Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.153
Поени од реакции
26.843
А ти си ја имаш мувата на капата па затоа реагираш на овој начин?
Не само што си ја имам мувата на капата, туку сум хазар од Ашина династијата од тие најлошите што јаделе деца за ужинка, и ти ја знам ајпи адресата и нема кај да бегаш.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.901
Поени од реакции
5.751
Викаш хазар е Јамајка?
Или ВЛАВ а тоа е исти курац само различно пакување.
Автоматски споено мислење:

Не само што си ја имам мувата на капата, туку сум хазар од Ашина династијата од тие најлошите што јаделе деца за ужинка, и ти ја знам ајпи адресата и нема кај да бегаш.
Те чекам со раширени раце и изненадувањето е веќе спремно.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.153
Поени од реакции
26.843
Те чекам со раширени раце и изненадувањето е веќе спремно.
Бев веќе, ти го наместив чипот и не ни сети. Како неонка си, на спиење те фатив.
Автоматски споено мислење:

Викаш хазар е Јамајка?
Викаш Кинез е Арапов?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Море Црпко, ИД баш против Асад се бореше. Или си до толку отапен.
Море дете мутаво, да не беше трагично ќе беше смешно. Русија се бореа на страната на Асад и успаја да ја ослободат дури пола држава. Тоа е успех единствено по новите русофилски стандарди.

Нели ти е срам? нели ти е грев? да имаш аватар од еден од најголемите херои во Македонската историја, првиот Претседател на Македонија, и под аватарот никот да ти е толку поган. Идиоту еден непрокопсан. Државјанството треба да ти се одземе, душо една продадена за џабе
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.314
Поени од реакции
13.097
Море дете мутаво, да не беше трагично ќе беше смешно. Русија се бореа на страната на Асад и успаја да ја ослободат дури пола држава. Тоа е успех единствено по новите русофилски стандарди.

Нели ти е срам? нели ти е грев? да имаш аватар од еден од најголемите херои во Македонската историја, првиот Претседател на Македонија, и под аватарот никот да ти е толку поган. Идиоту еден непрокопсан. Државјанството треба да ти се одземе, душо една продадена за џабе
Изгледа коа ќе заврши ова со украина, ќе треба да си одат американците од другата половина од Сирија?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.901
Поени од реакции
5.751
Бев веќе, ти го наместив чипот и не ни сети. Како неонка си, на спиење те фатив.
Автоматски споено мислење:


Викаш Кинез е Арапов?
За педофили и сатанисти што се колнат во Ватикан еве каква казна ги чека:
.

1674687747576.png
 
Последно уредено од модератор:

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Изгледа коа ќе заврши ова со украина, ќе треба да си одат американците од другата половина од Сирија?
па нели не убедувате дека и сега против америте војуваат и супер им оди по планот? шо сега? пу пу не важи тој муабет?

па ај не мора да бидат америте, нека ги избркаат ал нусра, нека ги избркаат турците од Сирија, нека ги избркаат курдите и нивните милиции, нека пробаат израелците од Голани да ги истиснат (ако им стиска)

Иначе ИД уште имаат присуство во Сирија, уште контролираат минимум 3 нафтени полиња, шо не ги уништат целосно?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.314
Поени од реакции
13.097
па нели не убедувате дека и сега против америте војуваат и супер им оди по планот? шо сега? пу пу не важи тој муабет?

па ај не мора да бидат америте, нека ги избркаат ал нусра, нека ги избркаат турците од Сирија, нека ги избркаат курдите и нивните милиции, нека пробаат израелците од Голани да ги истиснат (ако им стиска)

Иначе ИД уште имаат присуство во Сирија, уште контролираат минимум 3 нафтени полиња, шо не ги уништат целосно?
Имам чувство дека откако ќе завршат со европа, ќе ги бркаат сад од блискиот исток. Се што прават сад во украина, русија ќе прави на блискиот исток.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.396
Поени од реакции
3.403
Иначе ИД уште имаат присуство во Сирија, уште контролираат минимум 3 нафтени полиња, шо не ги уништат целосно?
ID nemaat nikakva kontrola na teritorija ne fantaziraj, eve kazi kade se tie nafteni polinja locirani ? Lutaat po toa pustinite i tek tamu ke napravat po nekoj napad vrz Sirijcite ili kurdite ama nisto seriozno. Asad so Ruska pomos uspesno gi sredi, dodeka Turcite ne se prioritet i odgovara i na Rusija i na Asad da se tamu i da imaat otvoren konflikt so kurdite da se odrzuva tenzijata

Edinstven minus im e Idlib sto ne go oslobodija do kraj
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Имам чувство дека откако ќе завршат со европа, ќе ги бркаат сад од блискиот исток. Се што прават сад во украина, русија ќе прави на блискиот исток.
Сите мие на форумов веруваме во твоите чувства
 

Kajgana Shop

На врв Bottom