Радио

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Zavisi od raspolozenie nekogas slusam City nekogas Maliyugic ili RadioM ( bosansko radio od Gbg) eptem jaki majtapi imat a i RadioROS ponekogas sabjlecki za vesti , ko ke imam nostalgija za Bitola slusam Radio105 tepat civijaska muzika tamu i frcaat pozdravi i cestitki :)))))))))))
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
413
Поени од реакции
145
Pfff

Vikaat Antena gi prai zvezdite a ne zvezdite antena taka da....inace omileno radio mi e club fm od nasive od stranskive etn.fm
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
gerard напиша:
Слушнав денес нешто на вести Брејк ќе го јаде, а?

Ајде да видиме што ќе се случи со Сити Радио..
ABE ONI NE KAZAA BAS BREJK

NEMA VRSKA STO PRAVEK PRAVEL VAZNO BIZNISOT MU ODI I TOA STVARNO DOBRO

EXTRA SE
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
city напиша:
ABE ONI NE KAZAA BAS BREJK
...абе они кажаа баш Брејк! Не знам ти што точно си гледал/гледала ама јас она што го гледав на А1 беше баш за Брјек. Дури и изјава негова дадоа..

Нема везе. И мене ми се свиѓа горе-доле како работат. Ама ако човекот "се праел паметен" треба да го јаде.. и сите останати. Се разбира додека не се докаже. Кај што има чад има и оган..
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
gerard напиша:
city напиша:
ABE ONI NE KAZAA BAS BREJK
...абе они кажаа баш Брејк! Не знам ти што точно си гледал/гледала ама јас она што го гледав на А1 беше баш за Брјек. Дури и изјава негова дадоа..

Нема везе. И мене ми се свиѓа горе-доле како работат. Ама ако човекот "се праел паметен" треба да го јаде.. и сите останати. Се разбира додека не се докаже. Кај што има чад има и оган..
ej da be denes pa cuv na A1, ama on dematira, ama i jas ne veruvam deka bi napravile nesto takvo.
i se nadevam i siguren sum deka seto toa nema da go narusi (navistina dobriot) kvalitet na radioto, a se ova se slucuva za site onie zli jazici sto go mrazat i sto mu mislam loso na city radio
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
city напиша:
ej da be denes pa cuv na A1, ama on dematira, ama i jas ne veruvam deka bi napravile nesto takvo.
i se nadevam i siguren sum deka seto toa nema da go narusi (navistina dobriot) kvalitet na radioto, a se ova se slucuva za site onie zli jazici sto go mrazat i sto mu mislam loso na city radio
Еј не зафркавај, кои се тие зли јазици? Јас до сега не сум слушнал дека некој прави хајка против некое радио. Антена5 и Сити можеби се во тивка војна.. ама сето тоа изгледа коректно. Конкуренција..
Прв пат слушам за ваков "заговор"

За Брејк? Ако е чист нема за што да се секира..
И фала богу дека ќе демантира.. ваљда нема да признае :D

Кој беше тој шиптарот во војната што рече дека не било тоа бомба, дека било мобилка? :D ..нека не те чуди :D
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
gerard напиша:
city напиша:
ej da be denes pa cuv na A1, ama on dematira, ama i jas ne veruvam deka bi napravile nesto takvo.
i se nadevam i siguren sum deka seto toa nema da go narusi (navistina dobriot) kvalitet na radioto, a se ova se slucuva za site onie zli jazici sto go mrazat i sto mu mislam loso na city radio
Еј не зафркавај, кои се тие зли јазици? Јас до сега не сум слушнал дека некој прави хајка против некое радио. Антена5 и Сити можеби се во тивка војна.. ама сето тоа изгледа коректно. Конкуренција..
Прв пат слушам за ваков "заговор"

За Брејк? Ако е чист нема за што да се секира..
И фала богу дека ќе демантира.. ваљда нема да признае :D

Кој беше тој шиптарот во војната што рече дека не било тоа бомба, дека било мобилка? :D ..нека не те чуди :D

ABE NE MI IZGLEDA KAKO ANTENNA5 I CITY DASE VO VOJNA, SEKOJ SI BRKA SVOJA RABOTA, A KONKRENCIJATA E DOBRA, A I NEKOJ OD NEKOGO KOPIRA I KRADE KVALITETNI VOKALI!!!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
city напиша:
ABE NE MI IZGLEDA KAKO ANTENNA5 I CITY DASE VO VOJNA, SEKOJ SI BRKA SVOJA RABOTA, A KONKRENCIJATA E DOBRA, A I NEKOJ OD NEKOGO KOPIRA I KRADE KVALITETNI VOKALI!!!
Не сакав да речам дека двете радиа се во класична војна.. Си ја тераат работата како знаат.. притоа како што рече од време на време некој ќе му украде нешто на другиот и толку..

Јас не познавам никого ни од едното ни од другото радио. Мој впечаток е дека не се во добри односи. Не се напаѓаат, не се вреѓаат.. ама немаат никакви односи. Може не сум во право..
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
сега слушам и Бабура несто ќе одговарал поради неплаќање данок. леле тие што направија колку пари зиммат и пак не плаќаат
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.431
Поени од реакции
7.805
Најдобар момент беше коа една од сити шмизлите почна од восхит поради нешто, да стенка среде емисија, пукање сеири на работа, лол, умрефме од смеење со колегите.
Инаку присилен сум да ги слушам сити ваму на новото работно место што и не е лошо, само ме вадат од патики Јулијана и Џон, не можам да им ја смислам емисијата, тој термин пуштам винамп нешто од мп3 архивата шо ја имам на компјутерот. Дома ако слушам радио тоа е или Антена5 или Клаб ФМ.
 
Член од
8 јули 2005
Мислења
63
Поени од реакции
0
Јас си слушам Сити Радио.Исто мислам дека се добри Антена5 и Фортуна, ама јас слушам Сити. :wink:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Во последно време слушам многу радио Кајгана. Закон!
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
FORTUNA 96,8 FM, najdobroto radio, mu fali malku stranska muzika ama u celina mislam deka e najdobro, utrinskata programa im e super
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
City radioooooooooooooooooooooooooooooooooo.и точка
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Антена ја слушам уште од кога што се формираше и кога сум во дома а сакам да врти нешо музика обавезно си слушам антена инаку и тука најмногу слушав антена по интернет али сега најмногу кајгана радио
 

Kajgana Shop

На врв Bottom