Работа во Катар и Дубаи

Дискусија во форумот 'Вработувањa и работа' започната од F**K me I'm Famous, 29 ноември 2011.

 1. F**K me I'm Famous

  F**K me I'm Famous

  Член од:
  4 септември 2010
  Мислења:
  136
  Допаѓања:
  31
  Vidov pogore za so gradezen fakultet pisaj nekoj decko .... da vi kazam kolku so znam jas sum tuka i za so gradezen ima mn ubavi pari mislam za se ima samo za ugostitelstvo nema se so e so fakultet ima pari samo ne se lazete preku agenciive nasi da odite zs tuka moras da imas nekoj sponzor a oni nemozat da ti go najdat toj sponzor so plaka mnogu i ako ti najde obicna rabota kolku da dojdes ti veke nemozes da premines vo druga rabota zs nikoj ne te osloboduva samo moze da te deportira i da imas zabrana za 2 godini :) taka da barajte po stranskive strani i samo ako nekoj saka da ide neka ide samo na visoka pozicija nemoj nekojd a se laze za kelner ovo ono po hoteli zs mizerno e upm
   
 2. Flikson

  Flikson Провинцијалец

  Член од:
  27 декември 2012
  Мислења:
  760
  Допаѓања:
  2.392
  Каде и да бараш работа по странскиве страници излегува само спам за пари!
  А дали е убаво или не тоа е индивидуално, ако некој е навикнат на луксуз и на трошење париња од мама и тато во МК, сигурно нема да му биде убаво кај и да го пратиш, макар и во Њујорк!

  А за висока позиција секој може да конкурира и преку агенција ама за тоа бараат интернационално искуство и мора да се има доказ за тоа затоа што го проверуваат!
   
 3. starbuck

  starbuck

  Член од:
  16 септември 2010
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  А како е за инженери имаш информации..по форуми имам читано дека и за инженерите поради филипинци,пакистанци,индијци исто така им биле спуштени платите
   
 4. SanIker

  SanIker

  Член од:
  21 септември 2008
  Мислења:
  13.220
  Допаѓања:
  9.028
 5. F**K me I'm Famous

  F**K me I'm Famous

  Член од:
  4 септември 2010
  Мислења:
  136
  Допаѓања:
  31
  Moze se spusteni ama za nas pak se mnogu pari imam eden gostin so rabotel arhitekt i mi kaza deka zimal 30 000 qr toa ti e 6000 evra
   
  На starbuck му/ѝ се допаѓа ова.
 6. boombar20

  boombar20

  Член од:
  9 мај 2013
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  znae nekoj neso za ponudite na viza plus vrabotuvanje za anglija?
   
 7. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.418
  Допаѓања:
  15.228
  [​IMG]
   
  На Urban84, Flikson, kooperativa и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. цевитаерк

  цевитаерк

  Член од:
  30 мај 2011
  Мислења:
  548
  Допаѓања:
  127
  Има некој отидено преку Viza plus вработување?
   
 9. Seniorita

  Seniorita џм..

  Член од:
  11 април 2011
  Мислења:
  1.344
  Допаѓања:
  676
  Јас и братучед мој планираме да аплицираме преку GlobalWork .. I'll keep 'ya posted
   
  На adues kail, Flikson и SanIker им се допаѓа ова.
 10. boombar20

  boombar20

  Член од:
  9 мај 2013
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  otidoa za anglija edni decki od sv nikole preku viza plus
   
 11. цевитаерк

  цевитаерк

  Член од:
  30 мај 2011
  Мислења:
  548
  Допаѓања:
  127
  И како...што документи им бараа,имаа интервју,како заработуваат?
   
 12. Flikson

  Flikson Провинцијалец

  Член од:
  27 декември 2012
  Мислења:
  760
  Допаѓања:
  2.392
  Почнав постапка и поднесов апликација за Катар или ОАЕ уште пред три недели, од агенцијата уште нема ни трага ни глас. Велат имало голема побарувачка за работна сила. Како што ги гледам понудите стварно се мизерни платите од 190 уса долари до 490 долари! Тоа е стварно малце пари за работа во странство каде стандардот е многу голем! Стварно не знам што ќе биде и како ќе одам за толку малку пари - стварно сумите се смешни!
   
 13. Seniorita

  Seniorita џм..

  Член од:
  11 април 2011
  Мислења:
  1.344
  Допаѓања:
  676
  Преку кој аплицира?
   
 14. Flikson

  Flikson Провинцијалец

  Член од:
  27 декември 2012
  Мислења:
  760
  Допаѓања:
  2.392
  Треба да знаете со братучед ти дека таму ќе бидете разделени. Сместувањето било така што машките биле разделени од женските и било забрането заедничко живеење на машки со женски. Мажите живееле во едни станбени блокови а жените во други.
   
 15. Seniorita

  Seniorita џм..

  Член од:
  11 април 2011
  Мислења:
  1.344
  Допаѓања:
  676
  Знам, денеска бевме на обука, и ни објаснија се :) Битно ни е да работиме во исти хотел/ресторант ..

  Преку кој аплицира ти, уште не ми одговори :)
   

Сподели преку: