Преспав

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Владо, Владо се вика глумецот, и Горан, не Трендафил и Џемо. Или боље кажи Миле и виши инспектор Томе. :icon_lol:
Знам бе како се викаат, само ни останале имињава од минатото. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Не не ги гледав последниве 2 епизоди, али оваа третава ок ми е.

Не читав коментари не знам што е концензусот али мене ми е ок епизодава. Многу бољи од третава. Сасвим ок, намалено е смеењето. Малце ми е чудно глумењето вештачко на моменти што е исто проблем со серијава али преодна оценка може да добие. Можда за binge watching бољи ќе испадне :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Кај ги гледате епизодиве? За нет зборам, пошо не планирам да гледам ТВ со реклами и политики во 2016...
пиши на google soprevod и имаш еден сајт прв мислам дека ќе ти го даде отвори и горе на сајтот има срч бар пиши Преспав и ќе ги се појават епизодите.

Ако сакаш да си ги симнуваш ја има на торент серијава на
trackermk/com
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Благоја Чоревски само што подаде глава одман знаев дека Бугарин ќе биде. :D

На сценаристите изгледа им забраниле Гугл Транслејт да користат кога ги пишувале репликите на Ула/Тијана. Доволно е два збора да знаеш да сврзиш германски да ти биде најглуп лик.

Миле најцар ми е за сега. Владо Јовановски сигурно не ни глуми, природно си е таков. :kruna:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Браво за третата епизода, не сум се смеел вака на македонско нешто уште од К-15. Јелена и Владо.:cuc:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Гледав три епизоди до сега, првата и после уште две, мислам третата и четвртата беа. Мене ми е океј серијава. Не е ремек дело, но сепак и не очекував кој знае каков квалитет. Сепак е нешто подобра од останатите пропаднати обиди за македонски ситком. Како и да е, фалат повеќе вакви македонски проекти.

Laugh track инаку е сосема непотребен и на моменти крајно иритирачки, најдобро е скроз да го тргнат.

Инаку за ликовите, со Тијана немам проблем, некако и одговара ваква улога. Зафирчев е крајно неинтересен и стереотипен лик. Исто и ликот на Игор Стојчевски, Тони мислам беше. До сега немаше ниедна смешна сцена со него.

Најинтересни се Јелена и Миле. Јелена онака приглупа македонска шмизличка, дава шмек на серијава. А Миле е најсмешен лик за сега. Најмногу се смеев на она со камерманот: „Абе ти не ја снимаше свадбата на Бончо?“ :pos: Како дедо ми да го гледам... :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
пиши на google soprevod и имаш еден сајт прв мислам дека ќе ти го даде отвори и горе на сајтот има срч бар пиши Преспав и ќе ги се појават епизодите.
Ги нема на сопревод :/
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Некој да даде линк o_O
п.с
видено (Y)
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Веројатно и најдобра наша серија снимена од Салон Хармони па наваму. Јелена Јованова ми е најдобра во нејзината улога, одлични и Игор Стојчевски, Владо Јовановски.
Ама полошо од ликот на Тијана нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom