Психоанализи на форумџии, аватари, потписи...

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Осеќам дека Синдикат има голема желба да ми се испука, па би сакала една освестувачка анализа доколку е во можност. :)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
ТонИнтер
Тони е човек што насекаде остава впечаток на позитивен, среќен и без никакви проблеми тинејџер. Заинтересиран е за сите можни клишеа на нормалниот тинејџер без да форсира некој квази стил или алтернативен начин на истакнување. Во процесите на социјализација се забележува изразена желба за докажување на нешто, некаква елементарна потреба за исправување на некоја грешка која всушност не постои. Како да се наоѓа во некоја неминовна уназадена положба по дифолт, пристапот му е тенденциозен кон докажување на спротивното. Чуствува некоја опшествена репресија, плод на свое неправилно деградирачко расудување на сопствената опшествена положба или пак, евентуално, наметната од некои авторитетни субјекти во примарните стадиуми на карактерна изградба. Поради овај погрешен пристап чуствува резервираност и страв од предрасудно осудување при социјализација во пошироки кругови. Бо моментите кога добива сигнали дека впрочем, неговата поставеност не е излишна ами сосема коректна, исклучоците ги придодава кон својата имагинарна генерализација и воедно ја зацврстува длабоко во себе. Добро е тоа што во потесниот социјален круг се чуствува сигурен, прифатен и тотално ја елиминира резервираноста и го покажува своето вистинско лице.
Thanks. :smir:
Немав појма дека сум олку комплициран човек.:nesum:
Се шалам. :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Леле Синдикат 10000000000% грешка....до толку ти изгледам на човек што сака внимание*ОМГ*
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
ај немој сеа и ти со тоа шо ќе му лижеш гз на остриот анализодавач да пробуваш да бидеш уникатен на темава, таква работа не постои кога се работи за еготрипови а сите можни анализи по некое време стануваат тоа, па едноставно, немој:smir:.
Јас кога ќе почнам да лижам гз ќе се вратат диносаурусите:wink:, сите други межусебно си лижат гз со анализиве демек фини се вакви се такви се и си добиваат некакви еготрипови. Плус ако лижам гз на некој тоа ќе биде девојче а не на синдикалец:baeh:, ми се допаѓа начинот накој што ги прави анализиве баш затоа што му се лутат луѓево па малку да ги спушти девојчињава на земја, затоа што се навкнаа сите на анализи д типот леле она е фина паметна интелигентна и мила е ај сега сите сме:pos2:.

Синдикат напрај ми и мене анализа. Ако сакаш да те мотивирам да бидеш побруателн према мене еве ќе те вреѓам :pos2: не бе се зезам.

Еј гадес инаку сите сме индивидуални на форумов со своите постови, јас не се обидувам додатно да бидам уникатен тоа е глупост.:pipi:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Писмо до анализаторите.

Драги мои анализатори,

Поентата не ја гледам во тоа некому да го направиме денот со психоанализи напишани со розеви букви, нити пак да "бидеме брутални, сурови, да се испуцаме"....

Eдноставно кога станува збор за психоанализите, треба да се обидеме да допреме повеќе од фронталниот сеир кортекс (ако знам за што зборувам :) ) и да се потрудиме да размислиме, барем да повежбаме....

Хуморот се почитува. Духовитоста и Трендоизмот исто така. Ама сакам тука што помалку да читам поклоненици на Исидора Бјелица (гугл срч одма!) или анализи од типот: ти си човек со сини очи,
големо срце и убави фармерки.

Дајте нешто свое. Потрудете се... Површноста е сестра близначка на плиткото размислување. Искомбинирана со братот сеир носи еден нов производ кој се вика "dumb as dog shit" (да, го гледав филмот со Дени Де Вито...).

Умни.
(тоа значи = Со УМ)


п.с. Да не заборавам... бришам се од типот на: Ај изеди ми говна во анализа, па јас ќе ти изедам тебе. Ако сакате, отворете си тема во Чек Дис Аут и анализирајте се до миље воље (превод= до пичке мајчине; додатен превод= до кога сакате)

Со љубов, секогаш Вашиот
Серпико
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.666
Поени од реакции
13.217
Crazy in love...веселата “лудо заљубена’’. Вака... Ги анализирав постовите и според нив заклучив неколку работи - многу од нив позитивни.
И покрај тоа што кога имаш тежок ден секогаш се трудиш да останеш во добро расположение. Утехата ја наоѓаш во тоа што те прави среќна (искачање со друштво, прошетки, шопинг, с`е што е поврзано со истрошување на вишокот енергија).
Зависна си од музика... таа ти е дел од секојдневниот живот, те прави среќна или тажна (кога слушаш балади). Тука влегува и целокупната ументост (филм, книга). Уметноста е таква... нашата психа е роб на уметноста.
Имаш изградено свој став на животот, свои теории, некогаш дури и претерано се држиш кон нив. Сето тоа се вика една немногу позитивна карактеристика - тврдоглавост. Совет: биди тврдоглава ама не претерувај во ситници. Имаш самокритичен став - честопати се обвинуваш себе (во себе) за негативни случки што ти се имаат случено. Кога нешто не знаеш си признаваш. Совет: биди самокритична ама во граници на нормалата - не е секој совршен.
Искреноста многу ја почитуваш и практикуваш. Отворена си, сакаш да си го кажеш своето мислење, својот став. Даваш совети - сакаш да им помагаш на луѓето, ги сакаш луѓето.
За љубовта... Не си некоја која лесно се заљубува но кога си заљубена си на седмо небо. Правиш мали глупости, не знаеш за себе. Тој што го сакаш го сакаш искрено, со срце.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Саладин може сега и за мене една. Другиве ме ставија на игнор​
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Thanks. :smir:
Немав појма дека сум олку комплициран човек.:nesum:
Се шалам. :)
Па сеа да не биди монотоно зато така.

Леле Синдикат 10000000000% грешка....до толку ти изгледам на човек што сака внимание*ОМГ*
Хахахаах не бе, ми личиш конкретно на некој шо го познавам и автосугестивно те поистоветувам со него зошто немам појма шо чоек си.

Fala ama sea pa za inaet ista ke si ostanam :baeh: Ne e grubo kolku so mislev deka ke bide :)))))))))))))) Joke. Mn mi se poimive "stranski" i ne skontav se.. Ama pak FAWA EPTEN :) :back:
Незнам оти очекуваше да биди грубо. Немам намера јас да навредам некој, ако се навредиш значи нешто е погодено и ти пречи. :smir:

Синдикат,ќе бидеш фин да пишеш нешто за мене?:smir:
Досега напишав за сите шо ми побараја, само одам по ред.

Осеќам дека Синдикат има голема желба да ми се испука, па би сакала една освестувачка анализа доколку е во можност. :)
Имаш грешен впечаток, баш тебе те ценам многу. Во секој случај анализата шо ќе ти ја напрам ќе гледам да не биди пристрасна.

Синдикат напрај ми и мене анализа. Ако сакаш да те мотивирам да бидеш побруателн према мене еве ќе те вреѓам :pos2: не бе се зезам.
Каква и да биди анализата сега испаѓа дека е под некое влијание, ако е блага испаѓа дека Гадис е во право, а ако е пак сурова испаѓа дека јас нешто се курчам и форсирам да бидам интересен. Зато твојата анализа ќе биди крајно несериозна. Само шо си 6 на ред.

Хуморот се почитува. Духовитоста и Трендоизмот исто така.
Поради ова цитираното од страна на Серпико, престанувам навремено да правам анализи на молба на членовите. Од причина шо постои голема можност истите да преминат во досадни, некреативни повторувања, а и немам баш време зошто стварно зачестија побарувањата, не би сакал никого да одбијам. Од сега па натаму, правам анализи само на моја инспирација. Тие шо си побараа веќе ќе добијат. Толку.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Commando, шо да се напиши за тебе брат, ти си некоја исфрустрирана искомплексирана личност барем на така ми личиш на некој скинер тежок. Сакаш нешто чиста нација, го подржваш фашизмот и такви срања. Немаш и премногу постови па да заклучам кузнеј шо за тебе.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Синдикат гадес само сакаше демек на мојот уникатен пост да биде уште поуникатна и да го засере малку ништо појше. Ние не се такмичиме па сега кој е во право, направи ја анализата како што ти мислиш дека треба така најдобро ќе испадне.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.666
Поени од реакции
13.217
Psytisfaction

Ај ќе ја анализирам женската синдикалка - Psytisfaction.
Како прва карактеристика би ја одвоил отвореноста. Ја имаш во огромни количини (без влакна на јазикот). Некогаш претеруваш (подлажнуваш) што е сосема нормално (само немој премногу да не ја повредиш другата страна :pos:). Весела си, опуштена, сакаш да си опкружена со друштвото што го имаш. Во секоја фраза вметнуваш доза на хумор, се зезаш, често некои работи не ги сфаќаш озбилно. Настрана од тоа кога филозофираш се трудиш да бидеш озбилна и си прецизна (не шеташ лево-десно) Имаш зацртано свој пат на животот некогаш и кога не си во право, се буниш - тврдоглава си (бикче :pos:). Обожавател си на животни, а се знае кој сака животни сака и луѓе.

Се извинувам вака кратко што го направив - толку успеав да извадам од постовите + мозоков почна да ми шета лево десно:pos2: :pos2: Ај кога ќе се видиме и направиме муабет сигурно добиваш детална анализа. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom