Продавам - Купувам

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Gi prodavam 2ta termometri od slikata, novi se. Cenata e 350denari za eden.


--- надополнето ---

nikola_bb напиша:
Gi prodavam 2ta termometri od slikata, novi se. Cenata e 350denari za eden.
Greska vo cenata 250denari
 

Scorpia

The one and only
Член од
4 април 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Decki, davam na podarok morsko prase , staro godina i 4 meseci, mashko, dolgovlaknesto i trobojno... Osobeno na nekoj shto veke cuva morsko prase poso ova saka da e vo drustvo... marvin.jpg
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Што пари одат голден ретривер? Сакам да дадам едно на подарок па ме интересира баш
 
Член од
8 април 2011
Мислења
4
Поени од реакции
1
Колку јас што гледав најискрено некоја нова мода е да нема куче испод 100 евра без разлика на расата.Ретко се наоѓа нешто за 50-60 евра меѓутоа од две години па нагоре.Па толку пари за куче не давам и да ми претекуваат зашто куче си е куче какво и да е ке го сакаш подеднакво а сите тие знаат да ја возвратат љубовта и грижата што им се дава едино ако не ти е битно педигрето нели :)
 
L

Lu

Гостин
Колку јас што гледав најискрено некоја нова мода е да нема куче испод 100 евра без разлика на расата.Ретко се наоѓа нешто за 50-60 евра меѓутоа од две години па нагоре.Па толку пари за куче не давам и да ми претекуваат зашто куче си е куче какво и да е ке го сакаш подеднакво а сите тие знаат да ја возвратат љубовта и грижата што им се дава едино ако не ти е битно педигрето нели :)
Тоа не е нова мода да нема куче испод 100 евра - туку тоа се вика издвојување на квалитетот :smir:
 
Член од
8 април 2011
Мислења
4
Поени од реакции
1
го зборам ова зашто лично гледав мешавина од хаска и самоед за 100 евра:nesvest: разбирам да кучето има педигре па тогаш на некој начин се двојат по квалитет што и таму има двоење нели затоа има кучиња и по 500 и нагоре евра.ама да ми продава џукела за 100 евра???со кој памет.Има и такви што продаваат расни без педигре и пак ја држат таа цена.е тука е претеризмот:kesa:
 
L

Lu

Гостин
го зборам ова зашто лично гледав мешавина од хаска и самоед за 100 евра:nesvest: разбирам да кучето има педигре па тогаш на некој начин се двојат по квалитет што и таму има двоење нели затоа има кучиња и по 500 и нагоре евра.ама да ми продава џукела за 100 евра???со кој памет.Има и такви што продаваат расни без педигре и пак ја држат таа цена.е тука е претеризмот:kesa:
Е да тука си во право, сакаат да подметнат нешто што реално не кошта толку.
Да не ме сватат погрешно некои луѓе, ниту ги мразам ниту имам нешто против нерасните кучиња, но некои луѓе едноставно не сваќаат што се изложбите, титулите и какво значење имаат тие, ниту пак сваќаат дека има луѓе што многу пари (зборам за големи суми по неколку илјадници евра) вложуваат во кучињата.
Епа кога се вложува во кучето треба и да се вратат вложените пари, и затоа на некои луѓе им изгледа скапо 400/500 евра за куче, али треба да знаат дека тој човек се трудел и вложувал во кучињата.
А има и такви луѓе што се КРТОВИ и што без никаков труд сакаат да зимаат пари и ете како што викаш ти мешани кучиња или некои без педигре ги продаваат по 100-150 евра.
 
Член од
10 април 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас продавам чау чау, имам женка со педигре со долго крзно , во леглото има 5 кученца, цената ќе им биде 150 - 200 евра, многу поволно.
и таткото е многу убав , исто со долго крзно, како лав
ако е некој заинтересиран може да се јави на
075 241 783 и на 076 44 39 37
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
Дечки има некој што подарува ротфајлер или продава ама по пониска цена ?
:salut::helou:
 
L

Lu

Гостин
Дечки има некој што подарува ротфајлер или продава ама по пониска цена ?
:salut::helou:
Мислам дека добро би било прво да научиш како се пишува расата, па потоа да си земеш кутренце :)
А според тебе колку изнесува цифрата на „ниска цена„ ?
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
Добро сега се извинувам вака мала печатна грешка ротвајлер се пишува :), а инаку нискатацена би изнесувала некаде околу 50 до максимум 100 евра на пример :helou:
 
L

Lu

Гостин
Добро сега се извинувам вака мала печатна грешка ротвајлер се пишува :), а инаку нискатацена би изнесувала некаде околу 50 до максимум 100 евра на пример :helou:
Да, за околу 100 евра се наоѓа Ротвајлерче, види тука можеби ќе најдеш http://www.pazar3.mk/Listing#id_location=0&id_category=3134&q=rotvajler&ad_type=ForSale
 
D

D_NazGUL

Гостин
Добро бре што е работава коли да неможе за жива глава да се најде. Едно време ги имаше у секоја втора зграда по еден-два сеа нигде неможам да најдам.
 
L

Lu

Гостин
Добро бре што е работава коли да неможе за жива глава да се најде. Едно време ги имаше у секоја втора зграда по еден-два сеа нигде неможам да најдам.
Самиот си одговори на прашањето, „Едно време ги имаше„ а тоа време помина одамна.
Сега Коли се доста ретки во Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom