Ракија

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Море ракија на едно другарче мое татко му шо прај... 58ка, има да те прочисти максимално. Од таква не се стареј, млад се умира.:pos2:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Со чашка ракија...до подобар шмек:wink:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.485
Поени од реакции
4.231
Од ракија магаре се иам направено :хаха:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Од ореви , може и со адиција на мед.
Таа се користи за медицински цели, превенција за свински грип ми беше зимава. Работи со 100 на саат. Убава е за пушачите по пола чашка на гладен стомак. Има да ве исчисти, ни шлајмови ни ништо !
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не се пие ракија со деца...цела салата ќе ти ја изедат.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Ракијата е најчист алкохол. Но без салатиче некако не ми оди :toe: Или зелка или марула, не прибирам многу :)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Со деца не се пие ракија, ќе ти ја изедат цела салата! хахаха..
Иначе до сега имам 3 пати пробано ракија во мојот живот.. така да не ми прави многу мерак, сепак највеќе сум си по пивото.. :)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Вишновка:vozbud: па тоа вишните после кој мерак го прават мх мх.
Човек повеке ке се опие од нив него од ракијата...пробајте ако немате пробано нема да зажалите!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Вишновка:vozbud: па тоа вишните после кој мерак го прават мх мх.
Човек повеке ке се опие од нив него од ракијата...пробајте ако немате пробано нема да зажалите!
Вишновка, ама да е одстоена едно 5 години минимум. Јас имам една 7 години и ми остана уште едно шише... абе убавина!
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Таа се користи за медицински цели, превенција за свински грип ми беше зимава. Работи со 100 на саат. Убава е за пушачите по пола чашка на гладен стомак. Има да ве исчисти, ни шлајмови ни ништо !

Ја добив пакет на поклон и си ја цуцам за специјални пригоди.Од виски повеќе ми вреди :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ја добив пакет на поклон и си ја цуцам за специјални пригоди.Од виски повеќе ми вреди :)
Абре Џамбо, не е таа за пиење ако не е во името на здравјето!
Уствари јас и кога немам здравствени проблеми си пијнувам но по малку (ради шлајмовите, чисти за рок од две минути).

А имате видено/пробано црвена ракија?
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Од ракија магаре се иам направено :хаха:
не магаре не се објаснува тоа нема збор за тоа више од пола кило се напраив статива али утре дента лошо многу цел ден ја осеќав ракијата у стомак тоа е најтапа :)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Пијам ракија(колку една кафена лажичка) само кога неподносливо ме боли грлото и стварно ми помага.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom