Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    680
Член од
28 август 2013
Мислења
4.168
Поени од реакции
12.686
Сите мие на форумов веруваме во твоите чувства
Ќе видиме, можеби овој пат ќе ја покорите русија :)

Замисли си на Сирија да и достават проектили и да и дадат локации на носачи на авиони :D
 
Последно уредено:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.718
Поени од реакции
8.756
:LOL:
Море дете мутаво, да не беше трагично ќе беше смешно. Русија се бореа на страната на Асад и успаја да ја ослободат дури пола држава. Тоа е успех единствено по новите русофилски стандарди.

Нели ти е срам? нели ти е грев? да имаш аватар од еден од најголемите херои во Македонската историја, првиот Претседател на Македонија, и под аватарот никот да ти е толку поган. Идиоту еден непрокопсан. Државјанството треба да ти се одземе, душо една продадена за џабе
Не е зорт...
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
Ќе видиме, можеби овој пат ќе ја покорите русија :)
Ние од Велес не планираме овој пат да ја покориме Русија. Не планиравме ни минатиот пат искрено да си кажам. Ама до душа ни минатиот пат не планиравме да го направиме Трамп прецедник, ама ни се лизна несакајќи и го напрајме потус.


Замисли си на Сирија да и достават проектили и да и дадат локации на носачи на авиони :D
Си замислувам....
.
.
Ќе им дадат на сиријците пенис. Кои противбродски проектили ги имаат русите за да гаѓаат носачи на авиони од троа далеку? Да не планираш со Искандер подвижна мета да гаѓаат? Или планираш америте фер плеј да прават и самоволно да се укотват во Сирија за да може да ги гаѓаат?

Дури и да имаат со што да гаѓаат, како ќе ја поминат оловната завеса од ова ѕвере?
f04a029204511916e18e54aa89dabc03.jpg

Не е ова Москва да ја пренаменуваат во подморница
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Успешно соборени со критичната инфраструктура. :kuracc:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.373
Поени од реакции
40.196
Ние од Велес не планираме овој пат да ја покориме Русија. Не планиравме ни минатиот пат искрено да си кажам. Ама до душа ни минатиот пат не планиравме да го направиме Трамп прецедник, ама ни се лизна несакајќи и го напрајме потус.




Си замислувам....
.
.
Ќе им дадат на сиријците пенис. Кои противбродски проектили ги имаат русите за да гаѓаат носачи на авиони од троа далеку? Да не планираш со Искандер подвижна мета да гаѓаат? Или планираш америте фер плеј да прават и самоволно да се укотват во Сирија за да може да ги гаѓаат?

Дури и да имаат со што да гаѓаат, како ќе ја поминат оловната завеса од ова ѕвере?
Прегледај го приврзокот 363917

Не е ова Москва да ја пренаменуваат во подморница
клинтоне многу револуционерна оваа одбрана делува. Верувам дека русите немаат начин да избегнат ова вундер вафе.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.141
Поени од реакции
2.872
Ќе им дадат на сиријците пенис. Кои противбродски проектили ги имаат русите за да гаѓаат носачи на авиони од троа далеку? Да не планираш со Искандер подвижна мета да гаѓаат? Или планираш америте фер плеј да прават и самоволно да се укотват во Сирија за да може да ги гаѓаат?

Дури и да имаат со што да гаѓаат, како ќе ја поминат оловната завеса од ова ѕвере?
Прегледај го приврзокот 363917

Не е ова Москва да ја пренаменуваат во подморница
Нема Русија да се освестува за ова што им го прават преку Сирија, тоа ќе го прави преку Иран кој рака на срце ионака добро му оди до сега. Се повлекоа Американцитте од Ирак и Афганистан, присуството на нивна војска во Сирија е минорно. Имаат прокси и паравојски спремни во Ирак преку Сирија па дури и до Либан, ги сјебаа Саудијците во Јемен и не само за Американците туку и за Израелците се они главна опасност а не Русите директно
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.718
Поени од реакции
8.756
Јенкиве и швабиве испраќаат тенкови кои ќе користат осиромашен ураниум како муниција, се прашувам кога ќе им пукне курот на русите и не посегнат по најголемиот тактички арсенал што некој го поседува. Ја би употрбил некоја 10 килотонска да сум на место на Путин, чисто за кур ќејф.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.138
Поени од реакции
30.920
Јенкиве и швабиве испраќаат тенкови кои ќе користат осиромашен ураниум како муниција, се прашувам кога ќе им пукне курот на русите и не посегнат по најголемиот тактички арсенал што некој го поседува. Ја би употрбил некоја 10 килотонска да сум на место на Путин, чисто за кур ќејф.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.347
Поени од реакции
11.988
Кое свршување на ИД и Америте во Сирија. Лелелел.

Незнам кој океј може да величи такви злосторства во Ирак или Сирија. Проектирале моќ америте.
И кога ќе се втесно секогаш почнуваат со употреба на оружје за масивно уништување.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.340
Поени од реакции
21.838
@Staufer Како ти се чини изјавава на министеркава, како некој кој живее во Германија? Ова може да се толкува ко објава на војна од страна на Германија, што е премногу опасно. Дали е Германија во војна со Русија?
Da ne ispadne izbegnuvam odgovor. Iskreno prvo ne znaev na sto mislis pa posle vidov kazale nesto deka bile vo vojna so Rusija, lol.

Od edna strana normalno materizam nadvoresen minister da treska vakvi gluposti i nevistini. Od druga strana zenata izgleda strada od kompleks sto ne e relevantna. Pokraj koalicija, partiite deluvaat sportivno. SPD so Scholz se za sepak razumna politika i taa da bide vo kontekst na NATO znaci da ne istrcaat sami da da davaat oprema. Scholz prifati da dade Leopardi od koga i SAD najavi deka toa go pravat. Ucestvuvaat ama ne kako lider. E sega zelenite i liberalite so nedeli javno go stiskaat Scholz odma i sve da se dade, sto toj normalno odbiva. Mora da se kaze, deka nadvoresnata politika vo Germanija tradicionalno ja vodi kancelarot i zatoa ne bi daval mnogu znacenje.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
6.866
Da ne ispadne izbegnuvam odgovor. Iskreno prvo ne znaev na sto mislis pa posle vidov kazale nesto deka bile vo vojna so Rusija, lol.

Od edna strana normalno materizam nadvoresen minister da treska vakvi gluposti i nevistini. Od druga strana zenata izgleda strada od kompleks sto ne e relevantna. Pokraj koalicija, partiite deluvaat sportivno. SPD so Scholz se za sepak razumna politika i taa da bide vo kontekst na NATO znaci da ne istrcaat sami da da davaat oprema. Scholz prifati da dade Leopardi od koga i SAD najavi deka toa go pravat. Ucestvuvaat ama ne kako lider. E sega zelenite i liberalite so nedeli javno go stiskaat Scholz odma i sve da se dade, sto toj normalno odbiva. Mora da se kaze, deka nadvoresnata politika vo Germanija tradicionalno ja vodi kancelarot i zatoa ne bi daval mnogu znacenje.
Не мислев ништо лошо, туку како некој кој живее таму гледа на вакви, благо кажано, неумесни и глупави изјави.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.340
Поени од реакции
21.838
Не мислев ништо лошо, туку како некој кој живее таму гледа на вакви, благо кажано, неумесни и глупави изјави.
Nema problem. Zenata momentalno e nebitna, toa ne e stav na vladata. Toa maksimalno moze da bide nejzin stav i stav na nejzinata partija.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Јенкиве и швабиве испраќаат тенкови кои ќе користат осиромашен ураниум како муниција, се прашувам кога ќе им пукне курот на русите и не посегнат по најголемиот тактички арсенал што некој го поседува. Ја би употрбил некоја 10 килотонска да сум на место на Путин, чисто за кур ќејф.
Јенките и Швабите ќе гинат се до последниот Украинец. Многу се храбри.
За Русија нема враќање назад. Ова мора да го тераат до крај. Добро е што нападнаа први и не чекаа како 41-ва Хитлер да им дојде до Москва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom