Распишани потерници од МВР

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
E i uste ova da kazam, kolku stimul ti davaat od MVR na plata ako fatis nekoj kriminalec, od 500 do 1500 denari. Pa za tolku nikoj ne rizikuva. Mene duri pocnaa i da ne mi davaat, kao demek ne bila golema rabota sto sum fatil nekoj po poternica. Vo period od dva meseci fativ tri lica po poternica, i na kraj mi go dadoa podolgoto, da ne zboram kolku imam i pred toa realizirano, otprilika nad 20-30 sigurno, a dali me nagradile za pola od toa, i uste kolku pati posle ce gi oslobodat nekoi, pa ako ne bile za u stanica sto gi pisuvas po poternici
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
3
dungeon master напиша:
Ti treba da otvoris tema za toa dali vredi policaecot da si go rizikuva zivotot da uapsi nekoj kriminalec koj posle i taka ce go oslobodat

Треба бе ортак, плата за шо земаш? "нишај врата земај плата?" или погрешно се разбораме?

Ако ти е оди Слаткар бе, таму барем слатки ќе правиш и ќе ти викаат браво мајсторе! :nenene:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Macedalien напиша:
Да да, секако. Не чукам јас на никаква врата ”дечки” ама изгледа полицијата не си ја чука главата доволно... :pos:
Ej aj dobro, te gledam ne si seriozen, ne znam sto rabotis am probaj malku da rabotis kako policaec pa ce ti bide sve jasno, ne znam i sto si ja otvaral temava ako si neseriozen, ova e tema za seriozni decki :toe:
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
3
dungeon master напиша:
Ej aj dobro, te gledam ne si seriozen, ne znam sto rabotis am probaj malku da rabotis kako policaec pa ce ti bide sve jasno, ne znam i sto si ja otvaral temava ako si neseriozen, ova e tema za seriozni decki :toe:


А кој е сериозен во случајов ? Полицијата а? :pos2:
 

Macedalien

Вонземјански Администратор
Член од
6 февруари 2005
Мислења
10.103
Поени од реакции
246
dungeon master напиша:
Ej aj dobro, te gledam ne si seriozen, ne znam sto rabotis am probaj malku da rabotis kako policaec pa ce ti bide sve jasno, ne znam i sto si ja otvaral temava ako si neseriozen, ova e tema za seriozni decki :toe:
Како тебе? Сериозни дечки сериозно си ја вршат работата. Попувај на друг ок? :wink:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
skorpija^m напиша:
Треба бе ортак, плата за шо земаш? "нишај врата земај плата?" или погрешно се разбораме?

Ако ти е оди Слаткар бе, таму барем слатки ќе правиш и ќе ти викаат браво мајсторе! :nenene:
Skorpijo, ako pratis ubavo sto sum pisal jas si rabotam, ama koga ce vidis kako nekoj klati vrata i zima plata, gubis stimul za rabota. Pa uste koga ce vidis deka dzabe si go apsel, go pustile odma da si odi si se pitas sam sebe zosto si rabotel, ides dzabe u rizik. Ne e sve do policajcite ama i na tie sto im se raboti poleka gubat merak da rabotat. Aj da vidime ako toj breza stanal pratenik dali utre nekoj ce go uapsi na vlez vo sobranie, ne smeeme da priparime do nego, a ne da go apsime
 

Macedalien

Вонземјански Администратор
Член од
6 февруари 2005
Мислења
10.103
Поени од реакции
246
Мераци... Државата ни е китка за мирисање.

Еден совет : врши ја твојата работа без да гледаш што другите работат. Не си платен за тоа туку да ги извршуваш должностите за коишто се нарекуваш агент на МВР. Очигледно е дека во Македонија секогаш поинтересно е да се покажуваат луѓето со прст отколку да се заврши некоја работа. Ако : продолжете... :wink:
 
Член од
18 мај 2006
Мислења
60
Поени од реакции
0
Se soglasuvam so Dungeon Master. Vo nasata drzava se znae kako funkcioniraat rabotite, direkciite za da se uapsi nekoj, sekogas doagaat od negde pogore , a ne od policijata. Vlasta odlucuva koj da go zatvori (najcesto politicki) a koj da go amnestira.
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
22
у право е пандурот, не е до нив...веруем дека за еден ден ке ги постројат пред капија сите лепотани и тоа насмеани и нашминкани, али само ако им го одземат вазелинот на политичарине...тука е зајачето, иначе обичната администрација секаде настапува по налог...така е по закон...а налог се знае кој дава.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.235
Поени од реакции
304
Не се разбирам многу, ама ке кажам збор два. Како што разбрав од татко ми, сега(не сега него од поодамна) ги заштитиле криминалците и ако видиш некој што има потерница по него(не само тие, туку било кој), треба љубезно да пристапиш со зборовите "Се извинувам господине, но ке сакате ли да дојдете со мене во полициска станица"(така нешто).Мислам дека ова нема смисла. Додека ти го замолуваш, он може да го извади пиштолот и бам бам...Крај. Тоа е...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
25
од претходниве потерници со сигурност ви гарантирам дека 5-7 луѓе веќе се во кпу идризово значи полицијата си ја работи работата а од каде знам нека остане професионална тајна
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
612
од претходниве потерници со сигурност ви гарантирам дека 5-7 луѓе веќе се во кпу идризово значи полицијата си ја работи работата а од каде знам нека остане професионална тајна


друже темата е отворена 2006 така до сеа или се мртви или се у затвор 3 години не се малку.Листата од кога знам за себе и за интернет е истата и некогаш не е сменета:smir:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
451
друже темата е отворена 2006 така до сеа или се мртви или се у затвор 3 години не се малку.Листата од кога знам за себе и за интернет е истата и некогаш не е сменета:smir:
Да да во право си на листата нема ни тргнато ни додадено никој а дека се убиени не верувам зошто скоро сите се разбегани по државиве а и некои биле штитени од државата така да...
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Со тоа се докажува дека државата функционира беспрекорно...
ао функционира би дале и награда за информација која би довела до нивно апсење мислам дека така многу полесно би се дошло до луѓето кој се барани вака кој става здрава нога у трн за ништо:tapp:
 
На врв Bottom