Рок Фест 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Браво за Дамир!!!!!!!Многу ми е мило шо ја зеде гитарата...Знаев уште од моментот кога ми кажаа дека се во финале дека ќе ја земе он гитарата :smir: честито на вандал и некст џенерејшн...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
А што гитара земал? Би требало да е YAMAHA , ама што модел знае некој?
 

777

Член од
31 март 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
...прв коментар на форумов... wish me luck! :)

Се регистрирав на форумов откако ми кажаа дека имало интересни коментарчиња на темава, па ја да си ѕирнем од прво лице, и да ви кажем едно фала за честитките и поддршката, не за друго, ме учела мама да бидем културен. (I wish i was). :pos2:

Се надевам ќе се видиме пак по свирки. ;)

@Boomerang: Добив Yamaha Eterna, нешто у стил како Pacifica, ма да ваков модел прв пут гледам. Сосема е ок, очекував полоша. + дијаметрално е спротивна од тоа што го имам...does the job.


Поздрав до свитина. :)


Дамир, Parallel Universe
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
...прв коментар на форумов... wish me luck! :)

Се регистрирав на форумов откако ми кажаа дека имало интересни коментарчиња на темава, па ја да си ѕирнем од прво лице, и да ви кажем едно фала за честитките и поддршката, не за друго, ме учела мама да бидем културен. (I wish i was). :pos2:

Се надевам ќе се видиме пак по свирки. ;)

@Boomerang: Добив Yamaha Eterna, нешто у стил како Pacifica, ма да ваков модел прв пут гледам. Сосема е ок, очекував полоша. + дијаметрално е спротивна од тоа што го имам...does the job.


Поздрав до свитина. :)


Дамир, Parallel Universe
епа ај брат честито гитарата :) и уште многу да ти се множат и подобри гитари, е да и стив вај и јингви заедно да ги јадеш
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
...прв коментар на форумов... wish me luck! :)

Се регистрирав на форумов откако ми кажаа дека имало интересни коментарчиња на темава, па ја да си ѕирнем од прво лице, и да ви кажем едно фала за честитките и поддршката, не за друго, ме учела мама да бидем културен. (I wish i was). :pos2:

Се надевам ќе се видиме пак по свирки. ;)

@Boomerang: Добив Yamaha Eterna, нешто у стил како Pacifica, ма да ваков модел прв пут гледам. Сосема е ок, очекував полоша. + дијаметрално е спротивна од тоа што го имам...does the job.


Поздрав до свитина. :)


Дамир, Parallel Universe
COEK NAJBOLJI SI !!!!!!!!!
 
Член од
31 март 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Vandal беа најбоље и со право победија... барем од публика... А за Next generation...лугето беа бедааааааааа!!! Значи, на првата вечер победија само ради жири, и на финалето иако сите ги свиркаа и на нив беше пола сала празна (само шмизлите седеа и и тук-там некој металец-секоја чест на тие што успеаа да ги истрпат) пак победија!!! И не бе, не беше наместено! Уопште! А за Дамир, мило ми е што он ја зема гитарата. Јас лично поише бев за Дамир од SOFAR ама човекот стварно добро си ја заврши работата. Bо сeкој случај боље Parallel Universe него Next generation
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
...прв коментар на форумов... wish me luck! :)

Се регистрирав на форумов откако ми кажаа дека имало интересни коментарчиња на темава, па ја да си ѕирнем од прво лице, и да ви кажем едно фала за честитките и поддршката, не за друго, ме учела мама да бидем културен. (I wish i was). :pos2:

Се надевам ќе се видиме пак по свирки. ;)

@Boomerang: Добив Yamaha Eterna, нешто у стил како Pacifica, ма да ваков модел прв пут гледам. Сосема е ок, очекував полоша. + дијаметрално е спротивна од тоа што го имам...does the job.


Поздрав до свитина. :)


Дамир, Parallel Universe
Сакам да частиш у чаршија!
 
Член од
16 март 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
ajde druze admine kluch na temava staj i ako moze, posho postoi opasnost da ti propadne forumot poradi poplava od solzi na plachkovci kako diablita. Chestito Damir i Vandal. Just for the record, diablita, bash onie sho ne gi sakaa next generation i sho im pokazuvaa sreden prst na niv najvishe se shutkaa na svirkata nivna, moze sakale da podelat po nekoj nechesen udar na drugite ama ne e ni bitno. im ja napraija atmosferata, za razlika od nekoj pameten choek koj, ako ne go poshtue bendot bi izlegol nadvor da ne slusha ako tolku ne mu se svigja. sepak, onie sho go mrazat bendot mu ja pravat publikata so svoite protesti :))) lele zabegav, poentava na postot ja postignav ushe vo prvite 2 reda :) ajt pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom