Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ако е толку добар тој Танкоски незнам зошто не му даде шанса пред Чурлевски, валјда на меч од затворен карактер не ги чуват ЏОКЕРИТЕ Раул, ко шо реков, на крај од младиве никој нема да игра на озбилни утакмици, ако се тука само да играат против Бахреин џабе место држат.
- Ебати и подмладувајне ќо ке гледаме како нашиве падват 45 минута ко kруши ради то шо немат кој да ги заменит.
Ќе видиме за 16тото место очигледно битката е меѓу Чурлевски и Танкоски. Танкоски е подобар потенцијал за во иднина, но не значи дека во овој момент е попотребен. Двата нудат нешто различно на таа позиција. Танкоски е покомплетен играч кој може да игра во 2 правци а и на две позиции во напад. Чурлевски е еднодимензионален играч но тоа што го нуди - брзина и експлозивност - е елемент што реално го нема во постоечкиот состав и може да биде корисен, особено во екипа со добри шутери.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Не ќе е лошо да се види статистика да видиме колку минути играле играчиве...

Од една страна сакам да има ротација, ама сакам и да се уходаат играчиве од прв тим...шо знам..

Добро е што тепале во израмнет меч, претпоставувам вака сличен меч би имале и со Исланд
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ќе видиме за 16тото место очигледно битката е меѓу Чурлевски и Танкоски. Танкоски е подобар потенцијал за во иднина, но не значи дека во овој момент е попотребен. Двата нудат нешто различно на таа позиција. Танкоски е покомплетен играч кој може да игра во 2 правци а и на две позиции во напад. Чурлевски е еднодимензионален играч но тоа што го нуди - брзина и експлозивност - е елемент што реално го нема во постоечкиот состав и може да биде корисен, особено во екипа со добри шутери.
Нека идат со 2 голмани и нека ги земат двата бекови, а може и едно од резервните крила да отпадне, со оглед на фактот дека бекови ни се многу потребни на ова СП.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Не знам за вас, ама ја едвај чекам да изигра Кире една лоша утакмица и сите да го пцујат "ЕТЕ ЈА ПРОДАДЕ РЕПРЕЗЕТНАЦИЈАТА СВЕ МУ ЕБАМ ОДИ ПЕНЗИОНИРАЈ СЕ КОЊУ ЕДЕЈ ОДИ РЕКЛАМИРАЈ ЛИХВАРИ НА ТЕЛЕВИЗИЈА КАЖИ КОЛКУ ТЕ ПЛАТИЈА ДА ЈА ШИТНЕШ УТАКМИЦАВА????"
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Sweden – Russia 29–18 (14–7)
Sweden : Niclas Ekberg 8, Mattias Zachrisson 4, Jerry Tollbring 3, Kim Ekdahl du Rietz 3, Simon Jeppsson 2, Fredric Pettersson 2, Hampus Wanne, Mikael Appelgren, Jim Gottfridsson, Linus Arnesson, Kim Andersson, Lukas Nilsson & Anton Lindskog all 1.
Russia: Dmitrij Kiseljov 3, Aleksandr Skurinski 3, Gleb Kalaras 3, Timur Dibirov 3, Roman Ostasjtjenko 2, Sergej Gorpisjin, Vitalij Komogorov, Aleksej Fokin & Sergej Mark Kosorotov all 1
- Да имавме тро КСМЕТ да ни се паднеа русите од пот 2 наместо Хрватите..Швегјаниве страшна одбрана изиграја.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Sweden – Russia 29–18 (14–7)
Sweden
: Niclas Ekberg 8, Mattias Zachrisson 4, Jerry Tollbring 3, Kim Ekdahl du Rietz 3, Simon Jeppsson 2, Fredric Pettersson 2, Hampus Wanne, Mikael Appelgren, Jim Gottfridsson, Linus Arnesson, Kim Andersson, Lukas Nilsson & Anton Lindskog all 1.
Russia: Dmitrij Kiseljov 3, Aleksandr Skurinski 3, Gleb Kalaras 3, Timur Dibirov 3, Roman Ostasjtjenko 2, Sergej Gorpisjin, Vitalij Komogorov, Aleksej Fokin & Sergej Mark Kosorotov all 1
- Да имавме тро КСМЕТ да ни се паднеа русите од пот 2 наместо Хрватите..Швегјаниве страшна одбрана изиграја.
Овој Ким Андерсон уште им игра на Шведска бе.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Овој Ким Андерсон уште им игра на Шведска бе.
Pa isto i kaj nas Kire... od 99' navaka igra...[DOUBLEPOST=1546732670][/DOUBLEPOST]Preslabi i preniski sme u odbrana... tim so jak piker ke ne izbusi
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Крстевски изиграл 40 минути и се покажал многу добро, најверојатно ќе е во скратениот состав.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Иначе дали се знет уште од сега која со која група вкрстуват?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Темава ја затвораме до крајот на СП во ракомет. Мислењата пишувајте ги во неколкуте теми поврзани со СП :D

п.с. Темите од првенството, набрзо ќе бидат префрлени во нов соодветен подфорум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom