Раскинување, пауза и пак смирување

Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
после раскинување, нема смирување, само едно нешто не ми е јасно, кој ги измислил тие т.н. паузи во врската и што кур тие значат??
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
Ќе кажам само едно

ЧАША ШТОМ СЕ СКРШИТ НЕ СЕ ЛЕПИТ,КОЛКУ И ДА СЕ ТРУДИШ ТАА ПАК СЕ РАСПАЃАТ
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
asterix_m напиша:
Дали ви се има случено ова!!

Сте оделе со дечко/девојка подолго време и од некоја причина доаѓа до раскинување на врската. Вие сте скршени, го/ја сакате највеке на цел свет, кога ќе се сетите на неја/го ве пече стомакот, кога ке ја/го видите ви се кратат нозете. Неможете да поднесувате никој друг во ваша близина, односно неможете да влезете во друга врска.

И по некое време се смирувате ама осеќате дека не исто како порано, се убедувате дека сега ви е супер ама некко врската не ви оди, едноставно не го/ја сакате повеќе!


Pa vidi vaka za ova mozes da se konsultiras so necrophilia on ke ti kaze najdobro a sto se odnesuva do mene ja ne trpam takvi dupenja ..... kako sto se pauzi ili neznam deserti zaso ako 2 se sakaat nema potreba od pimplanje i neznam uste sto !!!!!!!!!!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Godfather напиша:
Ќе кажам само едно

ЧАША ШТОМ СЕ СКРШИТ НЕ СЕ ЛЕПИТ,КОЛКУ И ДА СЕ ТРУДИШ ТАА ПАК СЕ РАСПАЃАТ
e sto znam, zavisi od mnogu raboti mene mi e sjajno, pak si prodolzivme i uste poubavo ni e pobliski sme, taka da ova zavisi od mnogu.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
да истото ми се има десено//раскинавме //после некоја година се видовме па пак се споивме ама беше тапа,,,не беше ама баш ништо како порано :toe:
 
M

MIL

Гостин
Не ми се случило такво нешто,но ако сум заљубен во девојката би прифанал веднаш :pipi:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
кога се врајќаш на старата љубов е исто како прочитана лектира...се се знае

:nenene:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ne mi se ima sluceno i stojam pozdadi toa deka ...stom si rascistil so se so taa osoba dzabe e vise se:toe:...nesto novo i nesto skrseno pa lepeno NE E ISTO!:pipi:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
кога се вели пауза станува збор демек "незнам како да ти кажам ама е крај".така една другарка се надеваше дека ке се биде се океј беа на пазуа па вчера заврши во прегратката на друга.Ако не бива не бива и крај
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Не ми се случило. Кога прекинувам, прекинувам засекогаш. Врските што сум ги гледал како имале обновувања на крајот секогаш завршувале со перманентно раскинување. Скршената чаша не се лепи- само тоа ќе го кажам.
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Мене ми се има случено тоа, првин таја мене ми раскинува заради некои проблеми со мајкаи , и таја ме сакаше премногу и неможеше да истрпи и другиот ден ми пишува порака немозам да истрпам само ке направиме мала пауза знам дека ке сме заедно после паузата и тоа ме правит среќна.и ок ок и евее 7 месеци веќе одиме:)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
врска нема ова ако раскинале еднаш подоцна ке раскинат засекогаш само со сила се оди така да ако еднаш ќе биде засекогаш
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Сум ги имал многу такви врски.. и ништо не е чудно..нормално е кај секој..
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Оф леле.. да раскинеш ајде океј му се случило на секој и нема нишо филозофија тука.. не е откриена топла вода.. ама неможам едно да сватам ПАУЗА ??? шо е ова трака некоја? клипче некое па ајде ПАУЗА па после РЕЗУМ ?? не не ен ова дефинитивно не може да ми влезе во глава.. ма се знае бре или идеш или неидеш... мислам ако веќе нешо не оди нешо не е океј раскинување на врската и се решава проблемот или па ајде да не биде до толку негативно ако мое да кажам. значи знам дека пауза бараат партнери или партнерки од типот имам проблеми некои незнам дали да продолжиме или незнам што осеќам.. океј за вакви проблеми и слично најубаво е една недела онака лабаво.. поретко гледање помалку оптоварување помалку повици пораки и така натака.. мислам дека недела дена е сосема доволно за некои работи да се расчистат и да си дојдат на мето.. ако не иде ставаш точка и тука завршува се.. не е единствена риба во морето или па за дечкото.. не е ни прв ни последен..
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Оф леле.. да раскинеш ајде океј му се случило на секој и нема нишо филозофија тука.. не е откриена топла вода.. ама неможам едно да сватам ПАУЗА ??? шо е ова трака некоја? клипче некое па ајде ПАУЗА па после РЕЗУМ ?? не не ен ова дефинитивно не може да ми влезе во глава.. ма се знае бре или идеш или неидеш... мислам ако веќе нешо не оди нешо не е океј раскинување на врската и се решава проблемот или па ајде да не биде до толку негативно ако мое да кажам. значи знам дека пауза бараат партнери или партнерки од типот имам проблеми некои незнам дали да продолжиме или незнам што осеќам.. океј за вакви проблеми и слично најубаво е една недела онака лабаво.. поретко гледање помалку оптоварување помалку повици пораки и така натака.. мислам дека недела дена е сосема доволно за некои работи да се расчистат и да си дојдат на мето.. ако не иде ставаш точка и тука завршува се.. не е единствена риба во морето или па за дечкото.. не е ни прв ни последен..
кај мене кога ќе се раскине,знај дека е скинато,нема повеќе назад..замисли ти ја жениш и таа ти го прави истото,бара некој си паузи,раскинувања,па соединувања:nenene:затоа прво добро размисли какви последици можат да настанат,па потоа раскинувј,паузирај и незнам ти што...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom