Рок Фест 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Секогаш е убаво да се дознае нешто ново за себеси.:)
Не ми кради цитати! :pos2:

Nippi, јас ќе се погрижам да си поминеме ние убаво додека они се на сцена :smir:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Дали има нешо повеќе инфо за кога почнува? Или уште никој не е информиран.....?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.437
Поени од реакции
7.819
Најчесто во 9 саат :)
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Добро ќе виде...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
првата вечер влегов прв:vozbud: вака сега: Warnament-ноу комент, ѕверови, Overtime-топ свиревте ама немаше нешто материјал за шутка ама пак топ бевте, VANADL-е за овие незнам што да кажам...будали, вокалот ненормално добро пее, Next Generation-добро исвиреа и мислам дека тие ќе бидат победници за оваа вечердека пола луѓе на свиркава беа од ѓорги и сите за нив гласаа, ама ај ќе видиме, толку... другите што не се натпреваруваа не ги слушнав дека си отидов дома за да станам утре во школо порано (хаха колку не, уште дремам на кајгана). заклучок идам и втората вечер:vozbud:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
првата вечер влегов прв:vozbud: вака сега: Warnament-ноу комент, ѕверови, Overtime-топ свиревте ама немаше нешто материјал за шутка ама пак топ бевте, VANADL-е за овие незнам што да кажам...будали, вокалот ненормално добро пее, Next Generation-добро исвиреа и мислам дека тие ќе бидат победници за оваа вечердека пола луѓе на свиркава беа од ѓорги и сите за нив гласаа, ама ај ќе видиме, толку... другите што не се натпреваруваа не ги слушнав дека си отидов дома за да станам утре во школо порано (хаха колку не, уште дремам на кајгана). заклучок идам и втората вечер:vozbud:
Не секоја музика на РокФест е за шутки.:):smir:
А, немаше други бендови кои се натпреваруваа, останатите 2 беа гости.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Warnament за жал не ги фатив, а гласав за Vandal кои од тоа што го видов беа убедливо најдобри. Next Generation не ми оставиа впечаток, ми звучеа како некој американски колеџ бенд. првите гости на вечерта воопшто не ми напраја мерак, а Сторм не ги доглеав (од тоа што го видов не беа лоши)
знае некој кој освои најмногу ласови?
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Ајдеееее..... Неам коментар.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Па, секогаш победува тој што ќе се помачи најмногу публика да си донесе, не беше изненадување ова.
Затоа веќе и меркот се изгуби на рок фест, но сепак има квалитетни бендови за кој вреди да се иде.
Јас вечера ќе ѕирнам кој се како се.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Затоа веќе и меркот се изгуби на рок фест, но сепак има квалитетни бендови за кој вреди да се иде.
Јас вечера ќе ѕирнам кој се како се.
Па, баш поради тоа има (неколку, за кои сум сигурен) бендови кои одат само за да свират а не за да победат. Натпреварувачкиот дух е изгубен одамна.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
е како е можно да победи најлошиот бенд кој свиреше вечерта (барем според мене, иако Варнамент не ги фатив ама ги имам гледано)?
не е финтата да донесеш најмногу публика и да победиш, треба да си најдобар и оној кој те гледа не да гласа за тебе зашто си му братучед, другар, зашто учите во исто школо......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom