Програм за слабеење :)

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Shellshock nam67, 15 април 2012.

 1. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин

  Znaci vaka decki mi treba nekoj aktiven program za slabeenje sakam da simnam edno 15 kilogrami za kratok period od prilika mesec dena ili nesto povejke.
  ovi mi se proporcii na telo visina 175 tezina 95 kilogrami znaci celta mi e da dojdam na tezina od 80 kilogrami ??
  Isto me interesira za topacite na masti ili l karnitin (zboruvam za tie sto koristele ) ??
  inaku ovaja tezina ja staviv po vezbanje na teretana (znaci opcii od tipot poseti teretana ne doagja vo obzir )
  pa Povelete so vasite sugestii (y)
   
 2. Educate dont discriminate

  Educate dont discriminate

  Член од:
  12 октомври 2011
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  711
  Си ги ставил,ако после 1 саат дигање тегови,си идел и си јадел кроасани,милки,чипсови...

  прво,нема шанси за толку краток период,да симнеш 15 кила...топачите на масти,карнитин јас пијам,меѓутоа дур го пиев и не внимавав на храна-никаков резултат,почнав да внимавам,и има резултати,но скоро цел товар е на храната...другите топачи,оние појаки,можат да ти завршат работа.

  но пред да посакаш да ослабеш и да почнеш,знај неколку работи.

  1.треба време
  2.треба да се откажеш од сите задоволства,во смисла на храна,искачања
  3.треба многу вежбање,паметно вежбање
  4.треба упорност
  5.треба пари
   
  На tHEFRO и sajSiGa им се допаѓа ова.
 3. Barto

  Barto

  Член од:
  8 март 2012
  Мислења:
  3.058
  Допаѓања:
  1.247
  Какво време какви глупости еве ти според мене...
  -Сабајле 20 минути лесно трчање.(не да се умориш како коњ)
  -50-60 склека вкупно од сите врсти
  -100-150 стомачни вежби од сите врсти..
  -20 вежби за трицепс
  -10 минути одење после ова.

  Наручек ке јадеш претежно салати и тестенини..нешто да те засиди а да не тежи

  -Навечер 20 истотот што и сабајле..по 15 дена постирај ме резултати и части едно пепси од 0.5 л.
   
  На Bafra му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.427
  Допаѓања:
  25.683
  15 кила за месец дена... Are you fucking kidding me?
  Симни 5-7 и треба да бидеш пресреќен. И исто така истоштен до максимум.

  Јебига, ќе мора да идеш малку подоцна на одмор... Од септември? :)
   
  На Boomerang, smihajlo, Океј и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Educate dont discriminate

  Educate dont discriminate

  Член од:
  12 октомври 2011
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  711
  Ја прочита килажата ?
  --- надополнето: 15 април 2012 во 18:28 ---
  Хаха,го проби...ќе го вовлекува стомакот јбг :D
   
 6. Barto

  Barto

  Член од:
  8 март 2012
  Мислења:
  3.058
  Допаѓања:
  1.247
  Да,се убаво видов и ваа програма би му помогнала и тоа многу :)
   
 7. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин

  Prijatele cel zivot sum po sportot se duri lani ne pocnav da vezbam za masa vo teretana znaci kolku tolku pazev na ishrana (blagi raboti ne sum jadel sem ovosje ) ali rucekot i vecerata mi bea obemni a i dosta jadam leb.
  lani od 80 kila dojdov na edno 90 kila pa letot simnav na 85 pa ova godina pak dojdov na 90 za sega da imama edno 95 kila, za kratok period moze ne ama za edno 2 meseci bi trebalo da dade rezultata.
  e sega mene ona sto me interesira. e Program nekoj kardiovaskularen za vezbi trcanje ova ona i rezim na ishrana za topenje na mastite na priroden nacin.
  a od drugive opcii ne mozam da se otkazam od izleguvanjeto posto izleguvam ednas nedelno i toa obavezno :)
  --- надополнето: 15 април 2012 во 18:33 ---
  15 moze ne ama 10 kila za edno mesec i pol najmnogu 2 moze :)
  ednas sum go napravil toa ama veruvaj golem stres e za organizmot i istostuva mnogu a i bara dosta otkazuvanje na hrana i vecera.
  Celta e preku treningot da go ubies gladot so toa sto potrebata na voda ce go potisne gladot.
   
 8. Educate dont discriminate

  Educate dont discriminate

  Член од:
  12 октомври 2011
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  711
  Мислев за сонот...

  иначе,сигурно си грешел негде,и тоа многу.Многумина вежбаат за маса,а пак ја немаат таа килажа,пошто ти си претерал пријателе...или грешни совети ти давале,трето нема.

  мислиш дека 2 месеци се долг период ? можеби,за да накачиш,или пак за некој што му треба 3-4 кила...јас од 77-8 за 5 недели стигнав до 74,ама има разлика од 4 кила,до 15-20 кила...

  ако нејќеш теретана,тогаш симни ја инсинити,мислам дека ќе те среди таа...но без исхрана,ништо.за исхрана,обрати се во темата за исхрана,таму ќе добиеш совети...
  --- надополнето: 15 април 2012 во 18:36 ---

  Тоа е нездраво намалување,тие килажи се враќаат...
   
 9. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин

  od ova sto navede
  samo ce ti spomnam deka sum trcal edno 4 sati so pauzi i toa samo za vikendi ali preku den sum vnimalav na hrana i kolicinski
  a od koga sum dosol na tezina od 85 kila gi pravev vezbite .
  ali trcanje jako po trening vodeni da se alistata kako od masina za perenje
  --- надополнето: 15 април 2012 во 18:40 ---
  ne za cudo ja drzev taja kilaza 3 godini se duri ne otidov vo teretana :)
  --- надополнето: 15 април 2012 во 18:43 ---
  neka stoi temava od nedela do nedela ce gi belezime rezultatite :)
   
 10. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.904
  Допаѓања:
  7.863
  Дајте за мене ајде еден програм 20 кг за 3 месеци. 180 висок 115 тежок.
   
 11. girll123

  girll123

  Член од:
  22 септември 2010
  Мислења:
  130
  Допаѓања:
  27
 12. Hiperaktiv

  Hiperaktiv Султан :P

  Член од:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1.591
  Допаѓања:
  923
  Има една диета ама прилагодена е диетата 15 килограми за 3 месеци.Б идејќи не е ригорозна,не се враќаат килограмите и не се губи од мускулатурата.Јас моментално сум на неа и веќе 16 ден како ја држам - 2 кг.Мајка ми ме стави на неа зашо и јас сум 185 а 100 кг така да 15 килограми минус ми треба.Таа е нутриционист и ми кажува све како шо треба.Т.е тоа не е диета.тоа е режим!Ако некој е заинтересиран,нека пишува ќе ја напишам!
  И плус вежбање секако,нема да оди работата ако не се вежба!
   
 13. Educate dont discriminate

  Educate dont discriminate

  Член од:
  12 октомври 2011
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  711
  Пиши ај,ме интересира мене...а и другиве сигурно :D
   
 14. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин

  pisis ja ovde na temava sto ja otvoriv za da moze sekoj na kogo ce mu treba da ja koristi :)
  inaku licno sum protiv dieti
  ali ne sum protiv poseben rezim na ishrana (sto podrazbira pomal kolicinski vnes na hrana )
  --- надополнето: 15 април 2012 во 19:26 ---
  na tvojav visina i tezina jas bi odel na definicija pa da se napram dzver ko Tajson :)
   
 15. Educate dont discriminate

  Educate dont discriminate

  Член од:
  12 октомври 2011
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  711
  Камо среќа така да се правело ко Тајсон,Бојка,Швајц...
   

Сподели преку: