СЛОБОДА за Брат Љубе, 12 години затвор за Јохан Тарчуловски

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.711
Поени од реакции
943
Абе не се салам овие во Хаг крвта да му ја ебам нивна...мило ми е за Љубе со го ослободија ама она на Јохан шо му направија...СРАМОТА...12 години...ненормална работа
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Со огромна жал го пишувам ова и едвај ги сопирам солзите. Иако ми е мило што Љубе Бошковски е прогласен за невин, сепак нема никогаш да се помирам со неправедната осуда на Јохан Тарчуловски. 12 години затвор, апсурдна пресуда. Господ Бог нека му даде сила, да издржи.
Каква е оваа правда, кога се ослободуваат разбојници како Насер Ориќ кои палеа и силуваа или Рамуш Харадинај.
Ќе ги казни Господ, гледа Тој! Ги гледа маките на невините!
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Брат Љубе го ослободија :helou:јессссс ама Јохан 12 год?:tapp:жалосно ај дај бозе нека има помилување несо
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Хашката фарса станува очигледна,таму се осудуваат само оние кој работеле по наредба на вистинските виновници,нивните работодавци.:toe:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
да ти ебам глупиот суд....али ајде...од таму никој не испаднал со ослободителна пресуда, сите или умреле чекајќи ја или биле осудени! иако и двајцата се невини, мораа да направат ваков компромис, за на некој начин да бидат и волкот сит и овците на број....велам, на некој начин...бидејќи ние сме незадоволни што јохан ќе остане уште некоја година, ама па братот се враќа слободен...
а таман се радував имаше аплаузи по дома кога рече судијана за љубе дека не е виновен...и после пак ме растажи малку....тоа е тоа сега што да се прави...јохан има мислам уште 8 години, или помалце оти 4 години се таму...а и плус мислам оти во македонија ќе ги одлежи, така да...

Големиот Брат се враќа дома!!!
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Абе Насер и Рамуш беа од правата страна од страна на судиите.
Што мајка бараме во тој НАТО и ЕУ се да им еем да се распаднат 10 пати покрваво од Југославија.
Пушти специјалци во Хаг извлечи го Јохан и отерај ги у три лепе, тоа е Македонец, а не ова ќе кукаме како стари баби.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Ако ги лежи во Македонија, може да биде помилуван од Претседателот?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Курви комуњарски што му направија... нема никогаш да им опростам.. Хари гнасо една одродена....
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Кретени.

Дали Љубе иде во Македонија ?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Можеби Хаг е подготвен да признае грешка, за година дена?! Нагаѓам само...
Во ист ден ако ги ослободеа двајцата, ќе беше преседан за курвите гомнарски европски, мамето да му го ебам на тој судијата , племе негово гнасно, тој ли знае да каже шо се десило и како се десило, кучиња гнасни долни, гомна скапани Хашки.... Трговци со органи и човечки судбини!!!!!

Море само Господ за нив, потоп!!!!!

Племе да им ебам мајката во пичка, на кол да умре мамето да му го ебам гнасно!!!! ГНАСИ!!!!!

Ти ебам....

Ај посмирено сега...

Има и Карла да го испуши курот и тој попот шо читаше пресуда.... Ебаим холнаѓаните кои се пијанчеа, нивниот сој гнасен кога други тепаа и убиваа во Босна - и сега ТИЕ ќе ми делат правда?!?!?!?! ФАРСА....

Со Бог на помош.... се надевам дека не дека ќе голтаат кнедли него ќе зажалат шо мајчиното млеко го пијале.

Гнаси курвински!
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Ахмети, кој кога не му е по ќеф нешто ја зема пушката и оди во планините, ќе седи во Владата, а Јохан кој си ја бранеше државата ќе скапува 12 години во затвор. Ебати правдата.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
да бе... за некого 12 години затвор за некого фотеља во собрание... море мамето нивно...:nerv::nerv:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Нема да биде затворен во Македонија (избегнувајте израз „лежи“, тоа се однесува на криминалци, Јохан е ХЕРОЈ). Хаг има потпишано договор со неколку земји за таква работа. Биљана Плавшиќ беше во Шведска.
А за Љубе, ако се враќа на политика, јас сум од кај него.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Оваа пресуда е доказ колку само ЕУ не го заслужува ни епитетот курва.


Со оваа пресуда се докажува дека Македонците не смејата да се бранат од терористи.

За осудувањето на Јохан треба некој од Македонија да лежи затвор тој што го предал на Хаг
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Курви комуњарски што му направија... нема никогаш да им опростам.. Хари гнасо една одродена....
Се крстам во зборовите на еден МАКЕДОНЕЦ кого го сакам, Братот и ти го знаеш...

КОжата на Хари ќе виси на неговиот камин еден ден!!!!!


@Ацид: Паметно размислување, прееска ми помина и таа комбинација во глава. Со Бог на помош и со еврејска мудрост, се бива!!!!!!!!!!!

Целосна поддршка за фамилијата на Јохан. Машки поднесе!!!! ЛАВ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom