Радио

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Energy Music na http://www.nrj.fr ili Radio France International na http://www.rfi.fr kako i TMC.
Standard : stalno slusham grchka muzika i informacii a lista na site grchki radija ima na http://www.e-radio.gr . Spored mene naj naj e Εροτηκών Forever

Od Makedonskite Antenna5 na internet - City mi odi na nervi oti so konceptot e polosho od bilo koja druga zapadnjachka supa.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Dr.Gonzo напиша:
city напиша:
АБЕ ПА ТИ БАШ ЗА GROOVE RELATION СИ СЕ ФАТИЛ, НАЈТАПА ЕМИСИЈА,ОДМА ЗАСПИВАШ, ПРИ СЛУШАЊЕ НА ПРВАТА МУЗИКА, ЈАС МИСЛАМ ДЕКА СЕ ДРУГО Е СТВАРНО ЕКСТРА, А И ЕМИСИЈАТА НА БАБУРА ИСТО МУ Е ДОБРА, ПЛУС ДАНИЕЛА ОД АНТЕННА ИМ ОТИДЕ ВО СИТИ И НЕЈЗИНАТА ЕМИСИЈА И Е ДОБРА

Груув е добра пошо е понекомерцијална емисија.
За другите не знам, не ги слушам.Воопшто, сити не е тоа шо беше на почетокот, сега е најкомерцијалното радио.Тапа! :)
А за тоа диџејот Бабура не си заслужува и да коментирам.Кај го најде па баш него?!?:)
epa fakt deka e vo Makedonija, lugeto najveke cenat i se palat na komerciija,i so toa nisto ne se moze tokmu poradi toa Antenna 5 i City radio, se najdobri i najslusani radija, poradi komerciajlnosta
a za Babura stvarno covekot e extra i extra muzika pusta, koja pravi najdobri zurki u koloseum? pa se razbira Babura
a inace i mene me nerviraat bejbi smizlite
 
Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
city напиша:
epa fakt deka e vo Makedonija, lugeto najveke cenat i se palat na komerciija,i so toa nisto ne se moze tokmu poradi toa Antenna 5 i City radio, se najdobri i najslusani radija, poradi komerciajlnosta
a za Babura stvarno covekot e extra i extra muzika pusta, koja pravi najdobri zurki u koloseum? pa se razbira Babura
a inace i mene me nerviraat bejbi smizlite
Ако едно радио е комерцијално,не значи дека е најдобро :wink: Напротив, комерцијалнте радија во повеќето случаи не се квалитетни.
Добри журки во колосеум прават сите диџеи( особено странските), освен бабура!Тој има вртено само со еден-двајца странски диџеи, а во колосеум се дојдени еден куп. Ако е толку добар, ќе трчаа сите да го букираат :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Хехехе Бабура добар диџеј ... како не бе ... Добри му се забавите нормално пошто пушта Тиесто цело време .... нека напраи нешто свое па после да го окарактеризираме како добар диџеј ... а до тогаш, ќе биде во исти ранг како и секој обичен диџеј без свои сетови 8)
 

+_Inception_+

Quantum
Член од
30 јануари 2005
Мислења
230
Поени од реакции
2
StenmarC напиша:
Хехехе Бабура добар диџеј ... како не бе ... Добри му се забавите нормално пошто пушта Тиесто цело време .... нека напраи нешто свое па после да го окарактеризираме како добар диџеј ... а до тогаш, ќе биде во исти ранг како и секој обичен диџеј без свои сетови 8)

mnogumina go posakuvaat toa...ama vo Makedonija dobar dj so licno svoj pesni.....pa za edno 10-15 godini mozebi ke se pojavi nekoj takov:P
mozam da kazam deka Busava Azbuka e na dobar pat!

sekoja nedela na 103,4 od 20:00 do 22:00 Busava Azbuka so negovata nezna antigravitacija
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
n00b напиша:
Антена 5 поштувам :)
абе џабе ти ги поштуваш, кога според последните истражувања во Скопје, најслушано радио е city radio, а и стварно е така
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
city напиша:
абе џабе ти ги поштуваш, кога според последните истражувања во Скопје, најслушано радио е city radio, а и стварно е така
И што ако е најслушано??? Не значи дека е и најдобро... Може да значи добра реклама... И ја си го поштуем поише Антена 5 8)
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
29
Поени од реакции
2
GROOVE RELATION е најс.. Џулс рулс :wink:
Тоа и 103ка чат пат.. искрено слабо слушам радио..
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
city напиша:
a za Babura stvarno covekot e extra i extra muzika pusta
Абе да пушта добра музика да ... океј е тоа, ама дека е екстра човекот не би рекол ... или ти работиш у Сити радио па мора така да збориш пошто ти е претпоставен, или стварно не го познаваш .... типот е препотентен и дигнат ... ептен 8)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
StenmarC напиша:
city напиша:
a za Babura stvarno covekot e extra i extra muzika pusta
Абе да пушта добра музика да ... океј е тоа, ама дека е екстра човекот не би рекол ... или ти работиш у Сити радио па мора така да збориш пошто ти е претпоставен, или стварно не го познаваш .... типот е препотентен и дигнат ... ептен 8)
ha,ha,ha. kako prvo ne rabotam vo city (zosto ako rabotev uste poloso ke bese, ovde nemase da ima niedna losa stvar za city, a na koja ke nemav replicirano), a kako vtoro izgleda ti ne go znaes covekot, bas e fin coekot, moze vaka izgleda kako dignat ama ako podobro go zapoznaes ke sfatis deka covekot e stvarno dobar i deka stavrno go biva.
a inace deka pusta dobra muzika toa e fakt, pogolemiot del od uspehot na antenna 5, i na city e zasluga tokmu na nego
 
Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
city напиша:
a inace deka pusta dobra muzika toa e fakt, pogolemiot del od uspehot na antenna 5, i na city e zasluga tokmu na nego
Ако Бабура пушта добра музика - тогаш или јас пијам џус од нафта, ебате... :) .... или ти немаш врска од музика (електронска)
Од целата палитра диџеи шо ја имаме во МК, Бабура е најдолу во листата.


Најдоброто нешто што му се имаше случено на Сити радио беше ФИЛТЕР со Емил (Tripnotic)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Добра музика пушта нормално пошто пушта се од Тиесто и компанија .... се комерцијала и затоа е добро ... 8)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
city напиша:
n00b напиша:
Антена 5 поштувам :)
абе џабе ти ги поштуваш, кога според последните истражувања во Скопје, најслушано радио е city radio, а и стварно е така

Според кои истражувања?

Антена5 е урнек по кои сите во Македонија треба да работат. Општо зборам. Дечките се супер и се единствениот медиум во Македонија кој работи по европски стандарди ..другото се е гола вода.
Сити, не се лоши воопшто, јас би рекол дека се втора програма на Антена5. Еден оригинален кадар немаат ако не бил пред тоа во Антена или на некое друго радио.

Проблемот со Сити е тоа што уште пред да почне да работи радиото тие се промовираа како најдобро радио, така од еднаш, им се сторило дека се најдобри и ајде... чекај бе малку.. не значи дека ако си ги земал цаци и бабура од антена дека можеш да бидеш како антена? Антена денес е тоа што е, само поради добрата работа со години, не им текнало на нив дека се најдобри.

Кога почна да свири сити нешо фазонот им беше единственото градско радио и тоа урбано ѓоа.. па пред некое време бараа концесии за национално да биде.. и такви ми ти работи..

За Борис. Борис е најдобриот радио водител и новинар во Македонија. Типот долго време во Македонија нема никој да го надмине.. можеби некој што слушал BBC Radio 1 ќе рече дека Борис копира некој од таму.. можеби и така е.. или така изгледа, добро е кога учиме од најдобрите ама тажно е кога некој кај нас се обидува да го копира Борис и програмската шема на Антена а себеси да се смета за најдобар...
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
AMA DA GI PRIDOBIES CACI I BABURA VERUVAJ DEKA NE E LESNA RABOTA, ZOSTO STVARNO SE PROFESIONALCI, A TOA DEKA BARAAT NACIONALNA KONCESIJA, PA KOJ NE BI SE TEPAL ZA NACIONALNA KONCESIJA, KOGA FAKT E DEKA SE VADAT POVEKE PARI OD REKLAMI, A KOJ NE SAKA PARI?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom