Природна боја на коса или фарбање

Дали би си ја офарбале косата?

  • Да

    Гласови: 92 40,4%
  • Не

    Гласови: 79 34,6%
  • Можеби

    Гласови: 57 25,0%

  • Вкупно гласачи
    228

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Сум забележал во школо, а и надвор од него некои од моите другари и другарки се накомплексирале многу за тоа да си ја сменат бојата на косата за да изгледале поубаво по тренди и слично. Толку да се крева паника и да се прави бучава за едно фарбање нигде не сум видел дури ни на оние хорор филмови се испоколеа луѓено, а никој не направи бучава или гужва некоја. Искрено луѓе кажете ми вие што мислите за овој проблем. Што е подобро и дали и вие тоа би го направиле. Но да напоменам и уште нешто за женските, под фарбањево не подразбирам ако ја префарбате со иста боја за да изгледа поубаво туку коплетно да ја смените.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Фарбање нормално.
Фарбањето ти е битен момент во созревање и социјализција.

Има две вистини кои со тек на време стануваат неважни.

1. Од пушењето се добива рак на бели дробови.
2. Со фарбање побрзо ќе ти обели косата

Башка кога сакам да направам некоја промена кај себе ја менувам бојата на косата.
Евтино е и брзо. Можам да си дозволам.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Би си ја префарбала косата во црвена, онака како природна црвенокоса, како Марша Крос (Бри Вандекемп од Очајни домаќинки).
Топ и е косата :), според мене :)
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Па фарбана ми е косата и така имав светло кафена боја на коса сега ми е црвеникава т.е медова боја.На крај на трета година средно онака се гледав во огледало и решив да си ја исфарбам косата и не се покајав ама ич сега си се фарбам на секои три месеци:pipi:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Се имам шатирано еднаш.Цел плав се направив, цела коса.Ама пуста мода... беше мода таа година, сега помина и не би се фарбал пак.
 

*n0t*0rd!nary*

~*SimplY UniQue*~
Член од
5 февруари 2007
Мислења
126
Поени од реакции
4
Ми се допаѓа природната боја на мојата коса, ја немам фарбано до сега, а не ни помислувам на тоа. Ќе ја фарбам кога ке ми обели :icon_bigg
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
Se nemam farbano do sega a i ne bi se farbala posto mi se dopaga vakva boja
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се фарбам некои 2 години. Плава. Поубаво ми стои таа боја на коса, отколку природната. Сите што ме виделе, така ми кажале, а и јас се осеќам поубаво во своја кожа со плава коса. Ниту е за да бидам во тренд, ниту да глумам нешто. Едноставно сметам дека сум поубава со плава коса.
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
не сум се фарбала никогаш, а и ми се свига природнава боја на коса така што не би се фарбала па да си ја оштетувам само косата
 
N

NeMiRnA

Гостин
Како што може природна боја на коса да ти прилега,неможе ниедна друга.
Јас се зезнав ја шатирав косата за матура (што го сметав за крајно селски,ама ај ме убедија) и сега неможе без фарбање,ама конечно добив некоја природна нијанса,блиску до мојата боја и ресив веќе не се фарбам додека не ми израсне цела моја.Не ми се допаѓа фарбањето,ем многу хемија,ем горење на коса.
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
se satirav lani letoto i zatoa morav da ja farbam posle toa....se farbam vo kafeava boja nekoja slicna nijansa na mojata prirodna boja...:smir:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Никогаш не би си ја офарбал косата..
Само шатирање признавам, а така цела ма јоок брате.. :)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Не сум се фарбала до сега,а и мислам дека нема во скоро време. Задоволна сум од бојата на косата,мислам дека ми одговара и не сум сигурна дали некоја друга боја би ми стоела добро. И најбитна причина зашто не би ја фарбала е зашто имам многу слаба коса и би ја оштетила ептен
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Си ја сакам бојата на косата и нема потреба да ја фарбам, само за џабе да ја горам.
А иначе гласав можеби, не знаеш што може да ми се деси. Ко шо имам експериментирано со косата, уште да ја исфарбам немам пробано. Ама не мислам сега за сега:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom