Ролери

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.468
Поени од реакции
4.906
Јас имам паѓано и од скејт и од ролери. Од скејт боли многу повеќе. сум имал повреди и со ролерките мои, посебно со овие што ги имам сега, но многу си ги сакам. Во саботата ги подмачкував осовините и го переф платнениот дел. Кој е за ролање у четврток, петок..... Нека пише Л.П. да се договориме
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.487
Поени од реакции
1.112
Ако оздравам до тогаш може
Можеме да се подсобереме и како друмски разбојници да продефилираме низ Скопје :wink:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.468
Поени од реакции
4.906
За жал сега иам работа на нозе што се работи, плус волонтирам во една преведувачка единица, немам време ни за да спијам, а камоли за да ролам, ролерките ми се расклопени сеуште, а поим немам кога ке ги склопувам. Најверојатно догодина, таман убо ги испраф и подмачкав, конзервирани ке бидат зимово.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Jas bev...da ne preteram ama najredoven!

Ako ste bile redovni nema sansa da ne imam videno.

I kazete site deka roleri se najbolji sport.

I ako sakate dur e potoplo da gledate kako igrame hokej vo 16:30 sekoj den na plocnik pozadi soborna. Mene nema da me gledate nedelava, vtora smena sum.

Ej i uste nesto. Si zemav lageri so rotacija ali bez revolucija...ako mu znaci na nekogo nesto...bitno da se pofalam
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.545
Поени од реакции
995
Па мене сигурно не си ме гледал многу многу летово, иако си купив нов пар после 5 години бидејќи имав време да ги облечам се на се едно 5-6 пати.

Меѓутоа, можеби си ме гледал пред 7-8 години на кеј - ама кај камени, на коцка (кај што ја градат сега зградата на плоштад, ех што спомени има од таму...), на Це-Ка...
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Gledam se zborese za rolerijadata. Cekajte da vi ja pustam slikata. Jas ne se plasirav mn dobro, bev negde 15 ama drugarite moj drzat od prvo do 6. Tie sto bea od prvo do 6 so niv vozev i plus uste nekolku sto imaa bolji plasman od mene. Se na se jas imav najlos plasman od drustvo. Eve vi slika jas sum toj do edinstvenoto zensko od desno....zasto ne mozam da uplouduvam slika od pc?
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
82
Поени од реакции
4
имам ролери к2 фитнесс и ги купив у прва година средно,тогашни 300марки,се покажаа квалитетни,ги возам веќе 5-6 години,а сега често сум на патеката покрај вардар.ама ептен ме нервира една ствар.мислам дека ќе се искршам додека стигнам до таму,патот е катастрофа по улицата кај александар палас
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.468
Поени од реакции
4.906
Јас си заебав една осовина, ми пукна штрафот у неа кога се обидував да ги затегнам после подмачкување, стегнаф пресилно, кога ќе земам плата ке си купам нови осовини, ама доаѓа зимааа.... ај на пролет се гледаме на стаза.
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
82
Поени од реакции
4
Да,сега доаѓа ладното,поготово покрај вардар.Од пролет,стара шема
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.545
Поени од реакции
995
Мене ми се вози, ќе тркнам утре или задутре до кеј.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Jas sum uste edinstvena budala tamo, nema nikoj na staza. Sega deka e ladno vozam pomalce od 7 do devet ipol se gledame tamo!
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
82
Поени од реакции
4
Ај ке се видиме ама нема да се познаеме :) не е уште толку ладно надвор,има сонценце
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Ke me poznaes, toj najbrziot tamo...vikni dimitar...ti kazav i koe vreme, neli od 7 do devet ipol
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
82
Поени од реакции
4
Dimitarc напиша:
Ke me poznaes, toj najbrziot tamo...vikni dimitar...ti kazav i koe vreme, neli od 7 do devet ipol
Да бе ќе се дерам тамо ко луда,евентуално ако не си ти,па која брука ќе падне :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom