Психоанализи на форумџии, аватари, потписи...

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Може една анализа и за мене?
Побарав пред извесен период, ама немав 100 мислења :pos: , па сега ако има некој расположен.... би ви била благодарна.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Ај и ја да се обидам.

СКАУТ (крелето :pos: )​

Иван е едно човече кое уште го неам запознаено, али од прилика знам што е како е преку МСН, Вентрило...:) Али прашање на време е кога ќе се видиме. Кога дојдовме у Скопје на кантер собиранката он требаше да иде негде ( не памтам каде, али и не е важно) и не се видовме. Се надевам на следната кајгана собиранка ќе дојде (усварни не се надевам, сигурен сум, зашто ако не дојде... :boks: ) Вака по Вентрило изглеа као да има 15 години (без навреда :)) Крелето е супер дечко, одличен лидер (кгн членовите ќе ме сватат :smir:) комедија човек, и пред се, изобилува со неверојатен талент за пеење. (Јас и ТонИнтер си знаеме :pos:) На моменти не можам да сватам дали е на Доместос, на Гонк, на дробен сапун или пак на тешки дроги као лак за паркет, Циф.. :pos2: Ова произлегува од неговата способност да полуди, да те насмее, да те расположи. Се на се, Иван крелето ти е типичен пример за закон човек. И да, ќе забораев, добар кантерџиа, али треба да учиш уште за да ме стигнеш мене :puska: :pos:

толку :fala:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
ТонИнтер
Тони е човек што насекаде остава впечаток на позитивен, среќен и без никакви проблеми тинејџер. Заинтересиран е за сите можни клишеа на нормалниот тинејџер без да форсира некој квази стил или алтернативен начин на истакнување. Во процесите на социјализација се забележува изразена желба за докажување на нешто, некаква елементарна потреба за исправување на некоја грешка која всушност не постои. Како да се наоѓа во некоја неминовна уназадена положба по дифолт, пристапот му е тенденциозен кон докажување на спротивното. Чуствува некоја опшествена репресија, плод на свое неправилно деградирачко расудување на сопствената опшествена положба или пак, евентуално, наметната од некои авторитетни субјекти во примарните стадиуми на карактерна изградба. Поради овај погрешен пристап чуствува резервираност и страв од предрасудно осудување при социјализација во пошироки кругови. Бо моментите кога добива сигнали дека впрочем, неговата поставеност не е излишна ами сосема коректна, исклучоците ги придодава кон својата имагинарна генерализација и воедно ја зацврстува длабоко во себе. Добро е тоа што во потесниот социјален круг се чуствува сигурен, прифатен и тотално ја елиминира резервираноста и го покажува своето вистинско лице.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
FliX
Филипче е еден од ретките случаи на форумот за кој сериозно чуствувам болка и длабоко сочуствувам со неговите проблеми. Не дозволувајте смирената надворешност да ви ги замагли очите, неисцрпниот оптимизам е само маска на тоа што се случува во неговото напатено душиче. Опседнатоста со тоа што го очекува предизвикува патолошки пореметувања на неговото ментално здравје, кои резултираат со повеќе дневна инсомнија и параноја. И во моментите кога ќе успее да ја совлада несоницата, не успева да ги избегне кошмарите исполнети со гротескни слики на напалени мажјаци во еректирана состојба спремни за морбидна пенетрација. Неизбежно е доаѓањето на денот на апокалипсата на неговото постоење како маж, денот кога со еден допир на малото прсте од дланката на ѓаволот ќе биде одземена и онаа минимална трошка на машкост која егзистира во тебе. Безизлезот со кој ќе мора да се соочи за многу краток временски период, резултира со дудлачка хиперактивност насочена кон секоја потенцијална прилика за хетеросексуална активност, за која ќе биде псохолошки неспособен да ја извршува после пресудниот ден.


П.С. Мора да додадам дека имам сознание кој е ѓаволот :devil3:
/me laughs
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
FliX
Филипче е еден од ретките случаи на форумот за кој сериозно чуствувам болка и длабоко сочуствувам со неговите проблеми. Не дозволувајте смирената надворешност да ви ги замагли очите, неисцрпниот оптимизам е само маска на тоа што се случува во неговото напатено душиче. Опседнатоста со тоа што го очекува предизвикува патолошки пореметувања на неговото ментално здравје, кои резултираат со повеќе дневна инсомнија и параноја. И во моментите кога ќе успее да ја совлада несоницата, не успева да ги избегне кошмарите исполнети со гротескни слики на напалени мажјаци во еректирана состојба спремни за морбидна пенетрација. Неизбежно е доаѓањето на денот на апокалипсата на неговото постоење како маж, денот кога со еден допир на малото прсте од дланката на ѓаволот ќе биде одземена и онаа минимална трошка на машкост која егзистира во тебе. Безизлезот со кој ќе мора да се соочи за многу краток временски период, резултира со дудлачка хиперактивност насочена кон секоја потенцијална прилика за хетеросексуална активност, за која ќе биде псохолошки неспособен да ја извршува после пресудниот ден.


П.С. Мора да додадам дека имам сознание кој е ѓаволот :devil3:
/me laughs
знам знам шо ме чека, ѓаолиште опасно :helou::helou::jaj:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Girll
Гирл е интелегентно девојче со кое сурово се пошегувала убрзаната либерализација на опшеството, широкото распростанување на слободоумноста. Екстремниот пристап е круцијалниот проблем во овој случај, имено одењето предалеку и кривото протолкување на суштинските вредности на она што претставува всушност слободоумноста. Класичен плод на контра ефектот што го има строгата христијанска догматизација е промискуитетноста, поткрепено со недостатокот на соодветни патронски структури во процесот на оформување на личноста. Копнежот за уникатност и сопствено промовирање како пример за почит, предизвикуваат екцесивни бламажи најчесто поради неприфатливоста на истите и секако недостатокот на креативност. Правењето на се само не тоа што се очекува произлегува од потребата да се биде забележан, која е производ на нежноста и вниманието кои не биле добиени кога биле најпотребни. Идолизирањето на партнерот и илузијата дека постои љубов се јасно предизвикани од потребата за разбирање и прифаќање и секако подршката која ја добива правејќи ги погрешните избори. Единствено за почит е радикалното држење кон сопствените ставови и принципи, кое лесно може да се окарактеризира како инфантилна тврдоглавост ако се земе во обзир непорекливата деструктивност на истите. Ваквиот став и води кон импулсивно одбивање на каква и да било помош, само поради тоа што тоа не е субјективно изграден избор. Илузијата за стекнато животно искуство истотака помага во овој процес на одбивање на какво и да било дисциплинирање, што сериозно загрижува.

П.С. Не го сфаќај ова како порака да се промениш. Само продолжи така!
/me се надева дека за инает ќе се промениш:baeh:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Мене никој не ме знај..и претпоставувам нема анализа за мене..
ИЛи..?:)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Мене никој не ме знај..и претпоставувам нема анализа за мене..
ИЛи..?:)
Те знам ама не те познавам :wink:.

Ако со ова инсинуираш дека сакаш анализа, ќе пробам само ко ќе имам време.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ко ќе имаш време:)

оФтопик: ме знајш сеа, а?А?А?А?А?АА?А?еее шо си ти:)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Точкест
Точкест е дете шо постојано се обидува да се наметне себеси со форсирање на позитивност и оптимизам. Ваквата тенденција произлегува од потребата да доминира во секоја можна ситуација, најчест метод за сопствено поставување во центар на вниманието е употребата на неконвенционален хумор, кој поради прекумерното употребување често знае да биде тотално некреативен и површен што не е секогаш случај. Претставува кловн во друштвото, во секој случај прифатен за тоа што претставува и секако не со очекуваната од него почит. Несвесен за положбата која ја ужива, ја пумпа сопствената суета и се поголема е можноста да почне да засмрдува со својата нападна појава. Негира секаква припадност на било кој стил на адолесцентно општење, алудирајќи на некој свој сопствен уникатен и неповторлив стил. Несвесно сепак правејќи ги сите излитени клишеа кои инстантно го пласираат во предоминантниот мејнстрим и јасно ја отсликуваат неговата суштинска природа. Што се однесува до емоционална комуникација, знае да направи такви имбецилни испади и да претставува тотален фалус, истово ко поткрепува и со нездрава иритирачка посесивност. Во секој случај јако симпатична особа, во случај да не го познавате повеќе од 2 дена. Секое понатамошно социјализирање правопропорционално ќе го зголемува нивото на иритација додека не стигне до момент на крајна одбивност која тера на агресија.

П.С. :pos2: Брат ми личиш на една личност шо ја познавам. Извини и се надевам не е точна анализата. Не си ти крив за впечатокот, само ебената коинциденција.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
ај мене некој...Цуценце или еве синдикат интересни анализи ми прави :smir:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Girll
Гирл е интелегентно девојче со кое сурово се пошегувала убрзаната либерализација на опшеството, широкото распростанување на слободоумноста. Екстремниот пристап е круцијалниот проблем во овој случај, имено одењето предалеку и кривото протолкување на суштинските вредности на она што претставува всушност слободоумноста. Класичен плод на контра ефектот што го има строгата христијанска догматизација е промискуитетноста, поткрепено со недостатокот на соодветни патронски структури во процесот на оформување на личноста. Копнежот за уникатност и сопствено промовирање како пример за почит, предизвикуваат екцесивни бламажи најчесто поради неприфатливоста на истите и секако недостатокот на креативност. Правењето на се само не тоа што се очекува произлегува од потребата да се биде забележан, која е производ на нежноста и вниманието кои не биле добиени кога биле најпотребни. Идолизирањето на партнерот и илузијата дека постои љубов се јасно предизвикани од потребата за разбирање и прифаќање и секако подршката која ја добива правејќи ги погрешните избори. Единствено за почит е радикалното држење кон сопствените ставови и принципи, кое лесно може да се окарактеризира како инфантилна тврдоглавост ако се земе во обзир непорекливата деструктивност на истите. Ваквиот став и води кон импулсивно одбивање на каква и да било помош, само поради тоа што тоа не е субјективно изграден избор. Илузијата за стекнато животно искуство истотака помага во овој процес на одбивање на какво и да било дисциплинирање, што сериозно загрижува.

П.С. Не го сфаќај ова како порака да се промениш. Само продолжи така!
/me се надева дека за инает ќе се промениш:baeh:
Fala ama sea pa za inaet ista ke si ostanam :baeh: Ne e grubo kolku so mislev deka ke bide :)))))))))))))) Joke. Mn mi se poimive "stranski" i ne skontav se.. Ama pak FAWA EPTEN :) :back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom