Програм за слабеење :)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
па да, ама трчам односно тренирам фудбал јадам зеленчук ама ништо на ден правам по 50 стомачни и нема резултати..
50 стомачни браво :cuc:
Другарче 50 стомачни во една серија а на ден по 15-20 серии ;)
50 скелкови во една серија а на ден по 5-10 серии ;)
5-10 круга окулу стадион

И за 10 дена постирај ми резултати ;)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.058
па да, ама трчам односно тренирам фудбал јадам зеленчук ама ништо на ден правам по 50 стомачни и нема резултати..
А колку благо , леб , кока кола , сладолед , ајвар , помфрит , хамбургери , junk & fast food , јадеш ?

Комбинација од тренинзи , кардио и средена исхрана = атлетско тело ;)

п.с. Со абдоминални вежби не се слабее многу ;)
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.962
Tvojata idealna tezina spored vozrasta treba da bide 50 kg znaci imas 15 kg visok .
Aj kazimi koja krvna grupa si i sto konzumiras od hrana ?
 
Член од
9 мај 2012
Мислења
10
Поени од реакции
0
za krvnu grupu poima neam a za ishrana ovoj:
Sabajle:
Gevrek i Jogurt
Pladne:
Tost
Vecera:
Lep i siranje i ljuta piperka..
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.058
Tvojata idealna tezina spored vozrasta treba da bide 50 kg znaci imas 15 kg visok .
Aj kazimi koja krvna grupa si i sto konzumiras od hrana ?
Ако е 12 години сигурно не пазе шо внесува .. бута се шо ќе му стигне пред рака .. али ваљда има спор метаболизам , има генетска предизпозиција на дебелеење и не троше премногу.
 
F

FuckYouAll

Гостин
mal sam ama kako da gi trgnu gevreci od moj stomak ?? :D sakam kocke :D
Со тек на време ќе извишиш и ќе ослабиш.
Продолжи си да си играш фудбал и нејади тостови, сендвичи, пржена храна, благо....
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.058
mal sam ama kako da gi trgnu gevreci od moj stomak ?? :D sakam kocke :D
Пиши му писмо на Дедо Мраз и чекај Нова Година ;)

Иначе кај и дае ќе улезеш у пубертет и у фаза на ептен брз метаболизам , така да и без тренинг ќе ослабнеш .. после тоа почни со тренинзи и почни да читаш литература за здрава исхрана , со тек на времето се ќе си дојде на свое место ;)

О, и батали junk & fast food ;)
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Еве ти дете линк..
Прави ги овие вежби,следи ги инструкциите точно како што ти кажува видеото,и коцки ќе имаш за брзо време..Сеа боли ова малце врат,половина,али мора да запнеш машки..

Препорачувам на сите да пробаат..
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
lugje za slabeenje se treba da se ima kvaliteten rezim na ziveenje a ne samo hrana,dzabe se ako nemate dovolno kvaliteten son,ako nemate zdrav metabolizam.... imam bratuced epten zdravo se hrani vezba doma vozi velosiped trca... i mu najdoa holesterol vo krvta.od kade??
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
119
Поени од реакции
111
Здраво кајганџии. Ми треба помош за слабеење. 10 кг накачив со бременост и две операции. Почнав со кангу џампинг, но немам некоја кондиција и морам само по 10-15 мин максимум. Од храна веке горе доле знам. Ми требаат совети за слабеење на горниот дел ( раце, стомак, грб). Нозете ми се слабички и во форма, зошто многу пешачам и не користам лифт. Купив тегови од 1 кг, 2 кг и 2,5 кг. Гледав и некои вежби каде пишуваше дека е подобро прво да се вежба со тежина па потоа кардио? Дали е тоа вистина? Како можам да го ослабам горниот дел? И дали јас на овие вишок 10 кг треба да јадам протеин после тренинг или не? Кажете ми и вежби за спондилоза ако знаете.

Благодарам на одговорите.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.475
Поени од реакции
7.672
Здраво кајганџии. Ми треба помош за слабеење. 10 кг накачив со бременост и две операции. Почнав со кангу џампинг, но немам некоја кондиција и морам само по 10-15 мин максимум. Од храна веке горе доле знам. Ми требаат совети за слабеење на горниот дел ( раце, стомак, грб). Нозете ми се слабички и во форма, зошто многу пешачам и не користам лифт. Купив тегови од 1 кг, 2 кг и 2,5 кг. Гледав и некои вежби каде пишуваше дека е подобро прво да се вежба со тежина па потоа кардио? Дали е тоа вистина? Како можам да го ослабам горниот дел? И дали јас на овие вишок 10 кг треба да јадам протеин после тренинг или не? Кажете ми и вежби за спондилоза ако знаете.

Благодарам на одговорите.
Телото рамномерно слабее насекаде, не само одредени делови.
Ако сакаш да ослабееш намали на јаглехидратите (шеќери, тестенини, компир, ориз бла бла) и повеќе протеини, плус комбинирај тежински тренинг + кардио. Ама пошто викаш дека си слабичка у нозе, се си мислам дека имаш набиено некој комплекс дека си "дебела"...
 
На врв Bottom