Продавам - Купувам

Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Ако можеш остави слики од маченцата, и дај повече информации за нив колкави се, дали се вакцинирани, дали е машко-женско, дали биле болни до сега.
Па, месец ипол, како да објаснам... Без опашката 15тина см се долги. :) Вакцинирани не се, ни едно животинче по дома не ми е вакцинирано, а сите се совршено здрави. Мајката на маченцата ја имаме 7-8 години, и нема гајле. Иначе, црно-белото е машко, шаренкото е женско. Неам слики у моментов, ако успеам да префрлам на компјутер деновиве ќе ставам.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Црно-белото е веќе подарено... Ако некој изрази желба за шаренкото, женско маченце нека пише. Мило е ептен, си игра и се гали, питомо е, не бега од луѓе или нешто.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
ако има некој што би подарил нешто вакво
нека ми каже.. или вакво или нешто слично:) :)))
 
L

Lu

Гостин
ако има некој што би подарил нешто вакво
нека ми каже.. или вакво или нешто слично:) :)))
Оди во стационарот вардариште,или преку фејсбук исконтактирај со здружениата за спас за животните и сигурно ќе најдеш некое вакво мало слатко ангелче.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Да не знае некој кај да најдам домашно еже????
 
B

BooBojan

Гостин
Дечко ми сака да земе Сибирски Самојед. Ама, не му се даваат пари :) Знам дека нема шанса да се најде, ама пак да си пишам, неам што да изгубам. Ако случајно некој има или знае некој што подарува, нека ми пише. Малецко :)
Сибирски семојед мислам дека се тие чисто белите кучиња со преубаво крзно.
Во Кочани има една женка,еднаш видов дека ја шетаа нејзе заедно со малечки кученца сите бели и преубави.
А во последно време гледам 5-6души коишто шетаат вакви кучиња.Најверојатно сите се од истата мајка.
И јас сериозно размислувам да земам едно вакво.Појма немам за цената колку би му била.
Но доколку е разумна околу 200евра има големи шанси да земам едно.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Сибирски семојед мислам дека се тие чисто белите кучиња со преубаво крзно.
Во Кочани има една женка,еднаш видов дека ја шетаа нејзе заедно со малечки кученца сите бели и преубави.
А во последно време гледам 5-6души коишто шетаат вакви кучиња.Најверојатно сите се од истата мајка.
И јас сериозно размислувам да земам едно вакво.Појма немам за цената колку би му била.
Но доколку е разумна околу 200евра има големи шанси да земам едно.
Абе по огласи што иаме гледано, под 100 евра не се наоѓа. И тоа тие од 100 се од обични родители. А тие што се по 200, 250 евра се од не знам какви што биле на изложби, не знам од какви родители... Има разлика од куче до куче, бар така викаат. Мене куче ми е куче. Ако е убаво чувано и џукелче може да биде мило.
Иначе многу се мили такви со долги влакна бели целите. Снешко :)
 
L

Lu

Гостин
Сибирски семојед мислам дека се тие чисто белите кучиња со преубаво крзно.
Во Кочани има една женка,еднаш видов дека ја шетаа нејзе заедно со малечки кученца сите бели и преубави.
А во последно време гледам 5-6души коишто шетаат вакви кучиња.Најверојатно сите се од истата мајка.
И јас сериозно размислувам да земам едно вакво.Појма немам за цената колку би му била.
Но доколку е разумна околу 200евра има големи шанси да земам едно.
Крзното ќе биде убаво ако го одржаваш, треба редовно да го чешлаш и бањаш.
А ако го запустиш може да бидат прилично грди,цело крзно стуткано и ќе им висат буквално како топки и чворови низ целото крзно.
Затоа секој што сака да купи Самојед треба да знае дека треба редовно да го чешла и дека бараат голема грижа за крзното.
 

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
Случајно некој да не подарува Доберман :)
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Тешко дека ќе најдеш некој што чува ежови... Дојди на пролет у Радишани ќе најдеме некој по ливадине :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom