Рок Фест 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Next Generation околу 130 гласа, а Вандал едвај осумдесетина. Тибам рок фестот децава со портокалови кошулчиња немаа врска па уште во финале ќе одат. Ни на крај памет дека собрале толку публика. Сите се досадуваа дури свиреја
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
е како е можно да победи најлошиот бенд кој свиреше вечерта (барем според мене, иако Варнамент не ги фатив ама ги имам гледано)?
не е финтата да донесеш најмногу публика и да победиш, треба да си најдобар и оној кој те гледа не да гласа за тебе зашто си му братучед, другар, зашто учите во исто школо......
Тоа е идејата, ама ај иди спроведи ја.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
a cek neli eden od ziri i eden od publika ? ?
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Знам дека никој освен евентуално Морисонка нема да ме разбере, ама: ТОМЕ!!
Значи од толку добри бендови победи единствениот бенд што не го заслужи тоа (според мојот вкус).

Warnament ми се свиѓаат, прават добра атмосфера, а и морам да ги сакам пошто братучед ми е у бендот :) се зезам, ама стварно ми се океј децата...


Overtime се највише по мој вкус, мада ич не ги видов, пошо кај и да идев имаше по некој повисок од мене, али нејсе, арно отсвиреа..

Vandal не ги слушав со големо внимание, а уште помалце ги глеав, но сепак, ги имам слушано и порано, момците растураат..

Некст Џенерејшн... ма они се ѕвезди.. така и се однесуваат.. на моменти се прашував дали сум на концерт на Ролинг Стоунс или на свирка на размазени копиљаци. Ајдеее раце горе.. ајде сега сите заедно да скокаме.. и да ви ја претставам поставата на бендот.. прво ќе почнеме од новите членови јеееее („томе“ аген..)
.. децава стварно треба да го послушаат Боки од Warnament за: "да не зборимо многу, туку да свирамо“ затоа што затоа што тоа е основната намена на Рок Фестот.. и изгледа дека тоа некои не го сфаќаат..

Нејсе.. убаво си пројдов..
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Next Generation околу 130 гласа, а Вандал едвај осумдесетина. Тибам рок фестот децава со портокалови кошулчиња немаа врска па уште во финале ќе одат. Ни на крај памет дека собрале толку публика. Сите се досадуваа дури свиреја
види го ти тапанарот како лупа па после кажи кои и какви се, ок сите добија погрешен впечаток за бендот по пејачот што го гледаа само (да типот незнае многу многу да комуницира со публика), иначе добро свират, сепак ова е рок фест а не метал фест значи има се па дури и рап
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
види го ти тапанарот како лупа па после кажи кои и какви се, ок сите добија погрешен впечаток за бендот по пејачот што го гледаа само (да типот незнае многу многу да комуницира со публика), иначе добро свират, сепак ова е рок фест а не метал фест значи има се па дури и рап
abe ne samo tapanarot , vidi gi ko cel bend kako funkcioniraat , samite aranzmani , jas mislam deka site ovie so gi serat na nivna vozrast uste neznaele kako se vikaat a ne pak da svirat kako niv , sosema zasluzena pobeda
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Аиии.. сакам и ја да дојдаааам :(
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
SRY ZA LATINICATA

Prvo kje se vi se napravam pametna (posho u princip i ne sum mnogu) i kje dadam eden teshko steknat sovet na onie koi verojatno ne razbrale do sega: Ako sakate da pobedite na vakvi manifestacii donesete si publika. Nema da bidete ni prvi ni posledni, taka si odi toa. A ako ne sakate da pobedite, svirite si za merak, i za ushte edna svirka stavena na vasheto bendovsko rezime.

Warnament- Dechkite sekogash znaat da napravat odlichna metalska atmosfera. Iako ne se shutkav niti begnav (godini, jbg) ja pochuvstvuvav i sfativ kolku mi nedostigala. Blagodaram dechki, i samo taka da si prodolzzite!
Overtime- Sekoja svirka se se podobri vo svirenjeto, nastapite pa duri i komentarite na Dino izmegju pesni (koi jas vikam deka treba seushte da gi kazuva, super se!). Bendot e relativno mlad (vo godini na stazz) no site se tolku sigurni na scena i ochigledno znaat shto pravat.
Vandal- Ok...ne im obrativ mnogu vnimanite, bev preokupirana so pivoto. No sepak ne me iritiraa voopshto kako pozadinska muzika. Koga pochnav da gi slusham so vnimanie i sporediv so drugite slushanja, mislam deka imaat naprednato.
Next Generation- Errr..... Whoop that ass!(kolku me iznasmeaa, ne se svesni) Tolku mozam da kazam......:tapp:

Sound Pollution- ne mi napravija mnogu merak, ne se bash po moj vkus. Ama kolku shto chuv solidno si otsvirea.
Storm-Zakon, kako i sekogash :)
 

AquaCool

Sound Factory
Член од
25 ноември 2007
Мислења
144
Поени од реакции
0
Абе се знае кој победи вечерва?
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Абе се знае кој победи вечерва?
Па види кој е најужасно лошиот бенд во вечерта, афтоматски тие имаат и највеќе публика, и тие логично е да победат.... :smir:

Во секој случај, бендови шо се ТАКМИЧАТ на вакви очајни манифестации, а што преку цела година молчат, молчат, молчат, молчат, моооолчаааат!!! мислам дека не треба да интересираат никого и дискутабилно е колку заслужуваат тема...
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Па види кој е најужасно лошиот бенд во вечерта, афтоматски тие имаат и највеќе публика, и тие логично е да победат.... :smir:

Во секој случај, бендови шо се ТАКМИЧАТ на вакви очајни манифестации, а што преку цела година молчат, молчат, молчат, молчат, моооолчаааат!!! мислам дека не треба да интересираат никого и дискутабилно е колку заслужуваат тема...


Фонија? :vozbud::vozbud:
 
Член од
15 март 2008
Мислења
21
Поени од реакции
2
Луѓе, Рокфест сепак не е организација со натпреварувачки карактер. Поради самиот концепт на гласањето и организацијата, нормално е на рокфест да тепаат луѓето што ќе си донесат најмногу публика. По автоматизам на нештата, реално е дека никој нема да гласа за бендот кој најмногу му се допаднал, бидејќи, сепак, тој дошол како публика на веќе избран бенд. Доколку постои некакво жири кое би ималу удел во одлучувањето на победникот тогаш тоа е сигурно исто така изманипулирано колку што се може. Кој на кого пријател, вујна, стрина, мајстор за плочки и бела техника, забар.... сепак се некои пропратни луѓе во животот со кои не сакаш да се заамериш за било што, посебно не за некое фест-че на кое учествуваат некои си таму "копиљаци со излижани инструменти за кои никого уво не го боли". И, со оглед на поставеноста на работите, секакви коментари од типот на тоа кој кого донел и кој тепал и не знам кој бил добар се излишни бидејќи сакале или не, морате да прифатите дека таму се оди само за да се презентира некоја нова работа, некое ново доусовршување итн. и воедно уживање во самата музика, а не се оди за да се докаже кој е кој и кој од кого е подобар... За такво нешто, ќе мора да се организира нешто мноооогу посериозно... Поздра(Ф)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom