Производи со "изненадување"

Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Кога во веганскиот ручек ќе ти дојде непоканет гостин
Од сега ќе проверувам. Овде не е гаден само глушецот, туку сè што се допрело до него ...
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Што сте се возбудиле? Не гледам тука никаква кривица, пратката била наменета за извоз во Кина, случајно залутала во Македонија. :toe:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Кога во веганскиот ручек ќе ти дојде непоканет гостин
Pisuva na proizvodot Sunny Valley

KaM vO pOstenSko SanDacE
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Зошто секогаш сум против купување вакви работи за кои лесно е кога е сезона и ги има свежи да си ставам дома во замрзнувач, ама ете имало секогаш низ маркети па нека купуваат готово.

20210405_093803.jpg
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.142
Поени од реакции
15.886
Зошто секогаш сум против купување вакви работи за кои лесно е кога е сезона и ги има свежи да си ставам дома во замрзнувач, ама ете имало секогаш низ маркети па нека купуваат готово.

Прегледај го приврзокот 290836
А кога не е сезона не може да ти се падне вакво лото.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Зошто секогаш сум против купување вакви работи за кои лесно е кога е сезона и ги има свежи да си ставам дома во замрзнувач, ама ете имало секогаш низ маркети па нека купуваат готово.
И сам да пакуваш може да ти падне предмет внатре или да влезе инсект или слично.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.370
Поени од реакции
38.351
И сам да пакуваш може да ти падне предмет внатре или да влезе инсект или слично.
како да не. Проблем кај овие добавувачи што им се е шо немаат никаков стандард за квалитет, којзнае у кои шупи се пакува ова за толку ефтина цена. Колку пати у кашкавали имам најдено влакна само. Кога работиш со храна све треба да е максимално средено и чисто.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Колку пати у кашкавали имам најдено влакна само. Кога работиш со храна све треба да е максимално средено и чисто.
Јас не спорам дека работат во подпросечни услови, јас му викам дека и дома да пакуваш не е гаранција дека нешто нема да ти влезе внатре во ќесата.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
Јас не спорам дека работат во подпросечни услови, јас му викам дека и дома да пакуваш не е гаранција дека нешто нема да ти влезе внатре во ќесата.
Па глушец прилично сигурен сум дека нема да влезе :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
како да не. Проблем кај овие добавувачи што им се е шо немаат никаков стандард за квалитет, којзнае у кои шупи се пакува ова за толку ефтина цена. Колку пати у кашкавали имам најдено влакна само. Кога работиш со храна све треба да е максимално средено и чисто.
Не е до потпросечни услови колку што е до масовно производство и човечки фактор во финална класификација.
Едноставно и да бил глушецот во зеленчукот пред обработка, има шанса да не го виделе за време на производството, се работи за огромни казани и на лентата за селекција веројатно промакнал.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И сам да пакуваш може да ти падне предмет внатре или да влезе инсект или слично.
Сигурно нема една вреќа да се пакува дома, па да се пропушти нешто. На чистење и миење се гледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom