Психоанализи на форумџии, аватари, потписи...

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
[MkD]Scout
Скаут е класичен пример на машка индивидуа во доцен период на адолесценција. Заинтересиран за површни плитки работи кои се карактеризираат со изразита компетитивност и его „бустирање“. Овој сегмент од неговата психа е во најмала рака слаткиот излез од она што навистина ја опседнува неговата суета. Градењето на ладнокрвна надворешност пред потесниот социјален круг е предизвикана од стравот што го чуствува во моментите на емотивна преданост. Она што го карактеризира стравот е чуството на инфериорност кон еден субјект. Комплетното сознание за моќта која над него ја поседува овој субјект и последиците кои може да ги нанесе, предизвикуваат несигурност и делумна емоционална резервираност. Несигурност повеќе создадена од генерализација на некои пошироки предрасудни сфаќања за спротивниот пол, отколку од конкретното индивидуално доживување. Потиснува во себеси здрав шовинизам свесно обидувајќи се да се заштити од предрасудно осудување, кое може да резултира со формирање на парцијално погрешна слика за неговиот карактер. Во ваква состојба на прифаќање на компромиси за заштита, прифаќа и либерални ставови кои не ја отсликуваат реално неговата суштинска природа. Се движи некаде по маргините што го делат емоционалното совршенство и пропаста, се плаши да направи чекор лево или десно. Непревземањето на ризик и несигурноста делумно ја објаснуваат двојноста на неговиот истап.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
[MkD]Scout
... Заинтересиран за површни плитки работи кои се карактеризираат со изразита компетитивност и его „бустирање“...

.. Потиснува во себеси здрав шовинизам свесно обидувајќи се да се заштити од предрасудно осудување, кое може да резултира со формирање на парцијално погрешна слика за неговиот карактер...

... Непревземањето на ризик и несигурноста делумно ја објаснуваат двојноста на неговиот истап...
Фала најмногу синдикат.. само ќе те замолам ако имаш време и ако најдеш желба да ми одговориш подетално што би значеле болдраните реченици.. ме интересира повеќе околу потиснувањето на здравиот шовинизам.. понатаму ме интересира и околу ризикот и несигурноста.. јас сум човек кој презема многу ризици - и секако се надева на најдоброто а го очекува најлошото. ако може да ми кажеш според што го заклучи тоа ..

со најголема почит Скаут
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
TонИнтер

Господинот Џандар во жешкиот Кантер Страјк подфорум.ТонИнтер е еден од членовите на форумот кој е определен цврсто за една своја пасија,игрите,особено CS.Мислам дека неговата зафатеност како модератор таму не спречува нас да дознаеме нешто повеќе за него,но тоа е она што тој го сака,негова пасија и мораме да го прифатиме тоа:).Така да јас ќе го анализирам по моите МСН разговори со него и неговиот јузер.
ТонИнтер е еден тинејџер кој има добра смисла за хумор.Секогаш добро знае да насмее човек.Верен фан на Интер,симболите на Интер ги има истакнато секаде,дури и во својот јузер.
Бебето на неговиот аватар според мене го карактеризира него како човек со добра душа,кој го гледа убавото во животот,и на тоа му придодава хумор,како што е и со неговиот потпис.
Така да,иако меѓу најмладите модератори,тој супер си ја завршува работата и држи ред меѓу попалените кантераши.:)
Искрено од мене совет му е да ги следи своите интереси и да не му е гајле ако другите му префрлуваат за тоа:)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
JeEnU GiRl aj zs ja i ti bolje se znaeme edna analiza za mene mojt?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Синдикат брат ај испцуј ме мене еднаш или не ти е интересно дека ме знајш :) или некојд руг нека си кажи за мене .
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
МДК Скаут ака Хитлер ака Опасен Кантерџија :pos:

Мојот другар Скаут е жив лебар, тешка будала, и многу добар човек .. он многу сака да игра кантер .. он е толку добар така што може истовремено да љупи банана со нозете, да пие пиво, да јаде сончоглед, да даде пет хедшоти и во истиот момент да запали цигара иако е непушач :pos: и од кога ке го направи тоа може самиот да си даде аплауз и тоа со една рака затоа што со другата мора да го држи маусот за случајно да не добие нозе и недај боже да му избега низ прозор:pos: арно ама, Скаут никако неможе да свати дека никогаш, ама буквално никогаш нема да достигне ни третина од моето ниво на играње кантер кое што го имав пред околу 3-4 години (затоа што ја бев Д Бест) .. но Скаут сепак има голема верба и надеж дека тој можеби еден ден ке стане најдобриот кантер играч на сите времиња и ке го победи дури и Хитон клошарот (маме му ебам):pos: .. друго .. Скаут е многу опасно тепачиште бидејки одеднаш има тренирано карате, џудо, џиу џицу, кунг фу, аикидо, професионално играње џамлии на вода и требење ориз со боксерски ракавици:pos: неговиот идол и сексуална фантазија е опасниот чичко Брус Ли, така што на ѕидот во неговата соба стои негова слика поголема и од билбордине на улица:pos: тој од секогаш сакал да биде како него, да тепа све живо и диво што мрда, и тоа без да користи раце и нозе :pos: Скаут со неговата боречка вештина што ја поседува го надминува дури и семоќниот Чак Норис (исто така познат и како човекот кој што изгуби од Скаут со 12-4 кога играа кантер у Ентернет пред две недели:pos:) .. друго .. Скаут многу сака да се вози на точак, тој е неговиот најдобар другар, неговата најголема љубов, неговиот живот, тој никогаш не го изневерил својот точак возејки нечиј друг точак, и тоа никогаш тоа нема да го направи. Скаут и точакот се еден совршен заљубен пар, помеѓу нив двајца владее силна хемија, и тие се имаат заколнато на вечна љубов (педер еден, не ме викна на свадба да ти играм :pos:), Скаут дури би го дал и својот живот за него, а сигурен сум дека и неговиот точак би го направил истото:pos: (во моментов го замислувам Скаут како му симнува ѕвезди на точакот, толку се слатки и заљубени:pos:) .. to be continued (ваљда:pos:)



со ЉубоФ : Јас :pos:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Синдикат, ду ми, ду ми! :pos:
Ај ќе пробам само покасно.

Синдикат брат ај испцуј ме мене еднаш или не ти е интересно дека ме знајш :) или некојд руг нека си кажи за мене .
Пошто те знам ќе биди крајно несериозно, така и сфати го.

[MkD]Scout;857067 напиша:
Фала најмногу синдикат.. само ќе те замолам ако имаш време и ако најдеш желба да ми одговориш подетално што би значеле болдраните реченици.. ме интересира повеќе околу потиснувањето на здравиот шовинизам.. понатаму ме интересира и околу ризикот и несигурноста.. јас сум човек кој презема многу ризици - и секако се надева на најдоброто а го очекува најлошото. ако може да ми кажеш според што го заклучи тоа ..

со најголема почит Скаут
Ќе ти пишам шо сакав да кажам со то, зошто добив таков впечаток во приватна порака за да не биди толку отворено кажано пред сите.

едит: Со твоја дозвола можи да го постирам и објаснението, ако мислиш дека е соодветно.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Треба само синдикатот на сите да дава анализи за да не си лижете гз меѓу себе, он барем и кон тие што ги знае и не ги знае си е икрен и си пишува исто.

ај немој сеа и ти со тоа шо ќе му лижеш гз на остриот анализодавач да пробуваш да бидеш уникатен на темава, таква работа не постои кога се работи за еготрипови а сите можни анализи по некое време стануваат тоа, па едноставно, немој:smir:.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Nema nesoglasuvanje.. Tvoe mislenje i stav okolu rabotite e dovolno.. Ajde pobrzaj sea si go cekam redot :->
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Јас би сакала една анализа од Цуценце ако може?Или од било кој друг кој има време и желба.:pipi:
Може зашто да не може, само не те знам нешто многу добро али ќе пробам:smir:
Самиот ник ни открива дека си луда по љубовта. Тоа за тебе е најсовршено чувство, нешто што те прави среќна и исполнета. Но за жал некој ти го скршил срцето и те разочарал...Свесна си дека не вреди да мислиш и да се бедираш и дека тој не те заслужува, но сепак срцето ти го вика спротивното.( барем мене таков впечаток ми остави со постовите). Но како и да е знаеш дека ова кога тогаш ќе заврши и се ова ќе ти помине...
Весела и пријатна личност си, често насмеана. Сакаш да слушаш музика, да играш, да се журкаш едноставно сакаш да бидеш среќна и да ги правиш оние работи кои те исполнуваат. Малку си срамежлива и повлечена со тие што не ги знаеш но мислам дека тоа брзо ти поминува и дека лесно се опушташ.
Доста зрело размислуваш, искрена си и секогаш ги гледаш работите реално.Премногу им веруваш на луѓето и премногу си добра, но за жал не се сите како тебе. Мразиш лажење, лицемерие, дволичност ( а и кој не го мрази тоа) и доста луѓе те имаат разочарано баш поради таквите особини. Знаеш да бидеш добар пријател и да помогнеш и да бидеш до него кога на некој тоа му е потребно.Понекогаш знаеш да бидеш малце тврдоглава и да не попушташ се додека не докажеш или пак не го добиеш тоа што го сакаш.
Во најкратки црти убава, паметна, добра, фина, дружељубива, шарматична девојка. Само продолжи така:smir:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Fortune-ветена од пред собиранката

Форчн - 11 063 паметни мислења (многу се бе:))

Вака значи општо ќе почнам кога ќе го прочитам тоа Администратор кај било кој од вас прва мисла во главата е „Браво за тоа како стигнале„. Ти драга и мила Форчнке што те знам и во живо си личност која при првото „Здраво„ оставаш ептен позитивен впечаток кај соседниот говорител. Некоја харизматика има во твојот поглед, а тоа нормално го пренесуваш тука на форумот. Секогаш пробуваш на мирен, културен начин да ги средиш работите, да ги смириш страстите помеѓу форумџиите со стил:). За тоа дека се прилепуваш за одреден подфорум неможам да кажам затоа што во секој подфорум си активна, од Филозофија до Чек Дис Аут:)....Според слушање на радиото се чувствува дека добро ја познаваш македонската музика т.е. ја знаеш како дише:)
Ајде сега поформално малце околу име тајтл аватар итн....
Fortune понекогаш Форчн и еднаш мислам FortunE:)ако не се лажам
во превод би дошло Богатство, Среќа или Судбина. Хммм, материјалното богатство големо НЕ, ти го имаш душевното, Среќа- Среќна си затоа што има прекрасни луѓе околу тебе, среќни те прават другите кога се среќни:) Судбина- Судено ти е на фин и културен начин да објаснуваш некои работи на некои неразбрани луѓе....
Тајтл-објаснив
Аватар-
B&W Girl Photo уф објаснувања за ова до 101 и назад ама ај ќе бидам пократок. Во доброто е лошото и лошото е во доброто ЈИНГ и ЈАНГ претежно представено како црно бела комбинација....Зошто просто кога може сложено, тоа за тебе не важи ги сакаш работите завршени на полесниот/попрактичниот начин. Може ова представува и некое двоумење(ова ќе испадне ко гледање на кафе, затоа ќе прекинам:pos:)
Потпис-немаш а и што ќе ти е:)

За крај нешто од мене...продолжи вака, биди насмеана со лесно учењето:) пак кафиња да пиеме....да оговараме:) леле сите форумџии ги изоговаравме кај мене:)...НЕ СЕ МЕНУВАЈ најважно е тоа....Те чекаме на кафе и да не заборавиш патлиџан да ни донесеш....fin
 

Kajgana Shop

На врв Bottom