Прирачник како да легнеш некоја девојка

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Прво... браво за постот Никола. ГОЛЕМА ВИСТИНА!!!

А сега малце до оние кои реплицираа на темава (да не ги именувам - ќе се препознаат самите) :D

Насловот на темава е „Како да легнеш некоја девојка“, па затоа и постот на Никола е одличен и многу одговара на темата. Се фаќате за ситници (особено женските) и не сакате да признаете дека Никола е во право. Знам дека ви е тешко тоа и дека достоинството не ви дозволува да признаете, ама ТАКА Е! - секоја чест и на исклучоците кои нормално ги има, али многу многу многу малце... кога сме кај исклучоците да дадам еден пример (немој лично да го сфаќате):

Ако поставам прашање колку од вас девојкиве на форумов се летате по пари претпоставувам, море гарантирам дека 90% ќе кажете дека парите на дечкото не ви се битни, а едвај 10% дека ви се битни...
Е сега... реалноста го покажува спротивното. Во денешно време - сите сме сведоци дека 90% од девојките (ако не и повеќе) се летаат по пари, а многу мал процент не ... чудно нели??? :wink:

И да се вратам сега на она што сакав да го кажам... Темава и постот на Никола е како да се легне некоја девојка, а не дали тоа е етички, дали тоа значи дека ќе бидеш поискусен фраер, или пак дали така ќе ја најдеш вистинската љубов.... едноставно е ... КАКО ДА ЛЕГНЕШ ДЕВОЈКА.... било каква, било која, како да се однесуваш за да успееш во тоа...

А кога веќе сме кај тие теми (за вистинската/вистинскиот) само да ви кажам.... партнерот за озбилна-сериозна врска, па и брак се бира да одговара и сексуално. Како ќе знаете дали ви одговара сексуалниот партнер ако сте имале само еден или 2ца или 3ца претходно ??? Мора да се легне повеќе за да се дознае....
Сите викате... битно е да ме почитува, да ме сака, да биде добар, да биде разбирлив, а никој не вика битно е да МЕ Е*Е НЕНОРМАЛНО ДОБРО ТАКА ШТО ДА МИ “ШТУКНЕ“ ПАМЕТ.

It's not all about the sex, but it's a lot about the sex 8)
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ја само го чекам Никола да ми падне на мајчинскиве гради и да ми раскаже за трауматичната врска од која се обидува да си ја олечи, вака низ групна терапија. И не е скроз сигурен дека иде во добар правец, па му треба "глутница" напалени истомисленици да го потапшаат по рамо и да му потврдат дека е благословен во се што прави или сака да направи.
Еве, Коле Контра, имаш и од мене едно тапшање - супер си. И јас, како и останатите кукавици и пазачи на сопствениот газ, тврдам цел живот дека права жена треба да има на раполагање, бар три чоека, у секое време. Стално чувај место за отстапување (да не кажам откачување), кој ќе си чука глаа да пати и да се бави со скршени суети. Терај само - одличен 5.
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Абе најголем ропак да си ќе се скапеш од е*ење што кој к*р така е пари и добра кола и ништо!
и не е 90% него 100% се летаат по пари денешниве фоки.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
How druze u pravo si.I nikola totalka e u pravo deneska e taka pa koj so saka neka zbori :D Aj pozdrav i nekogash vistinata boli neli? :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Stenmarc zdravo! Se najdov vo tvojot muabet zamisli :lol:
Jas mnogu ubavo go svativ muabetot na Nikola i kazav deka i samo za seks da se raboti treba da ti se sviga taa devojka pa so toa malce i ke ja cenis, a epten grdo e da zemes celo vreme filmovi da pravis i da ja manipuliras kako nekoj umren za pi*ka. Ako veke nekoj stignal do toa bolje neka go izd*ka, zarem ne bi mu doslo isto? Dobro sega ... malce posuvo ama jebi ga :lol: :lol: :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
divine напиша:
Stenmarc zdravo! Se najdov vo tvojot muabet zamisli :lol:
Jas mnogu ubavo go svativ muabetot na Nikola i kazav deka i samo za seks da se raboti treba da ti se sviga taa devojka pa so toa malce i ke ja cenis, a epten grdo e da zemes celo vreme filmovi da pravis i da ja manipuliras kako nekoj umren za pi*ka. Ako veke nekoj stignal do toa bolje neka go izd*ka, zarem ne bi mu doslo isto? Dobro sega ... malce posuvo ama jebi ga :lol: :lol: :wink:
Дивајн ... пак се фаќаш за ситница али ај - ќе ти објаснам...
За да некоја ми привлече внимание и посакам да ја легнам, нормално е да ми се свиѓа нели?

Инаку постот е општ... нема наведено дали девојката ја сакаш или не, дали ја цениш или не. Напишаното (советите) може да се примени и на девојка која ја сакаш и на девојка која само сакаш да ја легнеш 8)
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Една битна работа за да сето ова профункционира, заборавил Никола да напише, а тоа е прво треба човекот што го прави ова да биде сигурен.
А сигурноста не се стекнува со примање на неколку 2-чиња, туку она што тој може да го пружи, а тоа е добар секс. Во случај да не е добар во кревет брзо ќе биде исмеан или во поблаг случај ќе го осети незадоволството на партнерката. Јас тука би рекла дека заслужува да биде исмеан поради начинот на кој постапил за да ја легне. После неколку такви неуспеси се јавува поголем проблем т.е. поголема НЕсигурност и фрустрација.
Е сега рака на срце сите не ги бива во кревет, тоа е голема вистина.
Како што веќе реков искуство не се стекнува со менување на партнерки за една вечер.
Да речеме дека типот е добар во кревет, тогаш тој знае што може да пружи и тоа му дава сигурност во заведувањето и од друга страна знае како да ја опушти девојката за да си ја направи вечерта уште поинтересна и што е најбитно не му требаат инструкции.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
123, не е поентата јас да ги учам луѓето што ќе прават после. Како ќе се покажат во кревет, дали девојката која ќе ја сќарат ќе им стане постојана девојка, не е воопшто важно и не ме интересира. Има многу совети за тоа, како да едеш добро во кревет. Дури и во Вест ги има.

Е сега, тоа што фали се совети како да стигнеш до тој кревет.

Тоа што јас можам да го направам е да ве земем со мене во дискотека, во кафич, да се шетаме по улица и таму да се запознаваме со девојки и да ги легнеме после тоа. Плус можам да ве научам како да пристапите и освоите некоја девојка од ваша близина која многу ви се допаѓала, но сте немале гз да и пријдете. Можам дури да ве научам како да ја осетите потребата кај мажените жени или девојките во врска, да бидат со некој друг и таа потреба да им ја исполните.

Не е сложно, но не е ни едноставно. Треба да се знае точно што да се направи и што да се каже, а пак сето тоа да изгледа спонтано одиграно.

правилата на игра се изместени. Се поголема промоција добиваат типовите со јаки коли, пари или се занимаваат со безвезе професии како нпр. свирење во некој бенд. А а најјаките девојки се мотаат со вакви типови. Ако девојките не сакаат да играат фер, нема ни ние.
Нема зошто најубавите девојки, да бидат неосвоива територија. Со сета почит за сите оние карактерни женски кои се мотаат наоколу, машкото за секс сака убава девојка, стегната, со добра цицка итн:). А таквите не се баш достапни.
Затоа е нужно креирање на упаства и креирање на можности, за и најобичното машко, да може да ја почуствува убавината од секс со убави девојкa. :lol: 8)
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
123 напиша:
А сигурноста не се стекнува со примање на неколку 2-чиња, туку она што тој може да го пружи, а тоа е добар секс.
Дали постои такво нешто "Да пружи добар секс", затоа што сексот не зависи само од мажот, него и од жената и од нејзината моментална расположеност, како и од многу други фактори(поврзани и со мажот и со жената).

Сексот не е само напред-назад. Различни девојки имаат различни фантазии. Ако успеете да стигнете до нивните фантазии, тогаш сте права "Ј*бачина", а тоа не се постигнува преку ноќ. За двајца да се опуштат во сексот треба да се познаваат малце повеќе, да си знаат што ги возбудува и да се дразнат.
За ова треба девојката да ви верува и да ви се отвори (исто важи и за машкото).
Пр. Ако девојката се пали на секс во тројка, машкото сака анален секс со девојката, или повеќе сака блоуџаб него секс, ако на другиот не му се допаѓаат овие фантазии, еден од нив ке биде незадоволен (не максимално задоволен), што значи не е пружен добар секс.
Според расположението-некогаш сакате едни пози, некогаш други, да се погодите со девојката не е секогаш лесно.

Но има девојки (и момци) кои ова не го знаат па немаат фантазија во сексот, и мислат дека се е како на порничите. Блазе си им. Да го имав умот сега што го имам ко бев мал, ке сакав да бидам глуп и тврдоглав. Па се надевам ке бев похрабар и пожесток во освојувањето, а не срамежлив. (се враќам на темата де)
Кај мене борбата не е како да бидам посигурен, самоуверен, упорен итн. кај мене е борбата со мене самиот. Тоа што треба свесно да направиш нешто што се коси со твојот "Фер Плеј", а знаеш дека може нема да биде како што треба другиот ден, и ке чувствуваш грижа на совеста, зашто свесно си искористил (надиграл) некого. Лесно е да надиграш некого, тешко е сам да се изиграш.

А ако напаѓаш со прочистена мисла(кога освојуваш некоја што ти значи, а не само ради секс и уште една цртка) тогаш си безмилосен и спремен на све. Бидете креативни околу ова -све-. Тоа проба Никола да го опише. Само што влогот е поголем, ако не успеете, поинаку ке ви се одрази на самоувереноста.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
А ако напаѓаш со прочистена мисла(кога освојуваш некоја што ти значи, а не само ради секс и уште една цртка) тогаш си безмилосен и спремен на све. Бидете креативни околу ова -све-. Тоа проба Никола да го опише.
Можеби, ама ако е тоа тоа или не знае да се искаже или па јас ич не го разбирам. Иначе апсолутно се сложувам со останатиот дел од твојот пост :wink:
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
divine напиша:
Можеби, ама ако е тоа тоа или не знае да се искаже или па јас ич не го разбирам. Иначе апсолутно се сложувам со останатиот дел од твојот пост :wink:
Дообјаснување,

Сакав да кажам дека доколку некоја ве шекнала, ве извадила од чорапи, а ви се дава шанса од типот или-или, вие сте свесен дека сте моќен да ја надмудрите, да ја пикнете в торба, или да искулирате, тогаш знаете дека вашата цел не е материјална, опиплива (сексот) туку повисока, и не ви е нечиста мислата за да се каете отпосле, туку ке си ветите дека тоа го правите само сега и дека доколку "ви го купат лижавчето" ветувате дека ќе го лижете со сласт и нема да гледате и други лижавчиња, барем не додека лижавчето не го изгуби својот вкус на она од етикетата или содржината(витамини, екстрат од ово-оно, јаглехидрати).
Можеби ова звучи како "Целта ги оправдува средствата" но само во случаеви кога сте свесни за себе си и за последиците кои ке ги нанесете. А тоа е прочистена мисла. Етика. Како хакерот кој е свесен за својата моќ, но се води по возвишени правила, кои го задушуваат животинскиот порив за освојување, а ужива во неговата сила и убавина. Како маче кое си игра со глувчето, а во никој случај не сака да го повреди.

Тогаш (а сте си ветиле себеси) сте спремни на -све-. Ако не ви се оствари желбата, губите самодоверба (па кај сум запнал јас тоа лижавче да го лижам), и како што рече Никола, ако имате девојка, ке пребродите подобро, односно ке замислите дека го лижете тоа лижавче а вашето не е исто.

Затоа мислам дека Никола е во право со неговата техника на освојување и ловење, но не ако имате девојка. Затоа што вие сте жртвата во тој случај.
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
@ cYb3rc0re

Овака да пишеше Никола воопшто немаше да противречам.
За ова пеки, разбирам и поштувам.
Ама не верувам дека тоа беше неговата цел.
На крај краева има можност да се поправи, па тоа не е конечниот прирачник за освојување на (убава, згодна и стегната) девојка. :D
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
123 напиша:
@ cYb3rc0re

Овака да пишеше Никола воопшто немаше да противречам.
За ова пеки, разбирам и поштувам.
Ама не верувам дека тоа беше неговата цел.
На крај краева има можност да се поправи, па тоа не е конечниот прирачник за освојување на (убава, згодна и стегната) девојка. :D
Се согласувам, и самиот тој кажа дека ја врти темава по форуми, така да полека ке созрева во добро парче книга што не би дал повеќе од 100 денари да го купам. Не дека не ми се дава, ама сакам да учам на своја кожа, а пари собирам да си купам БМВ и нокиа со компјутер (или компјутер во нокиа), за да фатам нешо да се омрсам :) :) :) :) :lol: :lol:
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Не заебавај, што ќе ти е БМВ, Нокиа и такви работи. ќе си го имаш прирачникот. Според него нема ни пара на сокче за девојката да потрошиш. :lol:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Не заебавај, што ќе ти е БМВ, Нокиа и такви работи. ќе си го имаш прирачникот. Според него нема ни пара на сокче за девојката да потрошиш.
частења и сокчиња после сексот. ако се покаже како добра.. пред тоа, не..
ах, тој материјализам.. каде без него:)

книга што не би дал повеќе од 100 денари да го купам
книгата ќе биде бесплатна,e-book, ќарот ќе биде во промоцијата.. :lol: :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom