Работа во Катар и Дубаи

Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
Dali nekoj znae kako e vo Qatar i Dubai so rabota kako e so plakanje itakvi nekoj rab zs bev vo Kouzon i mi kazuvaat nekoja plata od 500 - 700 $ sto po moe e mn malku i mn rezim imalo tamu pienje nesmeelo sex ne smeelo i takvi nekoj raboti dali nekoj znae ness poveke ???
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
јас бев во дубаи и земав плата 400 евра . за плата е точно а за режим нема врска се пие и се пуши :) и се бркат жени :)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ај ќе ве замолам за малце повеќе информации. Фала! :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ако може некој повеќе инфо околу каде,колку,како ?
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.862
Лошо е што Коузон се јавува како еден од ретките посредници за работа во ОАЕ и Катар. Тие едноставно си ја користат нивната шанса и си земаат некој солиден процент од сите што ќе ги пратат на работа во овие две земји. Стварно не знам како може да се преживее со овие пари (400 или 500 евра) во ОАЕ.
И да знам дека во овие договори фирмата вработувач ви плаќа сместување и пат до таму, но сепак што е премалку, премалку е. Така излегува дека Македонците се во иста категорија со Индијците, Филипинците и остали.
Најубаво е да се најде работа таму но без посредник (Коузон во овој случај). Знам дека е многу тешко, но сепак разликата во платите е огромна. Кога сами би си ја нашле истата работа не би земале под 1000 евра.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
Лошо е што Коузон се јавува како еден од ретките посредници за работа во ОАЕ и Катар. Тие едноставно си ја користат нивната шанса и си земаат некој солиден процент од сите што ќе ги пратат на работа во овие две земји. Стварно не знам како може да се преживее со овие пари (400 или 500 евра) во ОАЕ.
И да знам дека во овие договори фирмата вработувач ви плаќа сместување и пат до таму, но сепак што е премалку, премалку е. Така излегува дека Македонците се во иста категорија со Индијците, Филипинците и остали.
Најубаво е да се најде работа таму но без посредник (Коузон во овој случај). Знам дека е многу тешко, но сепак разликата во платите е огромна. Кога сами би си ја нашле истата работа не би земале под 1000 евра.
Da no kako bi zaminal jas tamu dogovor za rabota mislis ke ti napravat tamu za prestoj poveke od 3 meseca ???
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.862
Da no kako bi zaminal jas tamu dogovor za rabota mislis ke ti napravat tamu za prestoj poveke od 3 meseca ???
Да тоа е нивна обврска, односно имаат таков закон. Затоа е многу многу тешко сам да најдеш работа таму. Значи договорите најчесто се на две години, но пак ќе ти кажам дека многу тешко додека дојдеш до интервју првин со нив, па дури потоа дали ќе ти понудат работа или не.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.997
Зависи многу и од работата што евентуално би ја работеле таму.
Другар еден беше, земаше 50 долари на ден. Работеше како гипсар, и некои слични мајстории.
Тој не отиде преку агенција туку со непосреден договор со некој човек, и покрај тоа пак се жалеше дека малку земал, затоа што тој што му преговарал наводно го дерел и земал голем процент од тоа што му посредувал за работа. Алкохол во маркетите нема, има во хотели и барови мислам, пеење има, пушење има, бркање жени има (ако налеташ на нешто со не индиско потекло :D).
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Имам можност да идам на платена пракса во Катар. се мислам :O
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Постои ли некоја понуда за студенти за работа преку лето во Дубаи ? Ако случајно некој бил нека даде повеќе информации !
 
Член од
18 април 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Лошо е што Коузон се јавува како еден од ретките посредници за работа во ОАЕ и Катар. Тие едноставно си ја користат нивната шанса и си земаат некој солиден процент од сите што ќе ги пратат на работа во овие две земји. Стварно не знам како може да се преживее со овие пари (400 или 500 евра) во ОАЕ.
И да знам дека во овие договори фирмата вработувач ви плаќа сместување и пат до таму, но сепак што е премалку, премалку е. Така излегува дека Македонците се во иста категорија со Индијците, Филипинците и остали.
Најубаво е да се најде работа таму но без посредник (Коузон во овој случај). Знам дека е многу тешко, но сепак разликата во платите е огромна. Кога сами би си ја нашле истата работа не би земале под 1000 евра.
--- надополнето: 18 април 2012 во 16:34 ---
Најдов работа без посредник-работна позиција продавачкаво бутик 1000евра плата,со тоа што ти треба да си се снајдеш за спиење и превоз до работното место!
--- надополнето: 18 април 2012 во 16:42 ---
Те искористиле :). Таму минимум е 1000 евра
Дали некој знае кај кого да се упатиме работа во Дубаи!!??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom