Производи со "изненадување"

N

NikolaMKD91

Гостин
Кога бев помал како дете, уште основно школо учев. На голем одмор си купив кифла од локалната бурекџилница одма до школото што е, само што ја гризнав внатре видов глава од лебарка. Незнам како стигнала внатре, ама ми се слоши, ја дадов на едно куче целата кифла ( со кој апетит кучево си ја изеде кифличката :D :D ), сепак иако е со лебарка ми беше жал лебот да го фрлам. А чуствував како утробата до шести час ми се превртуваше, кога дојдов дома еднаш повратив и никогаш повеќе не купив од таа бурекџилница повеќе. После некој месец кога заврши и школската година, забележав дека бурекџилницата беше затворена. Се прашувам само зошто?? ;)
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
читам и не ми се верува
јас/ние дома немаме вакви изненадувања до сега,фала Богу

ама од сега како параноичен ќе бидам пред секое конзумирање ќе пазам да не излези нешто шо не треба :tapp:

Олимпија

гледам другар ти е режисер,фотограф... :) па зш не снимите клипче пред секое отворање и ако скокни нешто тужба да му акните од 5 милиони евра (и вонсудски 500к да земите на крајот одлично ќе биди) :)

п.с не знам ова дали спаѓа во изненадување ама овој најомилен производ кој го конзумирав долго време пред некој ден кога отворам ми мириса да не речам смрди на лак за нокти (n)
дали серијата е згрешена или така ќе биди од сега не знам....
а овој е добар иако не пијам вакви
од шипка и другите млекари кој имаат јака миризба (како сирење) се добри ама на битолскиот сум навикнат оти нема т.е немаше никаков мирис

малку избегав ама не е страшно:D

Еднаш купив пирошка и најдов навистина големо влакно во неа. На среде јадење онака кога го осетив низ забите ...ми се згади, бљак.
Никогаш повеќе не купив од таму :eek:
ако не е срамно не е страшно:D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.053
Поени од реакции
84.885
Vo Tinex,pakovanje od 10 jajca,prodavaat 9...e sega dali nekoj uz put si se posluzil,a nikoj ne primetil...neznam,ama otvorete oci pred da zemete pakovanje,otvorete go da se osigurate deka se 10 kom.:(
Тоа не е ништо бре, јас кога купував во Тедико кантиче сирење од Идеал Шипка да видиш што ми се деси... Одам дома, отварам кутивчето, гледам пола сирење го нема... :facepalm:. Таман решив да го вратам и да ги земам парите, моиве дома ми викаат "абе ништо страшно, убаво е сирењево" :гик:. Па јадете го вие да му ебам мајката, 100 раце го допреле таму, во уста ќе го ставам.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Да, да се случило ова...
Пред многу години татко ми и неговите другари си купиле бурек (незнам од која бурекџилница) и еден од другарите гризајќи внатре нашол ОПАШКА ОД ГЛУШЕЦ :pos:

Другарка пред една година си купи кроасана 7days и си најде штрафче ( изгледа машината се расипала при полнење) :)

А јас пред две недели станувам, земам сардина за доручек, ја отварам и што да видам... сите сардини убаво наредени и одозгора една така убава мува легната врз нив :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.062
Поени од реакции
36.642
Кога бев средно имаше една сендвичара кај што редовно јадевме , многу беа слатки у пм без разлика на влакната што ги ископувавме. :pos: Собравме доволно влакна да отвориме фризерски салон за надоградба на коса. :pos:

Е сеа интересното беше , кога ќе влезеше некој во сендвичарата а не ни е познат односно не е редовен муштерија , право се лепевме на шанкот и кога ќе не прашаше типката што ќе порачаме одговаравме со "вообичаено , чизбургер со бактерии и влакна , помфритот на страна" :pos:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Сноп влакна од глушец во леб. Купено од екс-пекара во Кисела Вода. Попријатно изненадување амин :D
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сноп влакна од глушец во леб. Купено од екс-пекара во Кисела Вода. Попријатно изненадување амин :D

Ме интересира како знаеш дека влакната биле од глушец, направи анализа? :icon_lol:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Ме интересира како знаеш дека влакната биле од глушец, направи анализа? :icon_lol:

Одма во лабораторија на испитување со помош на ДНК :D

Се зезам. Од глушец беа 100%. Таму глувци се шетаа по брашното, имав прилика да видам еднаш, ама си викам ај се дешава. Пуста лакомост убав беше лебот па одев на ризик се дур не ми се појави снопот :D :sick:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Последно "изненадување" имав вчера вечерта коа у јогурт пронајдов пајак голем или скакулец. Не можам да го дефинирам:mad:
Јогуртот беше на Макмилк литарско пакување. Добро шо беше сипан во стаклена чаша па му ги видовме нозете и мислевме дека е влакно. Коа тоа да ти била недефинирана животиња.
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
pola sirenje go nema, nee nishto strashno so toa sirenje koe si go jadel a potoa naogash vnatre polzav. pozdrav.
Тоа не е ништо бре, јас кога купував во Тедико кантиче сирење од Идеал Шипка да видиш што ми се деси... Одам дома, отварам кутивчето, гледам пола сирење го нема... :facepalm:. Таман решив да го вратам и да ги земам парите, моиве дома ми викаат "абе ништо страшно, убаво е сирењево" :гик:. Па јадете го вие да му ебам мајката, 100 раце го допреле таму, во уста ќе го ставам.
--- надополнето: 14 октомври 2013 во 21:09 ---
quote="Нuкола, post: 6070218, member: 511"]Киткашарена, на прв поглед си реков за некој божиќни поклони е темава... ама од ко ја отворив, сватив дека и не мораше баш да кликам..
Ај бубачките се видливи.. ам тоа што не го гледаме?
Некогаш си викам.. наместо 1 литар вода во рецептот, тој турил 800мл вода + 200мл урина/плунка/спе.... и?
Шо прајме сега... чаре? :pipi:[/quote]
so maleckata plata shto ja imaat i toa e vozmozno. poz.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Кафе со бубачка

Наместо уживање во утринското кафе, бубачка најдена во внатрешноста на пакувањето од кесичката со кафето им приредила непријатно изненадување. Ваквиот ужас го згрозило охридското семејство кое отворајќи го штотуку купеното кафе видело тазе бубачка, јавува Вечер
- Среќа што беше веднаш на површината и се забележуваше со голо око. Рокот на употреба беше во ред. Сликата навистина е грозна. Само што го отворив кафето, ми се згади. Не знам како е можно толку грозна работа да биде во нешто што го пиеме. Од тој ден веќе не можам ни да помирисам кафе, вели охриѓанецот кој не знаејќи каде да се упати, најпрвин пријавил во Организацијата за заштита на потрошувачите.
- Веднаш сликав и фотографиите ги испратив како доказ. Сакав јавно да се види каква храна употребуваме и што се може да изедеме доколку не внимаваме, вели човекот и јавно прашува врши ли некој контрола на квалитетот на производите што се наоѓаат по рафтовите во маркетите.
Се обративме до компанијата којашто врши производство на кафето купено со бубачка и ни рекоа дека немало шанси тоа да биде вистина. Процесот за преработка бил затворен, а печењето на 200 степени.
- Сигурно тоа ни е подметнато од конкуренцијата, вели управителот на фирмата која 15 години е на македонскиот пазар и најави тужба за оние кои сакале да го оцрнат името на фирмата.

Извор
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Прееска одам во продавница да земам нешто за јадење и гледам ова геврециве, убаво ми изгледаа па купив. Одам дома да јадам и го вртам гевреков да скршам и гледам ГОМНО. Значи се се ама гомно во јадењето да најдеш е претеризам... Какво е ова однесување и нехигиена. Гомна во храната ццц.
Геврекот е од фирмата Жито Интеграл.
Еве слика од гомното:




Еве слика и од опаковката:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.301
Meне ми личи на суво грозје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom