Природна боја на коса или фарбање

Дали би си ја офарбале косата?

  • Да

    Гласови: 92 40,4%
  • Не

    Гласови: 79 34,6%
  • Можеби

    Гласови: 57 25,0%

  • Вкупно гласачи
    228

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Природно SUX.
Секој додаток на телото е добредојден.
Човекот се раѓа без нокти влакна заби тотално гол.Но сепак е најсилен од сите животни. Така да секој има избор да стани тоа што сака....а кај животните друго е..или е црна мачката или е бела:)
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Ја не сум ја фарбал косата а и не планирам да ја фарбам ...
Едноставно понекогаш се Шатирам а не ФАРБАМ...
Инаку глупо е замене фарбањето имаше едно дете така се исфарба сега му окапа косата е како келјаф .. :tapp:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
природна боја на коса си е природно....
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Јас сум фарбана плавуша и топ ми е! Природно е боље тоа е факт, али ја појше си ја сакам косата вака. Мислам дека боље ми стои.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Си ја офарбав црна и сега ми е ептен криво зашто ми е исушена.
Ама добро, од секогаш сакав да сменам боја на коса, да експериментирам малце, па... I asked for it, I got it.:)
Сега веќе подолго време не се фарбам и си ја пуштан природната боја.
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
зошто да не фарбање??јас две години сум плава и сите ми викат дека мн.убаво ми прилега,отколу мојата природна-костенлива!сметам дека треба да се експирементира со косата,за да се види што највеке ви прилега!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Mozebi bi si ja farbal kosata ako toa e neophodno za mene,a inaku tesko za farbanje.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ја не сум ја фарбал косата а и не планирам да ја фарбам ...
Едноставно понекогаш се Шатирам а не ФАРБАМ...
Инаку глупо е замене фарбањето имаше едно дете така се исфарба сега му окапа косата е како келјаф .. :tapp:
Едноставно да ти кажам дека шатирањето е полошо од фарбање :smir:
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Веќе 5год сум плавуша,а многу сакам да направам некоја промена ама немам срце неможам да се замислам со мојата природна боја...Ќе терам така до дека еден ден не ми падне цела коса:vozbud:
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
mislam deka farbanjeto ne doprinesuva kosata da obeli
toa se slucuva od drugi pricini

Веќе 5год сум плавуша,а многу сакам да направам некоја промена ама немам срце неможам да се замислам со мојата природна боја...Ќе терам така до дека еден ден не ми падне цела коса:vozbud:

mislam deka podobro ke ti bide ako ja smenis bojata
podobro otkolku da ti padne kosata
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Порано ептен сакав црна да се офарбам, ама сфатив дека никогаш нема да ја вратам природната боја на мојата коса и ќе ми се исуши, ко метла ќе ми биде:toe:
Сега немам никаква желба за менување на бојата на мојата коса:pipi:
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Сеуште не ме фатило мерак да се офарбам, супер ми е природната боја на косата, а ако ме фати мерак тешко дека ќе се офарбам, не би можела да си ја гледам косата исушена како метла :nenene: :nesum:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Нема теорија да ја бојам косата инаку.

Природно си е природно. ;))))
 
Член од
12 јули 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Веке неколку месеци се канам да се офарбам , ама никогаш до сеа не сум се фарбала и страв ми е, а и не знам у кој салон да идам. Бринета сум и сакам да се фарбам накај плаво, лешник можеби, ама којзнае дали ке ми успее од едно фарбање. Ама ми се смачи веќе 20 цел живот сум ваква. Ај ваљда ке соберам храброст деновиве :pos2:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Дада многу сакам плава да се исфарбам, зошто знам дека ке ме личи (имам бел тен и плави очи)..До сеа само се имам шатирано ама планирам во иднина да станам комплетна плавуша:je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom