Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.937
Поени од реакции
9.194
Јенките и Швабите ќе гинат се до последниот Украинец. Многу се храбри.
За Русија нема враќање назад. Ова мора да го тераат до крај. Добро е што нападнаа први и не чекаа како 41-ва Хитлер да им дојде до Москва.
Малку посуптилна е работава, како и да е...кучка што јаде маст јаде и стап. Ќе има се врати ова на идиотиве со иста мера, проблем е што нема да можат да прифатат да изгубат доминација после преку 500 год. владеење.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Автоматски споено мислење:

47 од 55 ракети уништени, значи сепак нешто прошло :icon_lol:
Да бе,прошло и загинал цивил.Убаво ти иде на шупчето?
Автоматски споено мислење:

Јенките и Швабите ќе гинат се до последниот Украинец. Многу се храбри.
За Русија нема враќање назад. Ова мора да го тераат до крај. Добро е што нападнаа први и не чекаа како 41-ва Хитлер да им дојде до Москва.
Нема враќање точно.Ги живее последните месеци години како ваква створевина.Распад не и гине,само прашање е која цена ќе се плати.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.125
Поени од реакции
41.461
Автоматски споено мислење:



Да бе,прошло и загинал цивил.Убаво ти иде на шупчето?
Автоматски споено мислење:



Нема враќање точно.Ги живее последните месеци години како ваква створевина.Распад не и гине,само прашање е која цена ќе се плати.
не ми е тоа цитро муабетот, муабетот е дека многу лажат за бројкиве.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.937
Поени од реакции
9.194
Нема враќање точно.Ги живее последните месеци години како ваква створевина.Распад не и гине,само прашање е која цена ќе се плати.
Путин рече пред некое време свет без Русија нема да постои, што мислиш што значи тоа?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Јенкиве и швабиве испраќаат тенкови кои ќе користат осиромашен ураниум како муниција, се прашувам кога ќе им пукне курот на русите и не посегнат по најголемиот тактички арсенал што некој го поседува. Ја би употрбил некоја 10 килотонска да сум на место на Путин, чисто за кур ќејф.
малце ми е незгодно да ти кажам, ама сите поткалибарни зрна се со осиромашен ураниум, вклучувајќи ги сите руски тенковски топови од 105мм нагоре (Т-62 па нагоре) едит: 125мм за Т-72 е монструм од зрно, десет тенка еден позади друг ќе ги нанижи
изгуглај си сам russian apfsds
сега како се чувствуваш кога знаеш дека русите истото го прават? оправдано им е или не?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Кое свршување на ИД и Америте во Сирија. Лелелел.
Незнам кој океј може да величи такви злосторства во Ирак или Сирија. Проектирале моќ америте.
И кога ќе се втесно секогаш почнуваат со употреба на оружје за масивно уништување.
дете фаќај контекст не се резили
...... Русија се потврди во борбата против ИД ........
Како се потврди Русија против ИД? Го задржа Асад на власт во пола држава?
Правиш смисла ко Зоки од Муртино.
Кое одделение си ти инаку?
зборувавме за Русија и ИД не за тоа шо ти тресеш, немој вака аматерски те молам
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.937
Поени од реакции
9.194
малце ми е незгодно да ти кажам, ама сите поткалибарни зрна се со осиромашен ураниум, вклучувајќи ги сите руски тенковски топови од 105мм нагоре (Т-62 па нагоре) едит: 125мм за Т-72 е монструм од зрно, десет тенка еден позади друг ќе ги нанижи
изгуглај си сам russian apfsds
сега како се чувствуваш кога знаеш дека русите истото го прават? оправдано им е или не?
Оправдано им е, на нивна територија го прават тоа, у нивни двор. Што сакаат тоа ќе прават, може буквално да им го испуши кој е против. Што сакаат тоа ќе прават, да бев Путин до сега пепел ќе ги направев со тактичко нуклеарно оружје, озбилен сум не се заебавам. Путин е далеку попаметен и поискусен, па ќе видиме кои му се математиките.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.696
Поени од реакции
32.749
Nema problem. Zenata momentalno e nebitna, toa ne e stav na vladata. Toa maksimalno moze da bide nejzin stav i stav na nejzinata partija.
Чекај сега малку, ова е во кафеана кажано и извадено од контекст? Или во парламент е јасно и гласно кажано од Mинистер за надворешни работи на Германија?
Десетици пати сум ти посочил колку инфантилен пристап имаш. Ти си правиш филмови како мало дете, како ти одговара во моментот.


Автоматски споено мислење:

47 од 55 ракети уништени, значи сепак нешто прошло :icon_lol:
Да не си грешка, знаејќи на нивната ефективност поверојатно е дека тие уништиле 55 од 47 ракети. :unsure:
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
Оправдано им е, на нивна територија го прават тоа, у нивни двор. Што сакаат тоа ќе прават, може буквално да им го испуши кој е против. Што сакаат тоа ќе прават, да бев Путин до сега пепел ќе ги направев со тактичко нуклеарно оружје, озбилен сум не се заебавам. Путин е далеку попаметен и поискусен, па ќе видиме кои му се математиките.
Еве еден фан факт за тебе, осиромашен ураниум и по некогаш радиум се користи во рачни часовници за да светкаат стрелките во темница. Нареден пат кога ќе дркаш на нуклеарки не го носи саатот за твое добро.

Кое лицемерие, криви се западот оти праќаат сејбо муниција а на Русија како им прдне да фрлаат нуклеарки во туѓа држава. И не не се дома и не се ни во двор. Украина е суверена држава со устав знаме и химна, како таква е самостојна и ничиј двор.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.637
Поени од реакции
12.564
дете фаќај контекст не се резили


зборувавме за Русија и ИД не за тоа шо ти тресеш, немој вака аматерски те молам
Ај ај не се вади. Опростено ти е.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.937
Поени од реакции
9.194
Еве еден фан факт за тебе, осиромашен ураниум и по некогаш радиум се користи во рачни часовници за да светкаат стрелките во темница. Нареден пат кога ќе дркаш на нуклеарки не го носи саатот за твое добро.

Кое лицемерие, криви се западот оти праќаат сејбо муниција а на Русија како им прдне да фрлаат нуклеарки во туѓа држава. И не не се дома и не се ни во двор. Украина е суверена држава со устав знаме и химна, како таква е самостојна и ничиј двор.
Саат не носам, како и да е...Украина не е суверена држава после 2014 и фактот што е закана за безбедноста на Русија го оправдува било кој чекор на русите, буквално. Требаше уште на почеток да израмнат некоја територија, ама утнаа они друга работа. Наивност е во прашање, мислеа дека може да се договараат и имаа некој наивни сонови за некоја заедничка иднина со западот. Химната и знамето у гз ќе им го набутаат сега а ако некој се противи на тоа ќе се покае што помислил на тоа.
Проста е работата, на кур на нуклеарна сила не треба да и се качува никој...тоа прашање еднаш беше апсолвирано и затоа се потпишаа сите договори, од ракетни штитови до договор за неширење на нуклеарно оружје. У меѓу време идиотите помислија дека Русија може да ја нападнат и освојат и еве која е резултатот....плачки. Како ќе оди работата се поголеми плачки ќе има на крај може сите да плачеме. Кој е крив за ова кажи ми?
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.357
Поени од реакции
6.951
Оправдано им е, на нивна територија го прават тоа, у нивни двор. Што сакаат тоа ќе прават, може буквално да им го испуши кој е против. Што сакаат тоа ќе прават, да бев Путин до сега пепел ќе ги направев со тактичко нуклеарно оружје, озбилен сум не се заебавам. Путин е далеку попаметен и поискусен, па ќе видиме кои му се математиките.
Не може да биде оправдано ни во нивни двор, а Украина не е нивни двор туку соседна земја.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.937
Поени од реакции
9.194
Не може да биде оправдано ни во нивни двор, а Украина не е нивни двор туку соседна земја.
Украина е закана за Русија од 2014 и како таква им дава на русите право да им прават што сакаат. Единствено нешто што би ги спречило е некои си морални кодекси, друго ништо. сабајлето 27 февруари Путин истото го кажа. Тоа што у меѓу време попушта за да не дојде до ескалација е друга работа, иначе може да прави буквално што сака со Украина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom