Производи со "изненадување"

Член од
5 февруари 2013
Мислења
161
Поени од реакции
320
Пред година дена јадев тост што го купив од бурекџилница во Чаир, и едно време осетив нешто ми крцка, кога гледам сум гризнал и џвакал пола од една џиновска бубашваба :pos:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Кога го здогледав името на темава, веднаш пред очи ми излезе киндер јајце, ама после забележав дека изненадување е во наводници...
Иначе јас во кисело млеко од Бучен Козјак пред 2 години најдов како парчиња црни, поимам немам што беше тоа...
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Да, ама под вакум нема таков организам кој би опстојал ни неколку саати едноставно не може да прими кислород за да опстои. Единствено теглата да била пакувана пред неколку саати и ти од рафт од продавница да се ја земала, ама тоа е скоро невозможно.
Немора да е лебарка, постојат и микроорганизми што се развиваат со отсуство на кислород, вајда овие се едни од нив, но волкави бубачки да опстанат во вакуум е стварно чудно и сомнително на прв поглед.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Некни во чај од жалфина производство од Алкалоид пронајдов две пластични сини тенки ленти слични на оние за подврзување јајца, само потанки и долги по 2 см.

Eдитирано од модератор:
Шеги во ЧДА
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас имам најдено мува во дното на корнет сладолед. Од тогаш до ден денес корнет немам купено. Гледајте добро и кога земате сладолед на топче.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Vo Tinex,pakovanje od 10 jajca,prodavaat 9...e sega dali nekoj uz put si se posluzil,a nikoj ne primetil...neznam,ama otvorete oci pred da zemete pakovanje,otvorete go da se osigurate deka se 10 kom.:(
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.386
Поени од реакции
560
Vo Tinex,pakovanje od 10 jajca,prodavaat 9...e sega dali nekoj uz put si se posluzil,a nikoj ne primetil...neznam,ama otvorete oci pred da zemete pakovanje,otvorete go da se osigurate deka se 10 kom.:(
Вакво нешто не сум видел досега , ама неколку пати во пакување со 10 јајца со XL големина имам начекано 10 јајца ама со S големина , некој наверојатно си ги заменил јајцата :-(
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
До сега освен влакно и мува залепена со кифлата не сум имал некое поголемо изненадување, сум имал ваљда среќа.

Meне ми е чудно како на пример на тие што месат не им падне златен прстен рецимо или нешто друго што повеќе вреди.
Имаше еден исто на форумов имаше коментирано нашол заб во кифла, е сеа како место тој заб не се погодил некој позлатен ко што имале обичај постарите да прават такви заби. Тогаш сигурно повеќе ке им тргне бизнисот.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Еднаш најдовме штраф во пица. Како завршил таму, тоа е една од големите мистерии на денешницата.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Абе еби ја ти логичноста. Јас бев сведок на оваа случка.
Срипаа како луди веднаш по отварање. Немам логично објаснување, мора да имало некои ларви, па да се создале внатре во теглата створовите... Личеа на лебарки.

Ај ај сте мачкале вие палачинки со Олимпија, не сакам да слушнам понатаму што излегло од муабетот со мармаладот :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Абе еби ја ти логичноста. Јас бев сведок на оваа случка.
Срипаа како луди веднаш по отварање. Немам логично објаснување, мора да имало некои ларви, па да се создале внатре во теглата створовите... Личеа на лебарки.
Ако теглата сте ја купиле од некој баниран форумџија сами сте си криви.


Инаку кој јадел леб од жито-вардар знае дека бадник не е само еднаш во годината....парички и метал знаат да ти излезат и во обични денови.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Еднаш најдовме штраф во пица. Како завршил таму, тоа е една од големите мистерии на денешницата.
Која мистерија ти е оваа. Сите денес можат да бидат пица мајстори вклучувајки ги го и локалниот авто-механичар. Штрафов сигурно не е ставен ненамерно...
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Еднаш најдовме штраф во пица. Како завршил таму, тоа е една од големите мистерии на денешницата.

Еден другар еднаш најде шраф во тост со помфрит. Беше камуфлиран како компирче, покриен со кечап и мајонез. Арно што бил одозгора, па го осети со вилушката. Можеше да скрши некој заб ако загризеше.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.839
Поени од реакции
14.204
Јас во кисело млеко она кумановското (зеленото) при јадење во уста осетив нешто чудно и таман да голтнам осетив гадно и плукнав кога што да видам кожа и тоа таква една гадна скјбдласдј на раб на повраќање бев ми се расипа и јадење и се у курац. Пред да го фрлам приметив дека има уште едно парче во канчето и едно време после гад ми беше да јадам кисело млеко :sick:
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
U porcija giro od giro manija imav podarok - parce zelezo. Srekja so ne go goltnav Poso bese solidno golemo. Kje mi gi iskasapese organite.

Sent from my HTC Desire C
 

Kajgana Shop

На врв Bottom