СЛОБОДА за Брат Љубе, 12 години затвор за Јохан Тарчуловски

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Немој да се чудиш Ада, мора да ги удоволуваат орлите од загрозен вид.

Него батали ги нив, како што напоменав:

УТРЕ ВО 19 ч. НА АЕРОДРОМ ПРЕЧЕК ЗА ЉУБЕ.


Значи одма после Кралот и Кралицата го чекаме и Брат Љубе.

Совршен тајминг, МАКЕДОНЦИТЕ СИ ДОЈДОА!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
11 Јули 2008.Голем ден за Македонците и за Македонија!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Гроб да немат, пичка им мајчина правосудска. Нашите татковци ке жртвуваат газ секогаш кога треба за Македонија, а љуј шип**рски ке си дремат ко цареви. Да ти ебам и политика и се.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Abe go oslobodija brat Ljube ama Johan ke gnie tamu uste 8 i pol godini. Ama kako i da e utre e golem den za Makedonija ke slavime. Samo ako se vrati Ljubeta vo politika Albancite nema da najdat spas nitu vo Kosovo, nema da stignat do Kosovo.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Голема, неописиво голема ми е радоста Брату што утре ќе се сретнеме со нашите браќа и сестри Македонци и со нашиот брат Љубе.

Но, тагата за Јохан и за тоа што и го прават на Македонија ми е истотака огромна.

Убаво рече Мисирков...преку Јохан, Македонија денес ја осудија.
За ова глави треба да летаат.
Муцките на Хари. Буч, Црвениот размрскани треба да бидат.
Кога нема правдина, мора да се избориме за неа.
Голем срам е ништо да не се превземе.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Затоа што има и албански форумџии, мои пријатели, модератори, па дури и администратори - кои го сметаат зборот „Албанци“ за навредлив, најкултурно ве замолувам да престанете да го користите во било која дискусија и конотација на темава и форумов.

Продолжете со дискусијата.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
dali ke ima tv prenos??? od dvata doceka?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Затоа што има и албански форумџии, мои пријатели, модератори, па дури и администратори - кои го сметаат зборот „Албанци“ за навредлив, најкултурно ве замолувам да престанете да го користите во било која дискусија и конотација на темава и форумов.

Продолжете со дискусијата.
Само да се надоврзам, го почитувам ова меѓутоа би било користно истите пријатели албанци од форумов да престанат со евентуални провокации на тема каква што е оваа.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Само да се надоврзам, го почитувам ова меѓутоа би било користно истите пријатели албанци од форумов да престанат со евентуални провокации на тема каква што е оваа.
Провокациите резултираат со бан, како што можеш да видиш и самиот ;)

Кој провоцира, ќе биде отстранет од дискусијата. Simple as.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
За ова глави треба да летаат.
Муцките на Хари. Буч, Црвениот размрскани треба да бидат.
Кога нема правдина, мора да се избориме за неа.
Голем срам е ништо да не се превземе.
Затоа веќе почнаа со умилкување,упикување... Чашуле, Оровчанец одма истрчаа на ТВ да кажат како тоа они биле многу блиски со Љубе, колку добар човек бил и невин и сл.
Интересна работа.

А Хари..Хари... ахх Хари..... каде сега гнидо ....

dali ke ima tv prenos??? od dvata doceka?
Сигурно ќе има пренос, тајмингот им одговара совршено. Барам за Сител сум сигурен дека ќе бидат на лице место за Хунзите и Љубе.

Ама не се секирај, ќе снимаме и ние кои одиме да ги чекаме :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Затоа веќе почнаа со умилкување,упикување... Чашуле, Оровчанец одма истрчаа на ТВ да кажат како тоа они биле многу блиски со Љубе, колку добар човек бил и невин и сл.
Интересна работа.

А Хари..Хари... ахх Хари..... каде сега гнидо ....
Бучка го глеаше? :)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Затоа што има и албански форумџии, мои пријатели, модератори, па дури и администратори - кои го сметаат зборот „Албанци“ за навредлив, најкултурно ве замолувам да престанете да го користите во било која дискусија и конотација на темава и форумов.

Продолжете со дискусијата.
Abe jas ne mislam deka Albanec e navreda za niv. Pa neli tie se narekuvaat Albanci. Kolku sto znam ovaa partijata se vikase Partia Demokratik de Squiptare. Znam deka ima greski vo imeto na partijata ama poentata mi bese da naglasam deka tie sami se narekuvaat Albanci a sega se navreduvaat so toj zbor.
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Затоа што има и албански форумџии, мои пријатели, модератори, па дури и администратори - кои го сметаат зборот „Албанци“ за навредлив, најкултурно ве замолувам да престанете да го користите во било која дискусија и конотација на темава и форумов.
Зашто мислиш дека е навредли кога самите така се нарекуваат и им е најомилен збор, Значи тие меѓу себе ако се викаат така а друг да ги вика е навредливо.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Бучка го глеаше? :)
Аааа хаха да да... тој НАЈМНОГУ помогнал и сведочел за ослободување, да не бил тој... хаха

Тоа ти се вика прпензи шупчето...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom