Раскинување, пауза и пак смирување

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
кај мене кога ќе се раскине,знај дека е скинато,нема повеќе назад..замисли ти ја жениш и таа ти го прави истото,бара некој си паузи,раскинувања,па соединувања:nenene:затоа прво добро размисли какви последици можат да настанат,па потоа раскинувј,паузирај и незнам ти што...
токму тоа и го кажувам во постот.. не е ова некоја песна па ај на пауза ке ја стаиме па ке продужиме.. погоре има пост КОГА КЕ ЈА СКРШИШ ЧАШАТА КОЛКУ И ДА ЈА ЛЕПИШ ПАК СЕ РАСПАЃА... се согласувам со тебе другар.. или идеш или неидеш пауза НЕМА !!!
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Кога некоја пичка си ебел, доволно ти е тоа за век и навек.
И некој друг да ја ќари и земе за жена.. си му ја ебел бе, што е друго важно.
Ќе се смирувам со некоја која веќе истрошена. Кои заблуди се шират тоа е неверојатно.
Нормално е дека нова ќе си бара човек.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
токму тоа и го кажувам во постот.. не е ова некоја песна па ај на пауза ке ја стаиме па ке продужиме.. погоре има пост КОГА КЕ ЈА СКРШИШ ЧАШАТА КОЛКУ И ДА ЈА ЛЕПИШ ПАК СЕ РАСПАЃА... се согласувам со тебе другар.. или идеш или неидеш пауза НЕМА !!!
Е а знаеш ли дека некогаш во врската е потребна пауза меѓу партнерите. Да не се гледаат некое време да си размислат и двајцата, да си фалат еден на друг, или ако не си одговарале да си продолжат сeкој по свој пат. Значи некогаш ти здосадува партнерот, секојдневно со него ваму таму и ке ти здосади, затоа некое време пауза не е на одмет...
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Е а знаеш ли дека некогаш во врската е потребна пауза меѓу партнерите. Да не се гледаат некое време да си размислат и двајцата, да си фалат еден на друг, или ако не си одговарале да си продолжат сeкој по свој пат. Значи некогаш ти здосадува партнерот, секојдневно со него ваму таму и ке ти здосади, затоа некое време пауза не е на одмет...
Да де и коа ќе се мажиш/жениш ке ти здосади партнерот 24 часа си со него па пак ќе се прави паузи или врската ќе биде на стенд бај се додека не почнат да си фалат еден на друг.:uvo:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Да де и коа ќе се мажиш/жениш ке ти здосади партнерот 24 часа си со него па пак ќе се прави паузи или врската ќе биде на стенд бај се додека не почнат да си фалат еден на друг.:uvo:
Божеееее, кога со некој ке се земеш знаеш во шо се впуштатш и со кого, а врската не е исто што и брачна заедница!!!
btw не ми го сфати контекстот што го пишував затоа не тропај зелени, а и мислиш на мајка ти не и е здосаден татко ти, туку мора да го трпи поради децата...
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Се се случува со причина

Мене ми се има случено...и беше поболно раскинувањето вториот пат отколку првиот...сега знам дека сме раскинале зошто нешто не било во ред!
Треба да се земе во предвид дека грешки се случуваат и човечки е да се прости или да си дадеме себеси или на другиот втора шанса...но сепак..никој од убавини не бега...односно се се случува со причина..позз
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Божеееее, кога со некој ке се земеш знаеш во шо се впуштатш и со кого, а врската не е исто што и брачна заедница!!!
btw не ми го сфати контекстот што го пишував затоа не тропај зелени, а и мислиш на мајка ти не и е здосаден татко ти, туку мора да го трпи поради децата...
Не за џабе ти е таков никот, а изгледа мајка ти е у отворена врска па си се разонодува со други малку за промена да не е се со татко ти.На светот ништо не е МОРАЛНО освен да се умре. Татко ми не ја малтретира мајка ми па она да МОРА да трпи се заради мене затоа има разводи итн. напротив на мајка ми и е убаво со тато затоа е со него а не заради мене јас сум плод на нивната љубов. А тоа дека јас тропам зелени нека е океј ама според мене ти тропаш зелени на квадрат.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Не за џабе ти е таков никот, а изгледа мајка ти е у отворена врска па си се разонодува со други малку за промена да не е се со татко ти.На светот ништо не е МОРАЛНО освен да се умре. Татко ми не ја малтретира мајка ми па она да МОРА да трпи се заради мене затоа има разводи итн. напротив на мајка ми и е убаво со тато затоа е со него а не заради мене јас сум плод на нивната љубов. А тоа дека јас тропам зелени нека е океј ама според мене ти тропаш зелени на квадрат.
Ах не си возможен човече...Глуп си или глуп се правиш? Па ке ти кажам у темава не станува збор за мајка ти и татко ти туку(читај наслов) или да ти прочитам оти ко шо гледам не знаеш да читаш. И не зборувај за мајка ми без да знаеш, иди провери па ке видиш!!!
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Ах не си возможен човече...Глуп си или глуп се правиш? Па ке ти кажам у темава не станува збор за мајка ти и татко ти туку(читај наслов) или да ти прочитам оти ко шо гледам не знаеш да читаш. И не зборувај за мајка ми без да знаеш, иди провери па ке видиш!!!

Па нормално дека не станува збор за мајка ти или татко ти прочитај малку погоре кој прв спомна мајка,татко па ке правиме муабет:smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.628
Поени од реакции
70.360
Сум имал случај да раскинам со некоја па пак да се фатам. И зажалив и од тогаш научив дека ако нешто се прекине треба да се остане на тоа. Пауза пак во врската исто така имам правено. И така јас си мислев ај на пауза да си средам главата и си ја гледам типката си шета со друг:tapp::tapp: Така да ни пауза ни раскинување па пак фаќање. Или идеш, или чао пријатно:helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не ми се десило...а не верувам ни дека ке се деси.
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Не ми се случило до сега, но и не верувам дека ќе се случи.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Може да дојде до таква ситуација само ние ако го дозволиме тоа. А ако не сме сигурни во љубовта и доколку чувствуваме дека нешто со нашите чувства не е исто како што било порано, мислам дека не би ни требало повторно да се смируваме, без разлика на тоа што секој има право на втора шанса, бидејќи потоа уште повеќе би се повредиле и ние самите, а и нашиот партнер.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Ми се има случено, и тоа раскинавме за глупости, 2 недели бевме разделени и потоа се смиривме. Тоа беше една грешка што ја направив-што раскинав и што бев толку горда и тврдоглава, но за среќа се се среди и сега пак сме заедно:toe:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Нема шанса...ич не оправдувам вакви работи..јас сум рекол..или ќе биде или ич нема да биде..нема шо да бидеме разделени 2 недели за да ми фали..ако ми фали секој ден ќе ми фали ....вака ми се нема десено до сега..а нема ни да се деси верувам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom