Ресторани - генерална дискусија

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
Ја колку знам се оди со цени x2 до x2.3 од набавни цени и трошок, нека е луксузен ресторан па нека биде и x3, овие идат x5 :LOL:
Да сум на нивно место со ваков кафански народ кој до маалска продавница пали кола овие цени би ги дуплирал.:)
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.498
Се работи за ресторан за морска храна Mykonos карши Скопски Мерак во Дебар Маало:
Ах, тоа го објаснува фактот со цената на гирото да речеме, од морско прасе било.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Цените се вакви зашто имаш осеќај исто како на Миконос да си покрај море :D
Поевтино е гирото на Миконос него у ресторанов :pos:
Шала на страна, ова е порција гиро, не е пита. (Не дека ја оправдува цената)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Не е во Скопје, ама ако ве носи патот накај Маврово, обавезно у Мавровски Мерак на туфакија :D
Бев пред 2-3 недели, ми се пријаде нешто благо па сеа ми текна да пишам. Се кладам дека немате подобра пробано.
За бифтек, подалеку од Џино. Ги фалев ама страшно ме разочараа.
Кој е за добар сендвич со најдобрите кашкавали, сирења, салами, правец во Ботега Дел Густо. Вредат за сите пари, 10/10.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Preporacuvam restoran Bocca di Lupo vo hotel Miror vo Petrovec.
Skapicko e malku, no definutivno cista 10 ka zasluzuva.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.733
Скопски Мерак , одлично место и се им е на ниво. Малце поскапо од другиве ресторани ама вреди.
Abe drugar,
Koga Skopski Merak za tebe e Objekt za preporaka mora da ti kazham deka ILI ne si videl podobro ili rabotish tamu.
Za mene toa e najruzhniot lokal vo celo skopje.
Podobro ce jadish na Zheleznicka po toa kioscite naokolu.

Ednash bev vnatre i nikogash povejce.
Автоматски споено мислење:


Abe prijatele pred nekoj den bev vo Restorantov vo Grcija i jadev otprilika slicno kako i smetkava. Shto da ti kazham , 50% poevtino a Lokalot TOP , Jadenje se Presno vadeno od More,Super ambient.....

Porcija Giro tamu koshtashe 12€ ( Da ne mozhis da ja dojadish)
Grcka salata 4€ ( Tanjirot so Kup)


Go preporacuvam na sekogo shto ce pojdi vo Hanioti.
Se naodja vo Centarot

 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.554
Поени од реакции
9.116
Дечки мене ми го имаат препорачано местото Рок кафана Рустикана се наоѓа негде кај зоолошка. Бил некој од вас? Некои искуства? Храна,атмосфера...?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Дечки мене ми го имаат препорачано местото Рок кафана Рустикана се наоѓа негде кај зоолошка. Бил некој од вас? Некои искуства? Храна,атмосфера...?
Опуштена атмосфера, добро јадење ако си за мезе, скара, бургери. Често знаат да понудат и добро пиво. Едно од омилените места ми е во Ск.
Али ако си повеќе за готвена храна, не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom