СЕГА Е ЛЕСНО

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
дали на вас некогаш ќе ви стане јасно дека САД не се наши сојузници? И никогаш нема да бидат! Дали некогаш ќе разберете дека нивен сојузник (и најголем интерес) се албанците, на Косово, во Албанија, и овде? Колку се покажаа САД како наши сојузници? А тек колку ли ќе се покажат?
Pa eve se pokazhuvaat. Zastanaa zad nas vo Bukuresht, neshto shto nikogash ne se sluchilo vo nashata istorija. Sega, shto tamu dobija shamari prv pat i tie, na opshto zaprepastuvanje, e druga rabota.

Plus ne si vo pravo, sojuznici sme, eve potpishuvame dogovor so niv.

Tochno, bitni im se Albancite, no bitni sme i nie.

Nema da sme vo ruska sfera na vlijanie, prestani vekje da tresesh.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
За кратко време ќе бидеме и во сфера на влијание на Русија.
Колку си само руски настроен друже што и да ти се каже ти сепак гледам дека ке стоиш позади Русија.Јеби га твое право.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
А кој па рече нешто такво?
Дoдека ги гледам дека имаат интерес тука и нашите интереси се поклапаат ќе ги почитувам.
Хм, ти ги нејќеш русите, ја ги нејкам американците. И не им е гајле дали ни грешиле, а ни на другите нема да им биде! Не се наши сојузници, затоа што никогаш не сме го барале нивното сојузништво!
Pa eve se pokazhuvaat. Zastanaa zad nas vo Bukuresht, neshto shto nikogash ne se sluchilo vo nashata istorija. Sega, shto tamu dobija shamari prv pat i tie, na opshto zaprepastuvanje, e druga rabota.

Plus ne si vo pravo, sojuznici sme, eve potpishuvame dogovor so niv.

Tochno, bitni im se Albancite, no bitni sme i nie.

Nema da sme vo ruska sfera na vlijanie, prestani vekje da tresesh.
Абе, договор. Има еден куп потпишани договори, кои не биле почитувани. Застанаа зад нас, во одбрана на името, а Русија не призна одамна. Дали тресам или не, ќе покаже времето.
Колку си само руски настроен друже што и да ти се каже ти сепак гледам дека ке стоиш позади Русија.Јеби га твое право.
Мој став, нели?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
Нормално си имаш твој став.Го поштувам тоа :wink:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Хм, ти ги нејќеш русите, ја ги нејкам американците. И не им е гајле дали ни грешиле, а ни на другите нема да им биде! Не се наши сојузници, затоа што никогаш не сме го барале нивното сојузништво!

Абе, договор. Има еден куп потпишани договори, кои не биле почитувани. Застанаа зад нас, во одбрана на името, а Русија не призна одамна. Дали тресам или не, ќе покаже времето.

Мој став, нели?
Има безброј примери, кога наши луѓе барале помош од Русија, но таа одбила.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
За кратко време ќе бидеме и во сфера на влијание на Русија.

Еве ја помошта од Русија за Србите од Косово.

Првиот од четирите руски транспортни авиони, коишто на српските енклави на Косово до 10 април треба да им достават 140 тони хуманитарна помош, пристигне денеска на аеродромот во Белград.

Пратката хуманитарна помош во храна, лекови и медицинска опрема е вредна 1,7 милиони долари.

http://www.makfax.com.mk/look/novina/article.tpl?IdLanguage=10&IdPublication=2&NrArticle=107239&NrIssue=624&NrSection=20&search_x=0&search_y=0


Дури 1,7 милиони долари, браво...

Ама битно склучија договор Газпром со Србија кој вреди милиони евра.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Ама битно склучија договор Газпром со Србија кој вреди милиони евра.
Русите го добија за 450 милиони евра иако реално вредеше преку 1 милијарда.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Браќа и сестри, ништо страшно не се случи. Ова само ќе не направи посилни и се молам на Бога и пообединети. Ние не изгубивме ништо, напротив, добивме невидена шанса да покажеме храброст, инает, издржливост, непокор, достоинство и национална гордост на која другите народи ќе ни позавидат. Имаме шанса да влеземе повторно во историјата! Имаме шанса идните поколенија да ни завидуваат на среќата што сме ја имале да живееме токму сега, во ова време на ВОЈНА со грција, војна во која ќе победиме! Браќа и сестри сега е лесно. Сега барем на сите, на нас тука и на Меѓународната Заедница, а особено на колебливците, домашните предавници и странските инсталации им е јасно дека Грција води војна до истребување против нас како народ, а не против нас како држава. Сега е лесно бидејќи нашите непријатели и сите оние кои не ни мислат добро воопшто, си ги покажаа искезените им гадни дегенерирани муцки пред нас и пред целиот свет (погодивте мислам на тролот саркози и гадната му издегенерирана френцка “нација“). Сега е лесно затоа што исто така и нашите пријатели како никогаш досега застанаа на наша страна. THANK YOU U.S.A, THANK YOU GEORGEW. BUSH!!! Сега е лесно бидејќи светските медиуми како никогаш досега пишуваат за фашизмот на грците. Сега е лесно, само треба да бидеме обединети и со општонароден консензус да настпуваме понатаму. Нашите новинари (кои никогаш особено не сум ги милувал) ми го разгалија срцето кога му завртеа грб на онаа јадна карикатура јаап де хоп шефер. Само уште повеќе ќе ми го зaгреаја срцето уште и ако го исвиркаа и буу му правеа! Сега е лесно оти заедно со нашите пријатели, а пред се Америка, Словенија и останатите (а тука, сепак со извесна доза резервираност, не ја исклучувам ни Албанија). Секоја чест на Господинот Сали Бериша кој во момент на победа на неговиот народ не заборави и ни испрати пораки на охрабрување нам на Македонците. За тоа мора да му оддадеме признание и почит! Сега бар е лесно оти знаеме на што сме и знаеме дека освен победа, друга опција за нас нема!
bravo na trudot navistina me "stopli" , bas kaza dosta raboti za koi si razmisluvav popladnevo , jas ko tebe go delam mislenjeto deka : sega dobivme vistinska sansa da se borime so toa pedercinjata k'dravi ... so toa sto ne podddrza u.s.a dobivme poeni , so toa dobivme i nekakva poinakva slika vo dosta od svetskata javnost ( od utre ocekuvam natpisi i natpisi od amerikanskite pecati se razbira na nasa sreka anti- gejski ) , turcija , slovenija , slovacka , amerika i MAKEDONIJA .
poslednava recenica ti vredi pari - bravo uste ednas !
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Оф бреееееее.....
Не дај боже да чекаме Русите да ни фрлат некој тон ќебиња хуманитарна помош...:salut:
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Presvrtnica e, no ciganite ova go ochekuvaa i planiraa. Ushte ochekuvaat raspad na Makedonija ili nejzina federalizacija. Toa se nivnite ochekuvanja.

Svetko: polesno e, da, no ne e lesno. Bara rabota, vreme, zalaganje, imame protivnik/protivnici koi se pobrojni, pobogati, i bez skrupuli. ete sega ni se vlezeni ekonomski doma.

Edno e jasno, dosegashnata politika na popushtanje - ne pali, tuku ne nosi direktno vo unishtuvanje. Od denes, drug list. Kje ima cena, kje ne ucenuvaat i ponatamu, ekonomski i sekako, no svoi sme na svoeto. Znachi, e presvrtnica.

Mora da se iskoristi kapitalot i odnosot shto go imame so SAD! Inaku ova EU, Francija, Shpanija, i slichnite na niv, toa treba se da se od...e vo skokovi.


P.S. Kade toa Sali Berisha ni isprati ohrabruvanje? Toj spomna vo neutralna verzija deka Makedonija treba da bide primena zaradi stabilnosta vo regionot, nemashe ohrabruvanje za nas nitu osuda za atinskite cigani.
А не готово е! No more Mister Nice Guy!!! Македонија мора да престане да биде “доброто момче“ во спорот со грците. Мора да го мобилизитраме целокупниот мислечки потенцијал (за чудо и на БЦ морам да му оддадам признание, ама повторно со резерва) и да удриме со сите расположиви средства по сите фронтови.
Неколку примери:

1. Барање за ревизија/поништување на Букурешкиот договор, а ако тоа не е можно исплата на репарации од земјите кои ја поделија Македонија, пред се Грција, а со ова ќе им ги затнеме рилките и на чувашкиот накот,
2. Репатријација, а доколку тоа не е можно репарации за протераните Македонци од Егејскиот дел на Македонија од 1913 до 1948,
3. Тужба за Грција пред ОН. Да го искористиме преседанот со Србија која беше тужена од БиХ како држава и нација за воени злосторства/геноцид пред ОН. Ние имаме полно право да ја тужиме грција за геноцид и воени злосторства,
4. Во сите прилики да се истакнува дека грците се последниот заостана националистички и геноциден народ кој не дозволува никакви човекови, малциниски и сексуални :pos2: права. (хетеросексуалците мислам дека се прилично загрозени во гејлада)
5. Во сите земји кои им дадоа поддршка на грците да се тргне со медиумска пропаганда да им се каже дека поддржале и застанале на страна на фашистичка и геноцидна политика против еден мал и мирољубив народ.

За остварување на сите овие цели со не малку, ама сепак за таа цел не многу пари, треба да се најми Пи Ар фирма (нормално од УСА) која ќе ја продава нашата приказна и реномирана (повторно од УСА, по можност со врски во политичкиот естаблишмент на УСА) адвокатска канцеларија која ќе ги брка тужбите по белосветските судови и меѓународните организации.
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
А кој па рече нешто такво?
Дoдека ги гледам дека имаат интерес тука и нашите интереси се поклапаат ќе ги почитувам.

Да сојузници со сите православни народи освен ние ???
Гледам поради Америка за нас мед и млеко тече...
Бидејки ме испровоцира дај да видам што си учела историја и што ти воопшто знаеш за Русија ???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А што сте запнале со тоа православие.
Јaс не ја делам верата, јас сум ХРИСТИЈАНКА и за мене тоа е една вера и точка.

Друго еве ти пост на Бада Бинг! и прочитај.
Ова дека ме мрзи да пишувам, премногу е долго.
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
А што сте запнале со тоа православие.
Јас не ја делам верата,јас сум ХРИСТИЈАНКА и за мене тоа е една вера и точка.

Друго еве ти пост на Бада Бинг! и прочитај.
Ова дека ме мрзи да пишувам,премногу е долго.
Е заради таа вера настанале многу ср*ња и многу поделби.
Свои факти не да ми постираш нешто што друг го пишал?Еве нема везе и очекуваш во тоа да верувам???Кој е Владо Поповски ???
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Temata ne e vera ili RF ili USA, tuku povik do site da se obedinat vo ova vreme na nuznost i potreba za edinstvo.

A ne krelcite da mentalno masturbiraat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom