Раскинување, пауза и пак смирување

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
PSYtisfaction напиша:
Ако сум раскинала со дечкото, сигурно сум имала добра причина за тоа. Зошто да му се враќам ако условите укажуваат на тоа дека не треба да бидеме заедно. Штом сме раскинале, значи постоела добра причина што не ни дозволила врската да ни успее. Значи нема да му се вратам.
Тоа е доколку свесно и логички би размислила.
Од друга страна, љубовта е слепа... Дури и откако ќе раскинеме можеби сеуште ќе имаме чувства еден за друг. Можеби сме раскинале за глупост, или и двајцата сме се покајале за тоа. Можеби еден од нас(повредениот во случајов) ќе биде доволно глупав, слеп и непромислен за пак да ја обнови врската, колку и да го повредила таа него.
Во љубовта размислуваме со срцето, не со разумот...
So srceto ti gi pravis istite greski,zasto ti go kaznuvas so razumot a ako go slusas srceto znaci pak treba da mu se vratis ili...:wub:
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
ne mi se desilo da idam pa posle pak da se smiram...t.e.jas samata nejkam zasto znam deka nema da bide isto ko porano...boje da ides pa posle da ostanete na muvanje
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
RealGirL напиша:
Читајќи ги постовиве дојдов до некој си заклучок...дека после раскинувањето смирувањето најчесто се должи на сожалување?!?!?
Ако се случи, да ... свесно или потсвесно, смирувањето после раскинување најчесто (па и секогаш може да се каже) се должи на сожалување кај еден од партнерите, поточно кај тој кој не го барал тоа.

ne mi se desilo da idam pa posle pak da se smiram...t.e.jas samata nejkam zasto znam deka nema da bide isto ko porano...boje da ides pa posle da ostanete na muvanje
А кој и што добива со мувањето?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ne veruvam deka posle raskinuvajeto pak da se smirime,ednac se izgorev i si ja nauciv poukata za drug pat.A i smetam deka bi bilo podobro da ne se navrakame na starata ljubov zasto kako sto kazal nekoj taa e kako procitana kniga,interesna, no veke odnapred znaeme kako zavrsuva
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Дивајн напиша:
А кој и што добива со мувањето?
Не сум прозвана, ама ќе дадам свое мислење за ова. Не знам чив е цитатот, ме мрзеше да барам. Ама ако си го препознае таа, нека си одговори.

Едниот добива, другиот се надева.
Едниот си го пополнува празното време, има со кого да си помине убаво ако нема со кој друг.
А другиот е оној со чувства за партнерот, се надева дека ќе се среди се`, доволно му е само да биде во близина на таа личност, а всушност се самоизмачува и кога ќе сфати дека ништо нема од тоа - се разочарува, паѓа во депресија, ги мрази сите машки/женски и ете од кај доаѓа она сите се исти.
 
С

Сатори

Гостин
Тоа не може да оди, од искуство.Дека ако предходно не ви одело, никој нема да земе магично стапче и да ги избрише проблемите и разликите ако пробате по втор пат!
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
Fortune напиша:
Не сум прозвана, ама ќе дадам свое мислење за ова. Не знам чив е цитатот, ме мрзеше да барам. Ама ако си го препознае таа, нека си одговори.

Едниот добива, другиот се надева.
Едниот си го пополнува празното време, има со кого да си помине убаво ако нема со кој друг.
А другиот е оној со чувства за партнерот, се надева дека ќе се среди се`, доволно му е само да биде во близина на таа личност, а всушност се самоизмачува и кога ќе сфати дека ништо нема од тоа - се разочарува, паѓа во депресија, ги мрази сите машки/женски и ете од кај доаѓа она сите се исти.
moj e citatot,i se soglasuvam so tebe za istoto mislev i jas..ama ti i objasni..
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Мислам можете да си седнете негде на кафе, на клупа, ваму-таму и да си правите муабет за тоа што сте напишале на кајгана. На секој топик се цитирате и нешо без везе пишувате. Нема да ве бришам, ама во иднина ако продолжите .. нема пардон.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
На клупа можат многу работи да се десат. Особено ако некој донел вино и две чаши :hump:


А за ова - Раскинување, пауза и пак смирување е за слаби карактери кои се несигурни во донесувањето одлуки. :nenene:


:coffee:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Bada Bing! напиша:
А за ова - Раскинување, пауза и пак смирување е за слаби карактери кои се несигурни во донесувањето одлуки. :nenene:
E сега зашто ова слаби карактери? Не ти се има случено прво да мислиш дека не сте еден за друг,па откако не сте веќе заедно да сфатиш колку ти недостасува личноста и колку си изгубил? Нели нештата ги цениме повеќе откако ќе ги изгубиме. И оддеднаш сфаќаш дека не е се исто без неа/него.И си се смирувате.Зошто слаби карактери? Или пак несигурност?
Баш напротив,мислам дека е обратно,ако некој е несигурен нема шанса да се смири и ќе си остане со прстето в уста,а сигурните ризикуваат и би пробале пак...

Ризикот е само за јаките карактери и сигурните...
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
22
Поени од реакции
3
Poshto mene ova vo momentov mi se slucuva nemozham da bidam objektiven,poshto zavisi od devojkata i situacijata,bar za mene.Poveke godishna vrska teshko se raskinuva od prvpat pa nikad da ne se smirat.Najveke radi dve pricini,navika e ednata ,a drugata e toa shto ja znaesh devojkata kako dishe,ona te znae tebe, i mnogu e lesno da si so nea,otkolku da pocnesh neshto od pocetok seriozno.Pa i otkako ke se smuvash nekolku pati so drugi ,pak svakash deka toa bilo pominalo i sakash nekoja postojano.Shto i da odlucish e rizik,treba samo da bidepresmetan rizik.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Скинатиот леб не се лепи...

Баш денеска се скарав од 7 месечна врска...пред 20-тина минути и еве ме на форум...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
SCORPIO__20 напиша:
nikogas nema da posakam da bide kako nekogas..
Ако било пекол секако дека нема да посакаш , ама ако било како во рајот, полно љубов , страст , убавини ќе се мислиш долго дали ќе го доживееш то уште еднаш , и дали све друго е бледа копија на љубов...
Јас би можела да се смирам пак ако е тоа особата без која немом да дишам , иначе не играм натими -дајми .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom