СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА - предлог име на Љубчо Георгиевски

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Љубчо Георгиевски, поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен Премиер на РМ, во својот текст во најновиот број на неделникот ФОКУС елаборира зошто РМ треба да го прифати името Северна Македонија, име со кое може и Грција да се сложи.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ај некој нека го ставе текстот, да не се јаде бурек на непрочитано.
П.С. ја го имам прочитано...
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...nek se jebe sose predlogot i on...Makedonija e samo edna i Solun e nash plus...
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Љупчо Георгиевски јаде бурек!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.839
Не сум читал ама стварно на овој човек не треба да му се замери погледнете го во очи само монголоиден е со матен погледа добитна комбинација лудак во секоја смисла ништо не ме чуди од него .
Само не знам тие весници што му придаваат внимание дали се поулави од него абе треба да се исклучи од секојдневието и да го изеде заборав
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Абе нели требаше да заборавиме дека е жив овој?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
ха уште еден бисер бај Љубчо (северна Македонија) колку ли само време поминал во мислење.
 
N

n/a

Гостин
A be jas od pred dve godini kazuvam deka ovaa voska treba da se ubie...
ama nema maz od drzavava da pusti ekipa da go napravi.

I zatoa...se dodeka e ziv on ke sere ko foka sekade kaj sto ke stigne...:toe:
(Izbrkanata kalugjerka sekogas lozo zboruva za svojot manastir.)
Da ne potenciram deka doticnava kalugjerka uste vo vremeto na nejzinata `sluzba za Gospod Bog`...
bese fatena deka e samo edna obicna ofucana i nedolicna prostitutka!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Со ова потврдува дека е предавник на својата држава треба да му се забрани влез во Македонија
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
58
Поени од реакции
0
Не сум читал ама стварно на овој човек не треба да му се замери погледнете го во очи само монголоиден е со матен погледа добитна комбинација лудак во секоја смисла ништо не ме чуди од него .
Само не знам тие весници што му придаваат внимание дали се поулави од него абе треба да се исклучи од секојдневието и да го изеде заборав
epo toj ludak bil premier na zemjava i narodot go glasal .pa zato ima pravo do nekade da dava i svoi mislenja .a toa sega sto nam ne ni se dopagaat negovite izjavi toa e drugo .ne treba da mu se lutime nemu tuku problemot e nekade drugo kade so samite treba da si go barate kaj ste zgresile ili sto se desava .pa ke go dobiete odgovorot .se nadevam
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
kmetot gLjupco moze samo da sere sea, a plus pak koj go e galje. A pak i koj go ferma?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Баш ми се допаѓа имево...
Иницира на тоа дека вистинската Македонија не е целосна туку овај дел е само северен дел од целосната Македонија(Вардарска, Егејска, Пиринска) ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom