Ролери

Член од
22 април 2005
Мислења
2.487
Поени од реакции
1.112
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
gerard напиша:
LouWeed напиша:
Acid напиша:
Нема, освен сам ако не си поставиш голчиња и се снајдете за пак. Бај д веј, имаш опрема?
YES...I HAVE!!!roleri..zastiti....stapovi...suspensorium(naj vazno)......
Ај кажи ми ги димензиите на стапот ако ги знаеш..
Zavisi od igracot....vo odbrana normalno imaat podolgi "hockey-sticks"...a vo napad kako ja sto igram pokratki za da mozez podobro da mesas!!!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.487
Поени од реакции
1.112
Мислев на димензии да ми кажеш ако знаеш.. па да склопев дома нешто :D
Ај ќе најдам на интернет нема везе..
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
gerard напиша:
Мислев на димензии да ми кажеш ако знаеш.. па да склопев дома нешто :D
Ај ќе најдам на интернет нема везе..
normalno e taka...ako stoes bez rolerki go drzez stapot i da ti stigne do nosot!!! :lol:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.468
Поени од реакции
4.906
Желба од детството која ја остварив зимава што помина се вика ROCES Milan, ги купиф последниот пар од продавницата, подоцна си купив и заштитна опрема Salomon ама поради премалку слободно време, летово помина а јас сеуште не усовршив да тркалам :(

Сепак најдобро ролање ми беше со една другарка од железничка до Палас и назад до ГТЦ.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.224
Поени од реакции
30.852
Немав ролано повеќе години зошто ги продадов ролерите.
Брат ми купи па почнав да ги ролам неговите, ама имав подзаборавено... Таман се привикнав на нив (2 броја поголеми), сега пак престанав да возам. Гарант пак сум заборавил. :(
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
sigurno ne....toa e kako so tockot...ednas ako si naucil da go vozes znaes stalno da vozes......... :wink:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.487
Поени од реакции
1.112
LouWeed напиша:
sigurno ne....toa e kako so tockot...ednas ako si naucil da go vozes znaes stalno da vozes......... :wink:
Да, така некако, јас еден месец не возев и некако изубив стабилност. Не дека сум заборавил..

Него тркалцата ми се како ваљак :D поготово десната со која што кочам. Каде да си купам убави, а ефтини тркалца? :D :D :D
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
pojma neam kako da ti kazam kade e.....vidov nekoja prodavnica za rolerki i pribor...ama...... :? .negde u centar.........
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.545
Поени од реакции
995
Жерар, а да ти ги шитнам моите Salomon ролери пошто и така немам време да ги возам? Стари неполни 3 месеци, возени да се максимум 15 пати.

Цена 50% од таа што ги платив.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.487
Поени од реакции
1.112
Мистичен напиша:
Жерар, а да ти ги шитнам моите Salomon ролери пошто и така немам време да ги возам? Стари неполни 3 месеци, возени да се максимум 15 пати.

Цена 50% од таа што ги платив.
Кој број се и колку пари е тоа во превод? :D
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.545
Поени од реакции
995
44 мислам дека беа, 50 еури, дај шта даш, ионака неам ич време да ги користам барем да не ми дремат на тераса! :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
227
rolerite se polesni za ucenje no poloso mozes da padnes a skirolot e potezok za ucenje no sepak mozes da skoknes i da izbegnes los pad a od rolerite ne mozes :roll:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom