Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.336
Поени од реакции
22.641
Ова пред да го напишиш колку пати скокна бе кенгур. Па тебе те буричкат провинцијалци секој ден од позади па за уште еден да те боцни не се лути.
Ајде радвајте се уште ова година после ќе се радвате на провинцијалци од типот на Караиванов.
Недај боже титула да изгубите ова година, ќе бидете ко поларна мечка заштитен вид ќе ве нема за иљач сите ќе ќутите во некоја дупка.
Вака радвајте се на тоа шо го имате секоја ви чест.

зошто побогу би скокал? ти скокаш пред да пишуваш пост на форум?

што е толку сташно у тоа што пишав? игра во градски тим или игра у тимче од провинција? што има тој клуб освоено и со што двои од да кажеме во споредба со борец, пролет или ринија? има повеќе титули од нив? се лутиш само за џабе, али ок е, вистината боли.

незнам зошто би се „радвале“ уште оваа година кога догодина ќе бидеме појаки, веќе се знаат и некој од засилувањата. јас сфаќам дека сте фрустрирани али тоа не е наш проблем и реално не го менува фактот дека Кукоски игра во мал тим, направи чекор назад и дека не е репрезентативен материјал. ваљда киро знае што прави, на крај крајева ако има тренер што би зел и инвалиди од кај вас, тогаш тој е тој
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
се лутиш само за џабе, али ок е, вистината боли.
За шо да се лутам, нема потреба, по твојот муабет и вие не сте подалеку од тоа шо бевте вие сами си избришавте историја со доаѓањето на михајло и регистрирањето на нов клуб. Ајде нека ти биде тоа тим од провинција. Кажи ми ти за вукојебина навиваш од кое село ти беше клубо?
И не се прај на паметен знаеш како ќе заврши овај муабет ако имаш нешто пиши порака или дај мобилен ќе се разбереме културно. Не вака да скокаш од еден па на друг или така ти одговара.
А од тој ваш тим мн ретко некој игра за репрезентацијата запримете.?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Па да во право си за Кукоски кој е поранешен играч на Вардар едно 6 години во право си дека е анонимец и игра во несериозни клубови.
Ти друже си од тие кои гледаат ракомет од 2016 или пак си само да пишиш нешто.
Ааааа у Еурофарм играл, тим формиран пред 3 години.
Ја у Металург мислев дека е. Што секако не го праи Пекелер.
Па види за Никола Марковски во одбрана слободно можам да кажам дека е Мелгард, Кукоски.
Моментално убедливо најдобар дефанзивец ни е + со минутажа на добри силни натпревари со Пелистер, за разлика од "специјалистот" Мишевски, убедливо најисфорсирани ракометари заедно со Јагуриновски од Брестовац.
Не ги бранам јас другите, после Јоновски никад немавме асален дефанзивец. Чисто прашав кој е и кај игра Кукоски што толку го барате.
Али океј, за оваа постава што викаш, може и стварно е Мелгард.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.336
Поени од реакции
22.641
За шо да се лутам, нема потреба, по твојот муабет и вие не сте подалеку од тоа шо бевте вие сами си избришавте историја со доаѓањето на михајло и регистрирањето на нов клуб. Ајде нека ти биде тоа тим од провинција. Кажи ми ти за вукојебина навиваш од кое село ти беше клубо?
И не се прај на паметен знаеш како ќе заврши овај муабет ако имаш нешто пиши порака или дај мобилен ќе се разбереме културно. Не вака да скокаш од еден па на друг или така ти одговара.
А од тој ваш тим мн ретко некој игра за репрезентацијата запримете.?
па гледам нешто се лутиш скокаш пред да пишуваш овде и очекуваш други да скокаат ваљда тоа некоја провинциска фора е :toe:

ти бе за клуб навиваш или за правен субјект? тоа како е регистриран у регистар ич не ме занима, ме интересира дали е тоа истиот клуб за кој сум навивал цел живот а Вардар си е Вардар.

утре ако ве купи металург ваљда и за нив ќе навиваш, не е битно, традицијата, боите, управата ја задржавте...oh wait, ништо од тоа, за малку де...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Кукоски ми е 50-50 играч. Од една страна е цврст во одбрана но од друга страна на неколку натпревари на Пелистер прави многу глупи фаули за 2-минути, играч веќе го минал он го гура у грб, ем примаат гол ем 2 минути. Ама дека е еден од поцврсти играчи у одбрана тоа да, дека му фали дисциплина и тоа да.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
па гледам нешто се лутиш скокаш пред да пишуваш овде
Не скокам бе само му кажав дека Кукулоски играл во небитен тим. Само му го потврдив тоа нешто. Ти си тој кенгуро шо скокна. Ок извини имате голем избор на клубови. И си имате право да навивате за кој сакате дали бил ѓорче, металург, работнички како се викаше онај цементарница ли беше или онај тимот од струмичко миравци. Правен субјект. Лути се бе дете лути сетоа шо го кажуваш и на твоја гла е. Али ако пак ќе скокаш на тој шо скокаш џабе не те викат кенгур.

Ја у Металург мислев дека е. Што секако не го праи Пекелер.
Не бе друже во понебитен тим играше.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.336
Поени од реакции
22.641
Не скокам бе само му кажав дека Кукулоски играл во небитен тим. Само му го потврдив тоа нешто. Ти си тој кенгуро шо скокна. Ок извини имате голем избор на клубови. И си имате право да навивате за кој сакате дали бил ѓорче, металург, работнички како се викаше онај цементарница ли беше или онај тимот од струмичко миравци. Правен субјект. Лути се бе дете лути сетоа шо го кажуваш и на твоја гла е. Али ако пак ќе скокаш на тој шо скокаш џабе не те викат кенгур.


Не бе друже во понебитен тим играше.

dishi dlaboko be, veke nikoj ne moze da prati sto ustvari probuvas da kazes, turlitava napravi i pak nisto ne kaza

da Skopje, ima poveke klubovi, metropola e. bt i koga maaalku ke pocne da nalikuva na gradce, koga ke proba nekoj da ve razmrda i napravi malo gradsko derbi vie uste u start odma go ubivate. toa e toj seljacki, provinciski mentalitet za koj ti zboram. tetovo, kumanovo pa eve i strumica imaat/imale GRADSKO derbi samo vie ostanavte seljaci ama OK toa e veke druga problematika :tapp: za toa sekako si nekompetenten da diskutiras.

ps. nema nisto loso u toa sto jas go kazav u start, kukoski nazaduva u karierata i veke nema poenta da se zima. da vredel ke igral za vistinski klub a ne za klub sto nemoze da mu pruzi ni adekvatni uslov za trening. ne gledam sto tolku se popali pa uste i skokas pred pisuvanje postovi pa i drugi ocekuvas da skokaat lol, i sam si znaes deka e taka. eve manaskov ic ne go mozam ili tale ali za razlika od kopukot oni igraat u asalni klubovi, i seuste vredi da bidat povikani.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Ne gledam sto tolku se popali pa uste i skokas pred pisuvanje postovi pa i drugi ocekuvas da skokaat lol.
Ниту го форсирам за репрезентацијата да игра ниту пак чекам некој да застане позади мене, ти ако си навикнат некој да е позади тебе тоа е друга работа.
Јас пак ќе ти кажам, јас му објаснав на некој тука кој и да беше небитно дека Кукоски играл во небитен тим. А ти си тој шо се наврте да скокаш. Олабај дете олабај, знам дека обожаваш да го примаш но имај усул малку ќе ти се слоши.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.336
Поени од реакции
22.641
Ниту го форсирам за репрезентацијата да игра ниту пак чекам некој да застане позади мене, ти ако си навикнат некој да е позади тебе тоа е друга работа.
Јас пак ќе ти кажам, јас му објаснав на некој тука кој и да беше небитно дека Кукоски играл во небитен тим. А ти си тој шо се наврте да скокаш. Олабај дете олабај, знам дека обожаваш да го примаш но имај усул малку ќе ти се слоши.
Pa sto gnjavis togas? Tipot e nebiten, igra za provinciski tim kraj na muabetot.

Dzabe proseravas nema nikogas da go smenis faktot deka VARDAR e dvokraten evropski sampion i najuspesen rakometen klub od balkanot. Vie ste nebitni, seedno dali u plavo bela ili zeleno bela kombinacija
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Pa sto gnjavis togas?
Де бре не се лути губиш на лепота. Си дозволуваш некој небитен да те испровоцира а ти по природа си кенгур и ова е доказ дека обожаваш да скокаш.
Наместо да се фалите дека имате нешто вие си набивате комплекси и нешто подолго.
Нека ви кисни убо ви е?
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Pa sto gnjavis togas? Tipot e nebiten, igra za provinciski tim kraj na muabetot.

Dzabe proseravas nema nikogas da go smenis faktot deka VARDAR e dvokraten evropski sampion i najuspesen rakometen klub od balkanot. Vie ste nebitni, seedno dali u plavo bela ili zeleno bela kombinacija
"Bil" minato svrsheno vreme. Ako ja izgubite titulata ova godina kje se krstite so Radovish derbi mech. Kako toa pobogu Vardar kje bidi pojak sledna sezona, a Cupic bega? Koj toa zasiluvanja vie kje gi imate so Kuduz?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Stana od vlazen son vo 03-04 nautro kengurot da odgovori, sonuval zasilivanja za naredna sezona hhhhhh
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
kukoski nazaduva u karierata i veke nema poenta da se zima
Кукоски игра во животна форма ама нема врска изглеа толку пратиш читајќи по коментаров.
Самиот глеаш во Вардар пример Талески кое дрво е во одбрана, во комбинација со Мишевски и Стоилов кој едвај 15 минути издржува во два правци, резултат е Египет Светско Првенство, во просек губевме по некој 14-15 разлика на утакмица :D
Да не се понашаме дека во репрезентација ги имаме Пекелер, Морос и Абутовиќ па не чини Кукоски сега, кратко кажано бираш помеѓу втор ешалон играч (Кукоски) или Четврти ешалон (Мишевски).
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.336
Поени од реакции
22.641
Кукоски игра во животна форма ама нема врска изглеа толку пратиш читајќи по коментаров.
Самиот глеаш во Вардар пример Талески кое дрво е во одбрана, во комбинација со Мишевски и Стоилов кој едвај 15 минути издржува во два правци, резултат е Египет Светско Првенство, во просек губевме по некој 14-15 разлика на утакмица :D
Да не се понашаме дека во репрезентација ги имаме Пекелер, Морос и Абутовиќ па не чини Кукоски сега, кратко кажано бираш помеѓу втор ешалон играч (Кукоски) или Четврти ешалон (Мишевски).
Da te stavime tebe selektor? ti ocigledno povise razbiras od lazarov, moze imas i bolji taktiki u glavata osmisleno pa tocno ke znaes sto nego mu treba.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Кукоски за одредени туристи шо се шлепет со репрезентација е премија во моментов не дека и тој е нешто посебно ама какви ликови играат за репрезентација овој мојт и капитен да им бидит нив.
Чудно ми е само како не напрај некоја посаглам кариера овој се секавам дека во основно беше 2 глај поголем од нас и сам ни играше буквално имаше потенцијал само то шо не го исполна е друга ствар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom