Рамна Земја?

Член од
28 јуни 2018
Мислења
746
Поени од реакции
922
Кој спомна сонце бе токмак? Ај од почеток мунти... Само сонцето ли осветлува а месечината осветлува ли? Си видел ли ден без сонце? Ја да... Таму у МКД имаше ли денес сонце ? Овде имаше...
ajde objasni ne menjaj temi sea.

sto i da osvetluva sonce-mesecina-stolna lampa, daj objasni sega kako prai krug nad ramnoto i ne zaboravaj i da ni pustis nekoe video... ama gledaj da ima vrska so odgovor na ova, ne samo da spamirash :tapp: :vozbud::D
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.554
Поени од реакции
9.116
ajde objasni ne menjaj temi sea.

sto i da osvetluva sonce-mesecina-stolna lampa, daj objasni sega kako prai krug nad ramnoto i ne zaboravaj i da ni pustis nekoe video... ama gledaj da ima vrska so odgovor na ova, ne samo da spamirash :tapp: :vozbud::D
Да да трчам еве тебе да ти објаснам :pos:
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
746
Поени од реакции
922
Да да трчам еве тебе да ти објаснам :pos:
pa ti sam postirase be aloo :pos: :pos: :pos:

denje bilo IT, MK bilo temno, i toa demek bilo flat earth :pos: :pos: :pos:

ja samo ti vikam aha aj objasni zasto taka mislis, ama so kogo sum zel da se objasnuvam hahahah :pos:

vide lupna glupost pa aj sea ke menjas temi :pos:

zemi razmisli za toa sam sto si go napisa i ke vidish deka flet'rt ti e glupost... ajt sozdravje
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268
Да имаше одговор досега 100пати ќе ти кажеше.

Туку и нашето поимање за гравитацијата најверојатно е погрешно. Односно, гравитацијата не доаѓа од центарот на планетата, туку напротив, како притисок од универзумот.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Да имаше одговор досега 100пати ќе ти кажеше.

Туку и нашето поимање за гравитацијата најверојатно е погрешно. Односно, гравитацијата не доаѓа од центарот на планетата, туку напротив, како притисок од универзумот.
А, ма јок. Ме игнорира намерно и става слики. Јбг, глуп трол е.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.554
Поени од реакции
9.116

zurla 2000 години подоцна се уште поглуп од античките цивилизации
Се посравте со тој Карл Саган. Веруеш у "ancient greeks"? :pos: Поубаво пушти нешто од Нил Дисгрејс Тајсон бар да се посмееме...

П.С
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268
Се посравте со тој Карл Саган. Веруеш у "ancient greeks"? :pos: Поубаво пушти нешто од Нил Дисгрејс Тајсон бар да се посмееме...
Ај освежи се малку, од многу жешко не ти работи лејката:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Интересно само како конспираци тиори , така да се релаксираш , да пуштиш мозокот да пасе шо се вика... да се надуваш можеби и да гледаш вакви видеа као земјата е рамна... надвор од тоа треба да си ретардиран да веруваш во вакво срање. овер енд аут.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom