Продавам - Купувам

L

Lu

Гостин
Јас летоска во градски парк, кај Кермес видов еже како си оди низ тревата, едвај го прибрав кучето, цело време лаеше по ежето.

А katalonec10, да те прашам каде и како би го чувал ежето,имаш ли услови?
Колку што знам имаш и сијамска мачка,нели ќе има проблеми помеѓу мачката и ежот?
И плус мислам дека во стан живееш,по сликите како што гледав каде што го имаш сликано сијамското маче во зграда живееш.
Нели мислиш дека на ежето би му било подобро во природа отколку затворено во стан или тераса?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.112
Поени од реакции
3.967
Тука кај мене у двор цело време ми се шетаат ежови и зајаци... али едни големи зајаци, огромни лол
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ја ќе допишам БАРАМ во темава :). Имам машко папагалче, старо околу 10 месеци, и му барам женка за парење. Имам голем кафез, таман за двајца, брачен пар, од коа ќе се спарат, женската ја враќам, и секако, давам новородени папагалчиња. Ако знае некој, или има женка, нека пише овде или по ПП :).
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ја ќе допишам БАРАМ во темава :). Имам машко папагалче, старо околу 10 месеци, и му барам женка за парење. Имам голем кафез, таман за двајца, брачен пар, од коа ќе се спарат, женската ја враќам, и секако, давам новородени папагалчиња. Ако знае некој, или има женка, нека пише овде или по ПП :).
Јас имам женка ама незнам дали е спремна за парење.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Јас имам женка ама незнам дали е спремна за парење.
Некако да ги спариме, само читав, а и ми кажаа дека после ако ги раздвоиш, голема е веројатноста да умрат, демек нели се поврзани. Тоа може да биде проблемот, иначе за давање новородени папагалчиња, нема никаков проблем.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Некако да ги спариме, само читав, а и ми кажаа дека после ако ги раздвоиш, голема е веројатноста да умрат, демек нели се поврзани. Тоа може да биде проблемот, иначе за давање новородени папагалчиња, нема никаков проблем.
Имам читано и јас ама многу мерак имам за малечко папагалче.:/
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Имам читано и јас ама многу мерак имам за малечко папагалче.:/
Абе ти викам, за малечки ич не е проблем, а пошо раѓаат по повеќе, делиме пола пола :) само разделувањето е лошо.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Абе ти викам, за малечки ич не е проблем, а пошо раѓаат по повеќе, делиме пола пола :) само разделувањето е лошо.
Мене и идењето до К.Вода ми е проблем.Некако да напраиме ама како да не умрат?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Мене и идењето до К.Вода ми е проблем.Некако да напраиме ама како да не умрат?
Ќе мора нон-стоп да останат заедно ,друго решение нема. Иначе капут. Ја иам голем кафез, а и имам традиција у чување пилиња, до сега сигурно преку 40 папагали и 10-на биљбиљи прошле низ кафезиве, така да чување на две папагалчиња е задоволство, а не проблем за мене.
Нормално, треба да пројде неколку неделаи, додека почнат да пуштаат еден со друг, а за несење јајца имам и мала куќучка ,праена за тоа.
Кај живееш ти?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ќе мора нон-стоп да останат заедно ,друго решение нема. Иначе капут. Ја иам голем кафез, а и имам традиција у чување пилиња, до сега сигурно преку 40 папагали и 10-на биљбиљи прошле низ кафезиве, така да чување на две папагалчиња е задоволство, а не проблем за мене.
Нормално, треба да пројде неколку неделаи, додека почнат да пуштаат еден со друг, а за несење јајца имам и мала куќучка ,праена за тоа.
Кај живееш ти?
Колонија-идризово-кај затворот идризово ако знаеш кај е.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Јас летоска во градски парк, кај Кермес видов еже како си оди низ тревата, едвај го прибрав кучето, цело време лаеше по ежето.

А katalonec10, да те прашам каде и како би го чувал ежето,имаш ли услови?
Колку што знам имаш и сијамска мачка,нели ќе има проблеми помеѓу мачката и ежот?
И плус мислам дека во стан живееш,по сликите како што гледав каде што го имаш сликано сијамското маче во зграда живееш.
Нели мислиш дека на ежето би му било подобро во природа отколку затворено во стан или тераса?
Лу,не ме разбра најдобро,не барам јас обичен еж од шума,туку домашен.
За мачката,шо викаш,гледав дека се одлични пријатели,значи нема да има проблеми.(+храна за мачки јадат),А шо викаш за тоа дека живеам во зграда,ти реков каков еж барам.
 
L

Lu

Гостин
Лу,не ме разбра најдобро,не барам јас обичен еж од шума,туку домашен.
За мачката,шо викаш,гледав дека се одлични пријатели,значи нема да има проблеми.(+храна за мачки јадат),А шо викаш за тоа дека живеам во зграда,ти реков каков еж барам.
Аха, ОК тогаш, не сум те разбрала добро.
Епа не сум видела по пет-шоповите да продаваат ежиња, али види за секој случај кај Војо во Зоовивариум, бидејќи он продава такви понесекојдневни миленичиња.
А за мачката, ако неколку мачки се сложувале со ежиња, не значи дека и твојата мачка ќе се сложува со ежот, али сенадевам дека ќе се сложуваат и нема да имаш проблеми.
Како што ти кажав, оди кај Војо и он ќе ти објасни подетално околу тоа како се чуваат и слични ствари.
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Лу,не ме разбра најдобро,не барам јас обичен еж од шума,туку домашен.
За мачката,шо викаш,гледав дека се одлични пријатели,значи нема да има проблеми.(+храна за мачки јадат),А шо викаш за тоа дека живеам во зграда,ти реков каков еж барам.
Што е разликата помеѓу домашен и див еж ?
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Се продава Зајче домашно старо 2 месеца. Цена 300 денари.


Цена 500ден.

Контактирајте ме преку пп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom