе се отворат тешки, досега премолчувани, вистини. И за издаиците од Македонските редови, но и за Албанците.
Видовме дека премолчувањево, од 2001-ва навака, нешто не штима. Мора да се разврзаат некои неправди.

Инаку, апсолутно се согласувам дека ако се остави се туку така да помине, без да се дигнат оние кои себе си се нарекуваат за патриоти, тогаш едноставно, сами сме си криви и сме безгласни овци. И ќе биде попаметно да ќутиме и пасеме.
Но, верувам дека има Лавови. И дека приказната на Љубе ќе им даде полет.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
* ЛИЦА КОИ ДОБИЈА ПОМАЛА КАЗНА ОД ТАРЧУЛОВСКИ:


- Лахи Брахимај, 6 години

Виновен за малтретирање, затворање, убиства и тортура на Срби и Роми во селата во околина на Глоѓане

- Тихомир Блашкиќ, 9 години

Проценка на бројот на жртвите - 120. Најмладата само 3 и пол месечно бебе, највозрасната 96 годишна баба.
- Дражен Ердемовиќ , 5 години
Припадник на единицата која егзекутираше меѓу 1.000 и 1.200 мажи и момчиња во Сребреница.

- Миодраг Јокиќ, 7 години
За бомбардирање на Дубровник

- Драган Колунџија, 3 години
За убиства, силувања и други начини на физичко и психичко малтретирање во воениот логор Кератерм

- Биљана Плавшиќ, 11 години
Две точки за геноцид, пет дела за криминал против човештвото, едно прекршување на правилата за војување.
- Веселин Шљиванчанин, 5 години
Одговорен за масакрот на Овчара по падот на Вуковар

:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Камо среќа со евра да се бришеше неправда и да се враќаа одземени години од нечиј живот. Но, парите тоа не го можат.

Да, ако Љубе проговори ќе се отворат тешки, досега премолчувани, вистини. И за издаиците од Македонските редови, но и за Албанците.
Видовме дека премолчувањево, од 2001-ва навака, нешто не штима. Мора да се разврзаат некои неправди.

Инаку, апсолутно се согласувам дека ако се остави се туку така да помине, без да се дигнат оние кои себе си се нарекуваат за патриоти, тогаш едноставно, сами сме си криви и сме безгласни овци. И ќе биде попаметно да ќутиме и пасеме.
Но, верувам дека има Лавови. И дека приказната на Љубе ќе им даде полет.
Не реков дека со пари ќе биде поблаго тоа што е изречено. Само одговорив на претходно прашање. Толку следува. Крај краева, ако му следуваат, нека си ги земе, дека ништо чудно ако тој не ги земе некој од влада во негово име да си ги дрпне, а да бидеме искрени, не е мала сума. Нејсе.

За тоа дали има Лавов или не ќе видиме. А дека нешто дефинитивно не штима, не штима. Ќе видиме. Само ќе испадне како што тврдам, дека АБЦ ќе отвори некоја сатиро-комична тема со некој линк од Вечер, Братот ќе ги брани ВМРО, ти ќе ги величиш македонските лавови, а лавовите ќе бркаат газели и ќе си уживаат некаде, далеку. А јас со иронија и потсмев ќе реметам луѓе тука на форум...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Таман скокнав и реков Јеееее,откога ја чув пресудата за Љубе,ме удри ладен туш кога чув дека Јохан го прогласуваат виновен,а мислам дека пребледев кога чув 12 години.
Не е фер,со ова судење се докажа дека нема правда,дека ЕУ е курва која што им наплатува на различни клиенти различни цени.
Без скрупули,без малце обзир, мислам дека време е да престанат да се мешаат ВНАТРЕ во Македонија.Треба да знаеме да речеме стоп,да подигнеме кочница,затоа што да не беа меѓународниве институции,се ќе беше поубаво и Македонија ќе беше средена и смирена.
Како можеа да ги осудат луѓето кои се бореа за сопствената земја,а оние кои колеа,кои наказија грбови,дигаа цркви во воздух,дигаа луѓе во воздух да ги амнестираат?
Има ли некој обзир,малце осет за правда и реалност!

Ми се гади,ми се лоши од ова што се случува!

И сакам да ги поздравам господата од Хаг со песна од Едо Мајка:

“Матер вам јебем“!

Ама џабе им е на сите!Тркалото ќе се сврти!

МАКЕДОНИЈА Е ВЕЧНА!!!

Се надевам дека утре ќе видам голем број присутни на аеродромот,да го пречекаме Брат Љубе КАКО ХЕРОЈ!КАКО БОРЕЦ!КАКО ЛАВ!

А мислите,енергијата и молитвите ќе ми бидат насочени кон Јохан!Издржи МАКЕДОНЕЦУ,ќе биде се во ред!

Како што рече некој погоре,утре цел ден на аеродром.:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А јас со иронија и потсмев ќе реметам луѓе тука на форум...
... напротив, со иронија и потсмев не реметиш никого.
А јас нели очекував дека можеш нормално да дискутираш ..јап :tv:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ете бе Брат, се враќа Љубе. Ете, тие виновниците се таму некаде. Ете, да дочекаме да видиме дали ќе има малку достоинство во некого за да изрече казна. Да видиме. Ако нема достоинство, чуму толку чалам и дигање џева? Понормална и искрена дискусија од тоа амин. Не правам лице на никого, немам намера. Со дело докажи се. Не со зборови.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
1Абе Насер и Рамуш беа од правата страна од страна на судиите.
Што мајка бараме во тој НАТО и ЕУ се да им еем да се распаднат 10 пати покрваво од Југославија.
2Пушти специјалци во Хаг извлечи го Јохан и отерај ги у три лепе, тоа е Македонец, а не ова ќе кукаме како стари баби.
1. No coment

2. Hrabrosta posle ovakvi drkanja, e mnogu... mnogu evidentna...
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
Да се надеваме дека од Утре ке почнат Вистините..........Ке почнат да се осудуваат Борците за права и убиства на луѓе....


ццц
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
A utre ke idete li na aerodrom? Koj ke ide da ne bidam ja sam tamu so znamenceto da se zaebavam? Inace idam so kola, u madzari ziveam pa ako nekoj od okolina Hipodrom, Cento saka da dojde a nema prevoz slobodno neka pise.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
A utre ke idete li na aerodrom? Koj ke ide da ne bidam ja sam tamu so znamenceto da se zaebavam? Inace idam so kola, u madzari ziveam pa ako nekoj od okolina Hipodrom, Cento saka da dojde a nema prevoz slobodno neka pise.
Јас сум таму со мојата "банда" во 16.30 ќе ги пречекаме нашите браќа од крајот на светот оставени пред 23 века да не чуваат, а и после тоа нашиот Брат Љубе.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Da, golem den za Makedonija. Ama zalno za brat Johan. Ama kako i da e Johan e golem covek i ke go izdrzi seto toa i ke se vrati vo Makedonija kako covek i kako golem voin.
Македонскиот народ секогаш кога се радувал и тагувал за оне кои се бореле и животот го дале, за оние кои скапуваат туѓите зандани само затоа што се Македонци.
Ќе го изиграме
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Ај со среќа нека му е слободата на Брат Љубе,

но многу ми е жал што Тарчулоски не го ослободија...ај ќе биде белки и со него, ќе го пуштат..
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ova e sramota za edna drzava , eden policiski komandir naredil ubistvo na nevini lugje , unistuvanje na civilen imot , na nedolzni gragjani . Znaci uste ednas se pokaza deka albancite sekogas vojuvale prema predvidenite megunarodni zakoni na vojuvanje , dodeka drugata strana se sluzela so teroristicki metodi , za da nanese so pogolema steta . No ne vleguvala vo vojna so vistinskite vojnici , tuku so civilite.
Bravo za UCK , za nivnata cista borba , isto kako sto bese i na Kosovo , kade srpskite teroristi izvrsija genocid nad albanskite civili , a za toa veke se kazneti em kako nacija em kako poedinci.
Bravo za Hag , neka razmislat drug pat pred da odlucat da ubijat civili . Bravo!!!
Знам оти е немоќен да реплицира во догледен период, но би сакал да предочам некои работи:
Прашање: Дали УЧК не убиваше невини луѓе?
Одговор: Не, доказ се исчезнатите 12-мина, за кој никој не знае каде се. Сигурно не се во Пакистан или Флорида?
Прашање: Дали УЧК не уништуваше цивилен имот?
Одговор: Има повеќе примери на такво нешто, само ќе го напоменам уништувањето на мотелот „Бриони“, при што со експлозијата беа разнесени двајца Македонци. Истовремен одговор на претходното прашање.
Прашање: Дали албанците војувале според меѓународно пропишаните правила за војување?
Одговор: Не. Доказ за тоа се масакрите кај Вејце и Карпалак, како и употребата на нагазни мини, забранети од меѓународната заедница.
Прашање: Дали Македонија се служеше со терористички методи и не покажа милост?
Одговор: Македонија не се служеше со терористички методи, бидејќи борбата се води на сопствена територија и не може да руши свој поседи. Македонија покажа милост кога во содејство со НАТО, албанските терористи беа евакуирани од Арачиново.
Прашање: Дали УЧК користеше терористички методи?
Одговор: Да, доказ е сопирањето на водата од Липковско езеро, при што Куманово, град од 100000 жители остана без вода.
Се надевам ви се допадна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom