Прирачник како да легнеш некоја девојка

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
А нели е премногу замарачки да одиш по некаков си прирачник,за да легнеш некоја девојка?
Времето и енергијата кои ке ги потрошиш следејки упатства,може да се искористат за многу поинтересни работи,како на пример,да дознаеш дали таа девојка навистина вреди нешто...
А сексот,ке си дојде спонтано,и така ке биде многу поубаво доживување...

п.с ако сум пишал претходно на темава,се извинувам....
 
Член од
25 март 2007
Мислења
204
Поени од реакции
14
Vidi vaka druze... Ne znam zoshto mislish deka na bilo kogo bi mu bile potrebni soveti ili prirachnik za da legne cura... Ako na nekogo mu se prisaka da drobi nesho, ke si znae on sam sho da si pravi isto kako sho koga ni se pripiva voda znaeme sho da pravime. Skechot e sho ako vas stvarno vi se drobi nesho, vie ke probate i 1000 pati da drobite nesho i nema da vi bide gajle dali ke ve odbijat, dali ke se pokazete dobri u krevet, kakva ke vi bide reputacijata i sl. Ama vas ne vi se drobi stvarno nesho, tuku sakate nikogash da ne ve odbijat, da imate 100 od 100 za da ne ve zaebavaat drugarite, sakate da se zbori za vas kako za dobar ebach i da ne steknete losha reputacija. Toa ne e zelba za seks, toa e zelba za odobruvanje, za tapshanje po ramo i vikanje "najbolje si". A be ako mi se drobi nesho mene neka bidam losh u krevet... Biram seks preku losha reputacija u sekoe vreme... Dali bil seksot dobar ili losh, ja ke si zavrsham rabota. Na kraj kraeva, ako stvarno mi se drobi nesho... Pa namesto da opnam 1000 za Colloseum+pijachki, zemi si kurva i zavrshi si rabota... Barem znaesh deka ke prai se sho ke posakash :vozbud: .

A shto se odnesuva na tematikata dali devojkite se vakvi ili takvi, materijalistki ili ne, poshteni ili ne ili ne znam sho... Nikoj ne moze da pravi takvi kvalifikacii od 2 prichini: 1.site devojki se razlichni i 2. davanjeto na takvi ili vakvi kvalifikacii kaj sekoj se pod vlijanie na negovoto lichno iskustvo. Od postot
Ако девојките не сакаат да играат фер, нема ни ние.
zaklucuvam deka Nikola bash i nemal prijatno iskustvo so nekoja/nekoi devojki, pa vrz osnova na toa go zakluchil ova ili ona generalno za site devojki. No toa shto Nikola go zakluchil vazi samo za toj psiholoshki sklop na devojki, a ne za site, i on moze da si se zaprasha zoshto go vlechat bash takviot sklop na devojki. Vo ova navleguvam za da mu odgovoram na tipcheto koe shto vikashe deka devojkite gi izvadile cickite, gi stegnale g'zovite, pa nie morame da gi "nadigrame", "nadmudrime", "pobedime" ili ne znam sho. Tochno e deka ima 3 tona na nedozreani devojki koi seushte se malite devojchinja na tato koi sakaat da imaat se shto ke poglednat, da go vrtat sekoe tipche koe ke go pikiraat, na koi im e interesno da manipuliraat, lazno da zaveduvaat i da izluduvaat so svojot izgled, poteg i sl. Za da go napravat toa, devojkite so takov psiholoshki sklop non-stop ginat od dieti, se utepuvaat od vezbanje, od pari davanje za vakvi i takvi obleki, parfemi, shminki, frizuri i sl... Nekoj bi rekol-toa go pravi za da bide privlechna, za da fati dechko i sl. Zarem ako nejze i se drobi ili saka da fati dechko mora do tolku da se maltretira??? Eve, i devojkite mozat da vi potvrdat... Zarem ne mozat da dobijat seks i bez da gi izvadat cickite i stegnat g'zovite??? Ne... Stanuva zbor za nesho drugo.

Prashanjeto do vas e zasho vas ve interesiraat bash takvite devojki? Zasho ne mozete da i odoleete na creshata na vrvot na tortata? Taa cresha e svesna i poradi sopstvenite neseksualni potrebi se obiduva da izgleda shto e mozno poprivlechna i poneodoliva, za da moze da gi zadovoli svoite detski kaprici, za da moze da go ima ama bash sekoj tip koj shto ke go posaka i ne znam ushe sho.
Po moe mislenje, odgovorot na toa prashanje e zatoa shto i vie sakate da ja imate sekoja devojka koja ke ja poglednete, zatoa shto i vie sakate isto kako nea da ja vrtite sekoja tipka koja ke ja pikirate. I normalno, shto moze deteto poveke da saka od creshata na vrvot na tortata? Ako vas stvarno vi se drobi, ako stvarno vi se jade nesho blago, nema da vi bide potrebna creshata, iako mozebi e najsochna, najvkusna, izgleda najsjajno i sl. Ke vi zavrshi rabota i parche torta, ekler, tulumba i sl i sl. Toa se drugite tipovi na devojki. Nema da vi bide gajle dali kolacheto go jadete zatoa shto na kolacheto ste mu se dopadnale pa i toa saka vie da go izedete, ili ste otishle u slatkarnica i ste si platile za zadovolstvoto da jadete blago. Ako nekoj ne sfati, toa e momentot na zimanje kurva. Ama vas, vas bash vi se sviga creshata... A na creshata bash i se svigate vie... I normalno, istite sklopovi se privlekuvaat... I poslet toa non-stop naiduvate na takvi devojki i imate takvi iskustva kakvi shto imate i posle toa donesuvate zakluchoci takvi kakvi shto donesuvate i go pretvarate jadenjeto blago vo nadmudruvanje, vo nadigruvanje, vadite strategii, taktiki, prirachnici, vodite vojna so sprotivniot pol. Razmislete malku... A tochno... Teshko e da i se odolee na creshata...
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Ја прочитав цела тема и видов многу вистини и очајни но попусти одбрани од Дивајн...
Си бил некој познат човек кој направил многу добра за светот, и умирал и госпов за да го награди за делата му вика, пред смртта да му исполни една желба. И човеков му вика (живееч во Шпанија) „ Дај напрај ми ти мене Господе еден мост преку Атлански Океан и дај ми една кола и да бичам до Америка“ и Госпов му рекол „ Ама тоа е големо нешто и ако го направам ќе сетат дека постојам“. После човеков му рекол „ Добро, тогаш објасни ми како размислуваат жените, зошто го сакаат идиотизмот, селјачејнето и други одбивни особини, и зошто сето тоа му е привлечно наместо финоста, интелегенцијата, талентираноста...“
Господ: „ А мостот со две или со четири ленти?“

Чирс до исклучоците...0.001%
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
A бе одма сите рипате кога ќе кажеме сите машки се исти, ама затоа одговорно тврдите дека женските не знаат што сакаат,дека вакви се онакви и чест на исклучоци.сите ги правиме тие генерализации,тоа е факт,ама ако веќе прави некој генерализација,нека не се лути ако и него го генерализираат.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
A бе одма сите рипате кога ќе кажеме сите машки се исти, ама затоа одговорно тврдите дека женските не знаат што сакаат,дека вакви се онакви и чест на исклучоци.сите ги правиме тие генерализации,тоа е факт,ама ако веќе прави некој генерализација,нека не се лути ако и него го генерализираат.

Генерализација е кога истакнуваш особина која одредена група луѓе или предмети (во нашиов случај жените) МОЖЕБИ ја имаат, да речеме 20% дека се такви ама ти генерализираш и викаш дека сите се такви.

Но што се случува кога она зборчето горе "МОЖЕБИ" ке го снема? Односно кога таа особина стварно сите ја имаат.

Боц Боц!:baeh:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Генерализација е кога истакнуваш особина која одредена група луѓе или предмети (во нашиов случај жените) МОЖЕБИ ја имаат, да речеме 20% дека се такви ама ти генерализираш и викаш дека сите се такви.

Но што се случува кога она зборчето горе "МОЖЕБИ" ке го снема?

Боц Боц!:baeh:
Изгледа ти не ме сфати што сакав да кажам.
Често сретнувам примери,кога ќе каже некој сите жени се такви,а после кога женското ќе му врати со генерализација,сите машки се онакви,одма рипа.

Поентата ми е дека сите генерализираме.Кој повеќе,кој помалку.
Ако правиш генерализација,не се нервирај кога ќе те генерализираат.

Односно кога таа особина стварно сите ја имаат.
Не е возможно СИТЕ да ја имаат таа особина или сите да бидат исти,тоа е факт.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Не е возможно СИТЕ да ја имаат таа особина или сите да бидат исти,тоа е факт.
Добро, тогаш објасни ми како размислуваат жените, зошто го сакаат идиотизмот, селјачејнето и други одбивни особини, и зошто сето тоа му е привлечно наместо финоста, интелегенцијата, талентираноста...
Океј, те сватив што сакаш да кажеш, ама од друга страна дај пробај најди одговор на прашањево.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Таквите машки или таканаречените “фраери“ повеќе се привлечни за девојчињата во пубертет според мене,а и пак не е присутно кај СИТЕ.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Се помалку и се почкарт паѓаат на такви, шо ви е вас?

А денес ако веќе некој има потреба смислено да легне асално девојче (можам да зборам од името на пубертетлиите само де), мора да има страшно развиена техника, вистинска уметност, без разлика дали ќе е од ваков прирачник или од самоуки дефиниции.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Океј, те сватив што сакаш да кажеш, ама од друга страна дај пробај најди одговор на прашањево.
Тоа ми беше зборот, дека женската психологија е нешто необјасниво.. И тешко кој може да најде одговор... Еве гледаш (Дивајн):helou: дека ни самите женски неможат да си го објаснат тоа..
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Чирс до исклучоците...0.001%
Е ова ми беше интересен момент од твојот пост. Затоа уште во старт ќе бидам директна, ако некој се пронајде и навреди, однапред се извинувам. Знаеш кој се теши со вакви проценти?

Лузерите. Впрочем, тие се и единствената категорија на плачипичкарски примероци од машкиот род што се замараат со вакви работи.

Ако си нормален дечко, и знаеш да сврзеш нормален муабет-само тоа ти е доволно да привлечеш нормална женска што сака да и сврзуваат нормален муабет. И понатаму да ја легнеш.
Унга-бунга филозофија, ама кој да ја сфати.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
:eek:ftopic:Кхм,
Никола е Фрајо??? Ама оној фрајо, единствениот????
Јес ор ноу?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Е ова ми беше интересен момент од твојот пост. Затоа уште во старт ќе бидам директна, ако некој се пронајде и навреди, однапред се извинувам. Знаеш кој се теши со вакви проценти?

Лузерите. Впрочем, тие се и единствената категорија на плачипичкарски примероци од машкиот род што се замараат со вакви работи.

Ако си нормален дечко, и знаеш да сврзеш нормален муабет-само тоа ти е доволно да привлечеш нормална женска што сака да и сврзуваат нормален муабет. И понатаму да ја легнеш.
Унга-бунга филозофија, ама кој да ја сфати.
Убаво е што си директна:) и точна пред се.
У глобала за да легнеш девојка можеби ќе ти треба муабет шарм и уште нешто што се вика ѕвезда која ти дава таква енергија. Ама што кога ќе легнеш девојка?
Ова беше муабет на еден постар човек што ни го правеше прееска пред зграда па ја најдов темава како интересна:) После две пива уз партија табла чичето си се отвори со ваков муабет
„Што ќе ти кола? Што ќе ти мотор и пари? Ти ќе ги имаш колку да ја земеш девојката и однесеш до кревет. Ама во кревет што? Таквиот микроскопски ти ПОЈМА си немаш ни што да направиш ни како да направиш само лежиш и пробуваш некои глупи ствари?„

Остајте туторијали како да легнеш девојче, не ги бива ко што кажа Скул. Туторијал за фотошоп е добра работа, а туторијал за легнување е пропадната работа...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Скул секоја чест за постот, сосема си во право.

Лично би додала дека увек ме "фасцинира" потребата женските да се ставаат у категорија на "ловени", демек као за нив требаат милиони тактики за да ги натераш да имаат секс, а машките се увек расположени и спремни да се залетаат у кревет. Булшит! Оттаму и ретко налетувам на малоумни прирачници од типот на тоа како да легнеш машко(не дека се потребни, али кога више некој тупи глава со нив:toe:)

Потребата е иста, се работи за човечки нагон мајку му, а она дека машките се промискуитетни, а женските часни сестри/спонзоруши кои имаат секс ради огромна љубов/материјална корист е затуцана генерализација.

Нема посебни филозофии, ниту правила. Добиваш што бараш. Толку.
Ако се разбацуваш со пари, частиш пијачки и сл., најверојатно дека ќе ти се лепат спонзоруши. И после некој ќе извлече туп заклучок дека као сите женски летаат ако ги частиш енд стаф. Пробај еден викенд да не изиграваш сноб, па види на колку такви цури ќе налеташ.
Ако фураш андерграунд фазон, цитираш Ниче и продаваш високопарност, ќе добиваш и такви цури околу тебе.
На крај, како што рече Скул, ако сврзеш нормален муабет, ќе имаш шанса да бидеш со нормална цура. А за све тоа, најмалку ти требаат правила. Све што е усилено одбива на километар. Сељачки фрази, финти, напамет научени реченички, глупи правила, све е тоа страшно одбивно за секоја со два грама мозок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom