Природна боја на коса или фарбање

Дали би си ја офарбале косата?

  • Да

    Гласови: 92 40,4%
  • Не

    Гласови: 79 34,6%
  • Можеби

    Гласови: 57 25,0%

  • Вкупно гласачи
    228
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..ми се допаѓа мојата боја на коса.Нејчум фарбање, но има некои кои не им личи својата боја и се фарбаа.Имам другарка која има кафеава коса се фарба црвено и топ е, преубава е :pipi:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Имам кафеаво темна коса и имам на план за преку лето да се фарбам црно мислам дека ке ми стои таква а и тоа ми е желба од многу одамна и мислам дека е време да се случи тоа.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Сакам да експериментирам, да сум поинаква. Брзо си здосадвам па менвам боја на коса, само не драстично. Следно во план ми е да ја осветлам ама пусто за то требит многу време и пари, ако не сакам да ја напрам пепел.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Имам плава коса,и шознам мислам дека поубаво ми стое од природната (темно кафена) дека имам зелени очи и бел тен.Хммз сеа у последно време експериментирам со виолетови прамени хаха...изведувам и јас само нешто.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
никогаш не сум се осмелила да се фарбам, задоволна сум од бојата на мојата коса
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
и јас така си мислев....немат да се фарбам ова она.....па ме фатија некој точки....и еве ме сеа....со кафеавкаста коса...накај црвено...и сеа сакам да добијам...кафеава...така чоколадна боја....ама не можам :S:S:S:S.....некој совет?!?!?!??!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Да, зошто да не. Се имам шатирано повеќе пати. Интересно е и не е лошо за промена ... :wink:
 

Malata

(:
Член од
15 декември 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Ja iam smega kosa, i site mi vikaat deka izgleda ko farbana ama nema vrska, ne bi ja menjala bojata na mojata kosa nikogas!!

:toe:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
и јас така си мислев....немат да се фарбам ова она.....па ме фатија некој точки....и еве ме сеа....со кафеавкаста коса...накај црвено...и сеа сакам да добијам...кафеава...така чоколадна боја....ама не можам :S:S:S:S.....некој совет?!?!?!??!
И мене ми треба совет.
Сакав црвена, сакав сакав сакав и добив. И сеа не сакам више :)..
Знам дека не може мојата природна боја да ја иам у скоро време, не ни сакам, ама сакам да се фарбам светло кафеава. И не знам дали е можно. :S

Anyone ?
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Мислам дека ако еднаш се исфарбаш со црвена, црвен сјај мнооогу тешко да се отстрани, освен ако се исфарбаш црна, или да се исфарбаш плава со бланш, па после со некоја светло кафеава фарба, ама косата ќе си ја собираш од на под. Или можеш постепено да ја осветлуваш со вадење прамења, исто со бланш ама не наеднаш за да не ја изгориш цела. И јас бев црвена, сега сум темно кафеава ама црвениот сјај ми остана :/
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Може машки да одговараат? може. Одговорив со не. Нема никад да се фарбам. И преферирам женски со природна боја на коса.

Хвала вам пуно.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Леле многу сакам да се шатирам со плаво,ама плаво плаво-индиго,не жуто плаво.
А за фарбање цела коса,не знам,многу ми се свиѓа мојава боја природна што ми е,сега за сега не би ја менувала,можда некад ќе се фарбам или плава или црна или црвена (ајдее се набројав :pos: )
Ха ха Иво :icon_roll

Сеа последново сум црна,арно више ми го нема црвениот сјај,ужасно ми недостига природната боја на коса и сеа маки ќе намачам додека ја вратам.Ама нели тоа е дааалеку во иднината,до тогаш,иако реков дека ова ми е последно фарбање,решив по најново да се исфарбам уште еднаш и готово више не се фарбам.
Инаку,сакам да се фарбам вака

или вака(додуше исти се али ај)

и ме интересира ако некој знае да ми каже,дали ќе ми избледува со миење?
Пошто стварно не сум расположена више за фарбање на секои 2 недели.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Додека целосно не ми побели косата не ја фарбам.Имам црна коса и вака ми се свиѓа,не би ја горела безвеза.
 

Chris D

Rebel
Член од
14 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
1
jas ne bi ja farbal kosata.. kakov sum, takov sum, ubav sum.. :wink:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Па неколку години ја фарбав црна ама ми се смачи, сега ми е природна бојата и фризерката ми рече да не ја менувам многу убава ми била природната:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom