Радио

Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
city напиша:
AMA DA GI PRIDOBIES CACI I BABURA VERUVAJ DEKA NE E LESNA RABOTA, ZOSTO STVARNO SE PROFESIONALCI, A TOA DEKA BARAAT NACIONALNA KONCESIJA, PA KOJ NE BI SE TEPAL ZA NACIONALNA KONCESIJA, KOGA FAKT E DEKA SE VADAT POVEKE PARI OD REKLAMI, A KOJ NE SAKA PARI?
Па не е мала работа, ама каде постигнале афирмација тие двајца.. мене ми е јасно дека им понудиле повеќе пари и тоа е тоа. Јас Цаци ја обожавам и секое утро се будев со неа.. немаше ден да на ја слушам. Од кога прејде во Сити даде изјава дека сакала промена а не било до парите.. зашо да се лажеме, апсолутно нејзина работа си е тоа и глупо е да се мешаме, ама јас како слушател нејзин..ме разочара.. исто тоа си е мое право да проценам.. така?

А за концесијата друго ми беше муабетот. Точно е дека национална концесија е убава работа :D но во едно интрвју ми се чини дека беше на Брејк на почетокот рече дека ке ствараат имич на урбано градско радио и тоа единствено ке било, на територијата на Скопје, значи скопско и доволен им бил тој пазар, па пуштија само на интернет да може да ги слуша кој сака. Нешто како Бубамара исто, не сакаат да се шират надвор од Скопје.. е значи чудно ми е што после се вклучија за концесии .. не викам дека е нешто страшно тоа него така.. сменија тактика и музиката што ја третираа во почетокот беше претежно клубска за после да внесат и троа поеќе поп...
За разлика од Антена, која држи еден курс веќе 11 години.

И на крај, супер е што постои и Сити, добро работат и тие и нека продолжат така, добро е кога има конкуренција.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
gerard напиша:
city напиша:
AMA DA GI PRIDOBIES CACI I BABURA VERUVAJ DEKA NE E LESNA RABOTA, ZOSTO STVARNO SE PROFESIONALCI, A TOA DEKA BARAAT NACIONALNA KONCESIJA, PA KOJ NE BI SE TEPAL ZA NACIONALNA KONCESIJA, KOGA FAKT E DEKA SE VADAT POVEKE PARI OD REKLAMI, A KOJ NE SAKA PARI?
Па не е мала работа, ама каде постигнале афирмација тие двајца.. мене ми е јасно дека им понудиле повеќе пари и тоа е тоа. Јас Цаци ја обожавам и секое утро се будев со неа.. немаше ден да на ја слушам. Од кога прејде во Сити даде изјава дека сакала промена а не било до парите.. зашо да се лажеме, апсолутно нејзина работа си е тоа и глупо е да се мешаме, ама јас како слушател нејзин..ме разочара.. исто тоа си е мое право да проценам.. така?

А за концесијата друго ми беше муабетот. Точно е дека национална концесија е убава работа :D но во едно интрвју ми се чини дека беше на Брејк на почетокот рече дека ке ствараат имич на урбано градско радио и тоа единствено ке било, на територијата на Скопје, значи скопско и доволен им бил тој пазар, па пуштија само на интернет да може да ги слуша кој сака. Нешто како Бубамара исто, не сакаат да се шират надвор од Скопје.. е значи чудно ми е што после се вклучија за концесии .. не викам дека е нешто страшно тоа него така.. сменија тактика и музиката што ја третираа во почетокот беше претежно клубска за после да внесат и троа поеќе поп...
За разлика од Антена, која држи еден курс веќе 11 години.

И на крај, супер е што постои и Сити, добро работат и тие и нека продолжат така, добро е кога има конкуренција.
Е БАШ СЕ СОГЛАСУВАМ ЗА ОВА ПОСЛЕДНОВО ДОБРО Е ШТО ПОСТОИ СИТИ,А И АНТЕНА БАРЕМ КЕ БИДАТ КОНКУРЕНЦИЈА (А СЕКОГАШ Е ПОДОБРО КОГА ИМА КОНКУРЕНЦИЈА), А ПОНЕКОГАШ ТАА СЛУЖИ И КАКО РЕПЕР, НЕМА ДА КАЖАМ КОЈ ОД КОГО УЧИ И КОЈ ОД КОГО ГЛЕДА, ТОА Е ОЧИГЛЕДНО АМА ПАК И ДВЕТЕ РАДИО СТАНИЦИ СЕ ДОБРИ, СЕКОЈА НА СВОЈ НАЧИН. АМА СЕУШТЕ СТОЈАМ НА СТАВОТ ДЕКА СИТИ ИМААТ ПОДОБАР ТИМ НА ВОДИТЕЛИ ШТО МИСЛАМ ДЕКА Е ЕДНА ОД ПРИЧИНИТЕ ЗА УСПЕХОТ. А, ЗА ЦАЦИ ЈАС ЈА СЛУШАВ ДЕКА РЕЧЕ ВО ЕДНO ИНТЕРВЈУ ДЕКА СУМАТА КОЈА И ЈА ПОНУДИЛЕ ВО СИТИ БИЛА 100% ПОГОЛЕМА ОД ОНАА ВО АНТЕНА ШТО БИЛО ЕДНА ОД ПРИЧИНИТЕ ЗА ТРАНСФЕРОТ. СЕГА ЖИВЕЕМЕ ВО ВРЕМЕ КОГА ПАРИТЕ ГО ВРТАТ ЖИВОТОТ, ПА И ТОА НЕ Е ЧУДНО. А МИСЛАМ ДЕКА СЕГА ЦАЦИ Е БОЉА, ЗОШТО ИМА ПОГОЛЕМА МОЖНОСТ ЗА ИМПРОВИЗИЦИЈА.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
city напиша:
gerard напиша:
city напиша:
Е БАШ СЕ СОГЛАСУВАМ ЗА ОВА ПОСЛЕДНОВО ДОБРО Е ШТО ПОСТОИ СИТИ,А И АНТЕНА БАРЕМ КЕ БИДАТ КОНКУРЕНЦИЈА (А СЕКОГАШ Е ПОДОБРО КОГА ИМА КОНКУРЕНЦИЈА), А ПОНЕКОГАШ ТАА СЛУЖИ И КАКО РЕПЕР, НЕМА ДА КАЖАМ КОЈ ОД КОГО УЧИ И КОЈ ОД КОГО ГЛЕДА, ТОА Е ОЧИГЛЕДНО АМА ПАК И ДВЕТЕ РАДИО СТАНИЦИ СЕ ДОБРИ, СЕКОЈА НА СВОЈ НАЧИН. АМА СЕУШТЕ СТОЈАМ НА СТАВОТ ДЕКА СИТИ ИМААТ ПОДОБАР ТИМ НА ВОДИТЕЛИ ШТО МИСЛАМ ДЕКА Е ЕДНА ОД ПРИЧИНИТЕ ЗА УСПЕХОТ. А, ЗА ЦАЦИ ЈАС ЈА СЛУШАВ ДЕКА РЕЧЕ ВО ЕДНO ИНТЕРВЈУ ДЕКА СУМАТА КОЈА И ЈА ПОНУДИЛЕ ВО СИТИ БИЛА 100% ПОГОЛЕМА ОД ОНАА ВО АНТЕНА ШТО БИЛО ЕДНА ОД ПРИЧИНИТЕ ЗА ТРАНСФЕРОТ. СЕГА ЖИВЕЕМЕ ВО ВРЕМЕ КОГА ПАРИТЕ ГО ВРТАТ ЖИВОТОТ, ПА И ТОА НЕ Е ЧУДНО. А МИСЛАМ ДЕКА СЕГА ЦАЦИ Е БОЉА, ЗОШТО ИМА ПОГОЛЕМА МОЖНОСТ ЗА ИМПРОВИЗИЦИЈА.
не би рекол дека е подобра него таа си е.. истата
За тимот на Сити? тоа е Антена тим-втора лига (Антена5-б аматери) така си ги викам јас :D :D :D
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
city e dobro no iskreno povekje postujem clubfm samo so i oni kako i site drugi znaat da zatupat ali u princip se mnogu ok. a ako pravime muabet za makedonski dj site pustaat muzika na clubfm ZATOA ClubFM RULEZZZ
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
ма у последно време сите се тапа, затоа почнав да си ги слушам бродбенд радијава.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Station: CLUB 977 The 80s Channel
Genre: 80s Pop Rock


ZAKON SEGA ZA SEGA !


inache odberi si po tvoj vkus
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
a koj mislite deka e najdobar vokal (mislam na radio voditel(ka)) vo Makedonskiot i vo Skopskiot eter?so kogo se budite, so kogo zaspivate itn
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425
city напиша:
a koj mislite deka e najdobar vokal (mislam na radio voditel(ka)) vo Makedonskiot i vo Skopskiot eter?so kogo se budite, so kogo zaspivate itn
Искрено, сите ми се антипатични, затоа што буквално го "препичуваат" гласот кога зборат. Ко да се седат на WC шоља дур водат емисија.
Ме сфати што сакам да кажам?
 
Член од
7 март 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
Antenna5 Barem sega za sega se super,mozat da bidat i podobri :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
pirat напиша:
Antenna5 Barem sega za sega se super,mozat da bidat i podobri :)
се слагам, имааа период кога беа бољи, сега се добри ама можат и подобро,а кога збориме за водител(к)и од Антенна секоја чест за Соња, Дени и Горан.алал да им е!
а кога збориме за сити: Цаци и Даниела (до скоро од Антенна) секоја чест
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Цаци и Даниела се причината зашто не слушам Антена! Го тупат со дрнање до бесвест.
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
100
Поени од реакции
13
Platata na Caci u City i' e 1.500 evra.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Мистичен напиша:
Цаци и Даниела се причината зашто не слушам Антена! Го тупат со дрнање до бесвест.
Сити или Антена? Ваљда мислеше на Сити...
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Slusam Antenna, a City ne e nisto drugo osven kopija na Antenna. Imaat nesto house i sl., ama sepak... Boris mi e omilen, najdobar e...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Слушнав денес нешто на вести Брејк ќе го јаде, а?

Ајде да видиме што ќе се случи со Сити Радио..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom