Работа во Катар и Дубаи

Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Сигурно преку Глобалворк. тие прават така, најпрво ќе ти се лигават ќе ти ветуваат кариера дури не уплатиш апликација. После неколку месеци ќе нема ни трага ни глас од нив па ќе им се јавиш и ќе ти речат имаме многу работа јави се подоцна. Кога ќе се јавиш подоцна ќе ти речат вработувањето е долг процес ама ти уплати 1400 денари за обука за интервју дека без тоа не те пуштаме на ниту едно интервју. Ти ќе си уплатиш и ќе си чекаш да ти кажат уште нешто да уплатиш и така :D
--- надополнето: 2 јуни 2013 во 13:25 ---
Сигурно преку Глобалворк. тие прават така, најпрво ќе ти се лигават ќе ти ветуваат кариера дури не уплатиш апликација. После неколку месеци ќе нема ни трага ни глас од нив па ќе им се јавиш и ќе ти речат имаме многу работа јави се подоцна. Кога ќе се јавиш подоцна ќе ти речат вработувањето е долг процес ама ти уплати 1400 денари за обука за интервју дека без тоа не те пуштаме на ниту едно интервју. Ти ќе си уплатиш и ќе си чекаш да ти кажат уште нешто да уплатиш и така :D
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Сигурно преку Глобалворк. тие прават така, најпрво ќе ти се лигават ќе ти ветуваат кариера дури не уплатиш апликација. После неколку месеци ќе нема ни трага ни глас од нив па ќе им се јавиш и ќе ти речат имаме многу работа јави се подоцна. Кога ќе се јавиш подоцна ќе ти речат вработувањето е долг процес ама ти уплати 1400 денари за обука за интервју дека без тоа не те пуштаме на ниту едно интервју. Ти ќе си уплатиш и ќе си чекаш да ти кажат уште нешто да уплатиш и така :D
Обично, немам навика да верувам на член со 7 мислења :)
'just saying ..


Дај ми некој доказ дека уплати преку нив ..
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
ако има некој заинтересиран за работа во центарот на Доха...ке има отварање на италијански ресторан и потребни се уште 2 девојки за работа....платата е околку 700 $ и доколку е некој заинтересиран нека ми пиши ПП шо е можно побрзо треба да се испратат CV и копија од пасош.Платен пат платено е се.Доколку бидат примени за 2-3 недели ке треба да сме таму...значи и јас одам.Работодавецот сакал стрикно од тука да земи луѓе.
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Знам има ваква тема отворено пишав и таму но дали ке прочитаат сите затоа отварам нова па после избришете ја се работи за рок од 2 дена.
Ако има некој заинтересиран за работа во центарот на Доха...ке има отварање на италијански ресторан и потребни се уште 2 девојки за работа....платата е околку 700 $ и доколку е некој заинтересиран нека ми пиши ПП шо е можно побрзо треба да се испратат CV и копија од пасош.Платен пат платено е се.Доколку бидат примени за 2-3 недели ке треба да сме таму...значи и јас одам.Работодавецот сакал стрикно од тука да земи луѓе. Нема ништо преку агенции се оди директен контакт со работодавецот.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Знам има ваква тема отворено пишав и таму но дали ке прочитаат сите затоа отварам нова па после избришете ја се работи за рок од 2 дена.
Ако има некој заинтересиран за работа во центарот на Доха...ке има отварање на италијански ресторан и потребни се уште 2 девојки за работа....платата е околку 700 $ и доколку е некој заинтересиран нека ми пиши ПП шо е можно побрзо треба да се испратат CV и копија од пасош.Платен пат платено е се.Доколку бидат примени за 2-3 недели ке треба да сме таму...значи и јас одам.Работодавецот сакал стрикно од тука да земи луѓе. Нема ништо преку агенции се оди директен контакт со работодавецот.
Алооо што се 700 $, толку во Македонија ќе најдеш да работиш во било кој ресторан. Сепак Дубаи е светски најскап град, и нема логика платата еден ден да искочиш во град ќе ја потрошиш :tapp:
 

SS Divizion Totencof

Александар Невски
Член од
2 јуни 2013
Мислења
121
Поени од реакции
102
Знам има ваква тема отворено пишав и таму но дали ке прочитаат сите затоа отварам нова па после избришете ја се работи за рок од 2 дена.
Ако има некој заинтересиран за работа во центарот на Доха...ке има отварање на италијански ресторан и потребни се уште 2 девојки за работа....платата е околку 700 $ и доколку е некој заинтересиран нека ми пиши ПП шо е можно побрзо треба да се испратат CV и копија од пасош.Платен пат платено е се.Доколку бидат примени за 2-3 недели ке треба да сме таму...значи и јас одам.Работодавецот сакал стрикно од тука да земи луѓе. Нема ништо преку агенции се оди директен контакт со работодавецот.
prvo ne se zaletuvajte taka ima dosta fantomski kompanii da ne zalite posle
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Алооо што се 700 $, толку во Македонија ќе најдеш да работиш во било кој ресторан. Сепак Дубаи е светски најскап град, и нема логика платата еден ден да искочиш во град ќе ја потрошиш :tapp:
другар ај не попувај многу другарче мое е шеф на келнерите па зема 1000$ оди најди да те видам во Македонија ресторан за 700$ шо ке работиш плус од бакшиш се живее таму појке...и не ја тупете со глупости ако сака некој нека пиши ако не ке се избриши темата како шо кажав 2 дена има рок.
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 21:09 ---
prvo ne se zaletuvajte taka ima dosta fantomski kompanii da ne zalite posle
не оди ова преку агенција него другарче мое шо работи таму од Преспа од кај мене е и работодавецот му побарал да најди други...се покажал многу вреден па бара уште луѓе од МК....така да тоа е.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Алооо што се 700 $, толку во Македонија ќе најдеш да работиш во било кој ресторан. Сепак Дубаи е светски најскап град, и нема логика платата еден ден да искочиш во град ќе ја потрошиш :tapp:
абе одприлика на работодавецот му е пресметано колку можи бакшиш да земиш ако си фин со гостите. според мене плата од 700$ во катар е ниска плата и зато бараат работници од нашата земја. јас не би се нафатил да работам за 700$ во катар.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
другар ај не попувај многу другарче мое е шеф на келнерите па зема 1000$ оди најди да те видам во Македонија ресторан за 700$ шо ке работиш плус од бакшиш се живее таму појке...и не ја тупете со глупости ако сака некој нека пиши ако не ке се избриши темата како шо кажав 2 дена има рок.
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 21:09 ---
Не попувам и не се лути без врска, освен ти ако соработуваш и земаш ПРОВИЗИЈА знам јас доста финтаџии како тебе ;)
Отвори на интернет во Дубаи платата им се движи од 3000 $ па нагоре, типов бил приврзан за Македонија сакал келнерки за 700 $ !!!!!! a просечна плата колку во Македонија e 500 $ :D. А во Дубаи еден ручек е 100 $............................
И ќе ризикува некој да оди на печалба ќе работи една година и ќе заработи 50 000 денари, колку за еден одмор.....и тоа со во работа Дубааи алооо :tapp:
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 23:25 ---
абе одприлика на работодавецот му е пресметано колку можи бакшиш да земиш ако си фин со гостите. според мене плата од 700$ во катар е ниска плата и зато бараат работници од нашата земја. јас не би се нафатил да работам за 700$ во катар.

Се сложувам Другарче ама да не треба ако работиш во Дубаи, и да му плаќаш на газдата 500 $ а он ќарот нека си го зема :D
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Не попувам и не се лути без врска, освен ти ако соработуваш и земаш ПРОВИЗИЈА знам јас доста финтаџии како тебе ;)
Отвори на интернет во Дубаи платата им се движи од 3000 $ па нагоре, типов бил приврзан за Македонија сакал келнерки за 700 $ !!!!!! a просечна плата колку во Македонија e 500 $ :D. А во Дубаи еден ручек е 100 $............................
И ќе ризикува некој да оди на печалба ќе работи една година и ќе заработи 50 000 денари, колку за еден одмор.....и тоа со во работа Дубааи алооо :tapp:
немам никаква провизија од ова и јас веќе ги пуштив документите така да како за мене така и за сите .Некако ми звучиш како 50 годишен човек ко ке му вика на своето дете,,Ти кај шо одиш јас се враќам'' а уствари тој ништо не знај...јас го понудив тоа што ми го кажаа и ке одам и јас...а за паметњакович праење ги има еден куп на форумов така да барај друга тема и мерете си ги.И немој да ги превртуваш муабетите точно кажав зошто сака луѓе од тука..не го пишав постот за стрижена-бричена колку била и како била платата..тоа шо го пишав тоа е...ако имаш нешо за појќе пари бујрум најди им работа на некој шо сака...ако не те молам воздржи се од натамошни коментари за мојот пост.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
^ со вакви пациенти не се замарам, ти им наоѓаш работа на луѓе !? Па секој може да најде работа во Дубаи за таа плата, работата е за повеќе :tapp:
Ако си фраер понуди ја оваа плата во Македонија а не во Дубаи.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
dali nekoj do sega ima slusato za http://majomi.com.mk/ ili pak poznava nekoj koj sto zaminal preku ovaa agencija?
Tonchie замина преку овие како што знам, ги пофали мислам во темата што е за работа на брод. Али според нивниот сајт гледам дека нудат понуди само за на брод, немаат за во Катар и Дубаи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom