Ролери

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Macedalien, 23 мај 2005.

 1. Macedalien

  Macedalien Вонземјански Администратор

  Член од:
  6 февруари 2005
  Мислења:
  10.103
  Допаѓања:
  242
  Скопјани ролаа, сами си донираа пари за скејт парк
  Околу петстотини скопјани вчера ролаа од Градскиот парк, низ повеќе улици во градот до кафулето Тренд. На главната трка претходеше ролеријада за дечиња, која стартуваше пред Соборниот храм. Дечињата ролаа 1 ки

  [​IMG]

  Околу петстотини скопјани вчера ролаа од Градскиот парк, низ повеќе улици во градот до кафулето Тренд. На главната трка претходеше ролеријада за дечиња, која стартуваше пред Соборниот храм. Дечињата ролаа 1 километар, а возрасните 3 километри.
  Победник на првата ролеријада е Иван Бачовски, за кој неговите другари велат дека дефинитивно е најдобиот ролаџија во градот. Тој за 5 минути извози 3 километри .
  "Идејата за ваква трка е супер. Ролери возам веќе единаесет години, а за трката се припремав две недели. Тие две недели, од 5 часот наутро кога е редок сообраќај, заедно со мојот тим ја возевме оваа патека, вели победникот Иван.
  Иван доби патување за двајца во Турција. Најбрза меѓу девојките беше Ивана Јовановсја , а најбрзо дете ролер е Ана Ангелова. Сите учесници на ролеријада донираа средства за изградба на скејт паркот во градов. (А.А.)


  Колку вие ролате? Јас скоро секој ден... Едноставно зараза ми стана после испитиве :lol:
   
 2. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.425
  Допаѓања:
  25.679
  Многу ролав (и лизгав) пред 6-7 години, но еднаш гадно паднав и решив да ги продадам ролерките. Откако ги продадов лизгав зимскиот период уште 2-3 години, но потоа престанав. Сега почнав да му ги "крадам" новите ролерки на брат ми и полека да се враќам во форма, ама тешко ми иде зошто малку се наоѓа слободно време... Башка, незнам дали е до мене (и мојата улежаност последниве 6 месеци) или до ролерките, ама ужасно ме болат нозете после секое возење.

  Одлична рекреација, но Скопје сеуште нема скејт-парк - срамота.
   
 3. gerard

  gerard

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  2.790
  Допаѓања:
  1.014
  Што е времево само за ролери. Додека ги врзам ролерите може да ми заврне.

  Инаку кога е убаво времто обавзно к4-жабар и тоа по 2-3 пати..
   
 4. StormAngel

  StormAngel Stormology

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  5.527
  Допаѓања:
  240
  Mnogu sakam roleri, ama nikogas nemav dovolno vreme za da naucam da rolam kako sto treba.
  Doduse do sega edno 10 pati najmnogu sum rolal, i super mi bilo, pa i koga sum pagal. Valjda nekoj den, ke mi tekne pak na ovaa zelba, i ke si kupam taze novi roleri i juhuuuuuuuuuuu!
   
 5. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.048
  Допаѓања:
  862
  Ја ролав и тоа претерано многу до пред 6 години. Пред неколку недели си купив нов пар, само да му се сневиди, дали не ми одговара моделот или сеуште не ми се навикнати нозете, ама после 5 минути ужасно ме болат нозете странично над глуждот кај жилите. Кој е за ролање, бујрум нека прати прајват месиџ!
   
 6. Гижо

  Гижо че о надрва

  Член од:
  13 март 2005
  Мислења:
  10.731
  Допаѓања:
  137
  ја сум за точакање, пошто немам ролери
   
 7. gerard

  gerard

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  2.790
  Допаѓања:
  1.014
  Леле каков ветер ме фати прееска на патека еј леее едвај се вратив дома. Со мачење.

  У пм! Многу се нервирам кога има ветер. Времево е ко зима да се спрема а не лето..
   
 8. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.048
  Допаѓања:
  862
  Ја открив цаката за да не ме болат нозете! До местењето на "јазиците" било. Вчера какво ролање сум опнал, од кај жабарот до палас и назад до плоштад, фул спид ахед!

  Кој е за ролање нека тртне прајват месиџ!
   
 9. Zoki Lou

  Zoki Lou

  Член од:
  28 мај 2005
  Мислења:
  6.662
  Допаѓања:
  175
  ....and what about ROLLER-HOCKEY?????

  [​IMG]

  ima li tuka takvo nesto.....za da se izduvam malce!!!!!
   
 10. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.425
  Допаѓања:
  25.679
  Нема, освен сам ако не си поставиш голчиња и се снајдете за пак. Бај д веј, имаш опрема?
   
 11. Zoki Lou

  Zoki Lou

  Член од:
  28 мај 2005
  Мислења:
  6.662
  Допаѓања:
  175
  YES...I HAVE!!!roleri..zastiti....stapovi...suspensorium(naj vazno)......
   
 12. gerard

  gerard

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  2.790
  Допаѓања:
  1.014
  Ај кажи ми ги димензиите на стапот ако ги знаеш..
   
 13. maja

  maja

  Член од:
  24 јуни 2005
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  0
  Da ne e rolanjeto kade kje ja trosham energijata.PRAVA STVAR
   
 14. gerard

  gerard

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  2.790
  Допаѓања:
  1.014
  Ако си Маја Лазаревска сакам да возам со тебе :D :D :D :D
   
 15. maja

  maja

  Член од:
  24 јуни 2005
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  0

  Zalam ne sum
   

Сподели преку: