Природна боја на коса или фарбање

Дали би си ја офарбале косата?

  • Да

    Гласови: 92 40,4%
  • Не

    Гласови: 79 34,6%
  • Можеби

    Гласови: 57 25,0%

  • Вкупно гласачи
    228

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
сум секогаш за природната боја , среќа имам што си ја сакам па немора да се замарам со шатирања -глупирања
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Па вака јас имам еден проблем вчера се фарбав и бојата на коса ми е катастрофа па сега сакам да се префарбам па дали може некој да ми каже кога пак би можела да се префарбам во најбрз можен рок дали за недела,две или повеќе ?????
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
Па вака јас имам еден проблем вчера се фарбав и бојата на коса ми е катастрофа па сега сакам да се префарбам па дали може некој да ми каже кога пак би можела да се префарбам во најбрз можен рок дали за недела,две или повеќе ?????


абе немаш гајле,префарбај се за 3-4 дена......сеа јесте да ке се оштетит косата...ама јбг....јас се фарбав нешо светло кафеава...и црвена ми испадна...не можев во огледало да се видам....и после 4 дена се исфарбав пак...па еве ја уште косава на мене стојт....немат гајле
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ха ха Иво :icon_roll

Сеа последново сум црна,арно више ми го нема црвениот сјај,ужасно ми недостига природната боја на коса и сеа маки ќе намачам додека ја вратам.Ама нели тоа е дааалеку во иднината,до тогаш,иако реков дека ова ми е последно фарбање,решив по најново да се исфарбам уште еднаш и готово више не се фарбам.
Инаку,сакам да се фарбам вака

или вака(додуше исти се али ај)

и ме интересира ако некој знае да ми каже,дали ќе ми избледува со миење?
Пошто стварно не сум расположена више за фарбање на секои 2 недели.

леле и јас сакамммммм...баш како оваја...на првава слика...мојт малце потемнаа.....стварно дајте совет?????.....и иначе се фарбав со ПАЛЕТЕ....ама мн избледвт со миење...па сакам со ГАРНИЕР да пробам ама нзззз......?!?!?!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Поеке сакам природна боја на коса досега не сум се фарбала ама кога ке се случи тоа сакам да се офарбам плава:pipi:плавуша:wink:
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Jas se farbam eve skoro 5 god.. i sakam da si ja pustam kosata da mi bide so prirodnata boja, ama mislam deka se zaboraiv kako izgledam taka, pa strav mi e :nesum: ama pak vaka farbana si se svigam poveke :pipi:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Се шатирав пред некои 3 месеци и пак планирам бидејќи убаво ми стои. А тоа дека побрзо обелува косата нема врска. Сите фризерки што сум ги прашала така ми кажале:pipi:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
najubava e prirodnata a farbanje i sve drugo nek ide u pm :D
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Фарбање дефинитивно!Не ми се допаѓа баш природната боја на мојата коса,многу е темно кафена,па затоа си се фарбам веќе 4 години,а последниве две сум строго црвена:pipi:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Природна боја:)
Сум се шатирала само еднаш до сега,за полуматура:)Не дека не ми се свиѓаше,напротив,но сепак сум за природната боја на мојата коса:)
Поубава ми е,а и не сакам да ја многу оштетувам косата:pipi:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Природна.Можеби поубаво би изгледала со друга боја, но задоволна сум и со природната...доволно задоволна за да не ја сменам се додека не е неопходно.:pipi:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Дури не почне да побелува природна после тоа ....уште се мислам ваљда црна ќе се фарбам.
 
M

MIL

Гостин
Da najubavko e prirodno najubavo e koga veke ke ima potreba od farbanje togas da se pocne nema potreba od farbanje na 15-16 godini prirodno si e prirodno ama pusta moda :jaj:
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Јас сум за природна боја на косата, мислам дека на секој наубаво му стои природната боја на косата можеби некогаш би ја осветлила малку но сега за сега не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom