Ракија

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Kako mala koga me bolese mn zab koga mi bese raspian mi davaa da si staam rakija domasna na zabot da mi pomine doeka da idam na zabar i jas skrisum si ja goltav celo vreme:( use od mala pijanica:( top e ako se pie so usul..zaso rakija e pojaka od mn dr alhoholni pijaloci:pipi:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Татко ми ја „пече“, па имаме домашна од 65 степени. Многумина ја фалат. Мене ми е прејака.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
За моите искуства со ракија нема да говорам. Се деси еднаш и никогаш повеќе :icon_lol:
Него баба ми е опседната со лековитите ракии. Има направено незнам колку врсти. Само експериментира нешто.
Последна што ја има направено е од некое чудо наречено Крмос. Знае сите за што служат и си има обичај кога ќе стане наутро на гладно срце да лупне една чашка ракија на екс и после е како нова.
Еднаш ги поредила сите видови на ракија до прозорецот, имаше околу 5-6. Јас и сестра ми ја викаме ЕКИМ (лечи од разни болести) :)
:back: до бабичка да ми е здрава и жива :pipi:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
сум пиел онака. .една чашка у 2 3 месеци некад ептен ради реда за живели и или незнам ти шо.. али.. у последно време треба да ја зачестам.. да се привикнувам кон неа мора малце :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
сум пиел онака. .една чашка у 2 3 месеци некад ептен ради реда за живели и или незнам ти шо.. али.. у последно време треба да ја зачестам.. да се привикнувам кон неа мора малце :)
Ај ако се привикнуваш, иам ја ракија од 50ступњева, ко за тебе 100ден литро :wink::pipi:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
викаш пазар да праиме? :)
Само кажи каква, бела или жолта, ако сакаш да се привикнуваш жолтата е како за почеток добра, да ти ги изгори цревцата :):)...е после тоа нема ни да осеќаш што пиеш:pos2:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Само кажи каква, бела или жолта, ако сакаш да се привикнуваш жолтата е како за почеток добра, да ти ги изгори цревцата :):)...е после тоа нема ни да осеќаш што пиеш:pos2:
де бе де па ти ептен стручњак ке искочиш за ракијава.. место да глеаш подобро да ми даеш нешо полесно ко за почеток ти да можеш и џигери и јетра и црева да ми изгориш.. и после бизнисот не ти иде.. па нема бе брат.. не иде вака.. :) башка треба и од цена малку да намалиш...:vozbud:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
де бе де па ти ептен стручњак ке искочиш за ракијава.. место да глеаш подобро да ми даеш нешо полесно ко за почеток ти да можеш и џигери и јетра и црева да ми изгориш.. и после бизнисот не ти иде.. па нема бе брат.. не иде вака.. :) башка треба и од цена малку да намалиш...:vozbud:
За почеток кавадаречка,по можност од тие закопаните што им се.Потоа антика,па Лозова од Тиквеш и на крај над 50 степени,по можнсот Охридска или Велешка анасонка.Џигер да гори:)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
За почеток кавадаречка,по можност од тие закопаните што им се.Потоа антика,па Лозова од Тиквеш и на крај над 50 степени,по можнсот Охридска или Велешка анасонка.Џигер да гори:)
хахаха леандра ти вака да не почна па инструкции шо ми даваш :)
ми изгледаш на искусна со ракијава.. ем ај рајт? :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
хахаха леандра ти вака да не почна па инструкции шо ми даваш :)
ми изгледаш на искусна со ракијава.. ем ај рајт? :)
Да,така почнав,без антика :) Прво ракија пропив,па узо.:))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom