Природна боја на коса или фарбање

Дали би си ја офарбале косата?

  • Да

    Гласови: 92 40,4%
  • Не

    Гласови: 79 34,6%
  • Можеби

    Гласови: 57 25,0%

  • Вкупно гласачи
    228
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Mojata kosa e prirodno svetla, eve kako ovaa sto e na slikata. I bidejki iako sum dosta mlada, imam sedi. So vakva nijansa ponekogas ke se ofarbam, kolku da gi pokrijam, ama ne cesto, ne mi se gleda korenot koga ke porasne.
images (1).jpg
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Мојот став во врска со фарбањето на косата е следниот :
ПРИРОДНО СИ Е ПРИРОДНО !
Би ја бојадисувала косата,кога стварно ќе имам потреба од тоа.Зборам за понатаму,кога ќе влезам во тие години,и косата ќе почнее да ми белее.За тогаш фарбање,сега НЕ .
Инаку природна ми е ваква -->
Иста должина,само за нијанса малце по темна ..
 

Attachments

Z

Zona Pelucida

Гостин
Девојки сакам да ве прашам дали знаете каде можам да ја најдам Игора Ројал фарбата? Во веро сигурно ја нема, незнам каде да ја барам :(
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Лично за себе не сеуште, кога ќе почнат да ми се познаваат бели влакна да секако и задолжително.
Сега за сега не, зашто секако имам специфична боја на коса, ни е кафена ни е црвена ми се прелива во зависност од тоа колку ме има сонце видено, и сметам дека непотребно ми е фарбањето и само дополнителна обрвска но и трошок.
Не почитувам девојки кои се исфарбале еднаш и после од недостаток на финанси година дена шетаат со корен ака Шакира. Мене Шакира ми е одвратна не ја бранам само дадов пример.
Ако сте се нафатиле да се фарбате бидете конзистентни со фарбањето, и соодветно бирајте боја и фризер. Ми се смачи да гледам неубаво исфарбани плавуши со црн корен.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Мојата коса е природно темно златна..Но се фарбам во плава затоа што бев светло плава до 12 год. И имам плави очи и најубаво се осеќам кога сум плава...Темна не си се свиѓам многу сум бледа во лицето ....
Ако и е здосадено оправдувам фарбање..Сега и не се толку штетни фарбите
Не ми се допаѓаат црни девојки кои со сила сакаат да се светло плави и тоа искача жолто што е одвратно ...а имаат црни очи или темен тен...тоа воопшто не е убаво...Или пак кога имаат црн корен на плава фарбана коса е одвратно..
Мора да се одржува многу повеќе косата ако почнеш со фарбање
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Од природно поубаво нема...се додека не почне да ти белее косата :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Има нешо надимак на бојата као шо се фарба Цезар Милан? Куче Шепотачот ?! Сакам таков стил да фурам .... Бело/црна коса ....[DOUBLEPOST=1546013107][/DOUBLEPOST]
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.739
Има нешо надимак на бојата као шо се фарба Цезар Милан? Куче Шепотачот ?! Сакам таков стил да фурам .... Бело/црна коса ....[DOUBLEPOST=1546013107][/DOUBLEPOST]
кажи му да те офарба како пензионер
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
многу засакав црна коса или темно кафена на како стои и на машки и на женски многу убаво делува :ljubove::ljubove:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom